Jump to content

Yalnız Gezenin Günlüğü!..

raskolnikov

Önerilen Mesajlar

sevgili günlük!...

saat 09:15

bugün günlerden pazartesi, haftanın ilk günü olmasına rağmen mutluyum ama neden bilmiyorum. içimde mutluluk var... Hadi hayırlısı!...

saat 10:22

işte ilk mutlu haber, uzun zamandır peşinden koştuğum kız bugüne randevu verdi. saat 14:45 te buluşucaz. Ulan günlük, harbi kıyak bi gün olacak ha... dur bir hazırlanayım, etkileyim kızı hemen...

saat 11.03

lan günlük, ne lan bu!... şanslı günümdeyim valla!.. iş başvurusu yapmıştım ondan da cevap geldi, görüşmeye çağırıyorlar. ulan ne şans be!... iş görüşmesi saat 12:00 de, saat 14:45 hatula buluşma... iş görüşmesi levent'te, hatunla buluşma taksimde... ulan yine şanslıyım be!.. heyt be...

Aha!... mesaj geldi, dur bakalım neymiş?...

........

saat 11:30

ulan varya, ben harbi ballı adamım günlük.. olum, birine zamanında yüklü bir borç vermiştim, çocuk aradı, bugün şehir dışına taşınıyomuş saat 16:00 - 17:00 arası gel dedi.

şimdi; saat 12:00 iş buluşması - en fazla bir saat sürer - oradan saat 13:00 te çıksam hadi bilemedin 14:00 olsun. atla metroya hemen taksim... dur lan!... 14:00 değil, en geç 13:30 olsun, aktarmayı kaçırmayak. saat 14:45 e kadar da gezeriz istiklal de, sonra kız gelir. onunla da en fazla 16:00 ya kadar görüşürüz - zaten fazla görüşmeyelim ilk buluşmada, sulanmayalım, kaçırtmayalım hatunu, ciddiyetsiz görmesin bizi - oradan da aksaraya yaparım. neyse, ben çıkıyorum günlük, iş görüşmesinden başlayalım. gidip şu akbili de doldurayım da, yolda kalmıyak sonra. zaten para çok gider bugün.

hadi bakalım, yolcu yolunda gerek, dua et lan bana günlük!..

hadi bismillah!..

........

..........

saat 19:00

ulan günlük...

saat 20:00

ulan günlük...

saat 21:43

ulan günlük, varya senin ben taa... bedduamı ettin lan şerefsiz...

saat 22:09

ben varya, senin gibi günlüğün.. adam değilmişin lan sen!..

saat 23:00

oğlum şimdi iş görüşmesinden başlayam da anlatam sana... - iş ambar sorumlusu -

- merhaba ben yeliz, iş deneyiminiz var mı?..

- merhaba!.. var.. daha önce tahtakale de oyuncakçıda çalıştım...

- ne iş yapıyordunuz?

- depo sorumlusu haluk abinin yardımcısıydım....

- bilgisayar biliyormusunuz?..

- biliyorum, hemde çok iyi oyun oynarım...

- excel biliyor musunuz?..

- excel şu kareli sayfa çıkan mı?!..

- ........

- evet bilirim...

- prostar biliyor musunuz?.. biz prostar kullanıyoruz...

- ney!.. popstar mı?...

- biz sizi tekrar ararız, şimdilik iyi günler...

- arayın ama, bekliyorum ben..

anlayacağın olmadı. zaten tipsiz bir kızdı. yüz vermedim kıza, o da benden önce giren ismail yk tipliyi begenmişti zaten.... neyse abi, gittik oradan hatunun yanına. dolaştık istiklal de biraz..

saat 14:40 ben heykelin önünde bekliyorum..

saat 14:55 ben heykelin önünde bekliyorum..

saat 15:05 biraz dolandım etrafında ama yine heykelin önündeyim..

saat 15:11 bi adam bana sürekli bakmaya başladı ama ben heykelin önündeyim..

saat 15:30 etrafımda bir hareketlilik var ama ben heykelin önündeyim...

saat 15:30 ben beyoğlu karakolundayım..

saat 16:35 ben duraktayım, acele etmem gerek, çocuğa yetişmeliyim. lk otobüse bindim, hemen gideyim diye am insan bir bakar dimi nereye gidiyor diye...

- abi bu aksaraya gitmiyor mu?...

- eminönü..

- niye?..

- ne niye lan!.. eminönü otobüsü de ondan...

- ben aksaraya gitcem ama...

- la bi sus!...

eminönünden metroya bindim, geldim aksaraya, saat oldu 17:35 çocuğu aradım..

- abi nerdesin, ben geldim!..

- biz çıktık abi, artık postayla gönderirim bi ara..

- nasıl çıktınız lan, yarım saat geçiktim oğlum..

- ne yarım saati lan, biz birde çıktık...

- lan bir de çıktınız da neden bana dört-beş arası dedin lan..

- öylemi dedim?...

- ulan ben senin varya...

- abi şarj bitiyo, kapatıyorum, sonra konuşuruz..

saat 18:05 oldu bende otobüs durağına gittim hemen, eve gideyim bari diye... bekle bekle otobüs gelmiyor, bekle bekle otobüs gelmiyor...saat 18.45 te otobüs geldi.. geldi de ne oldu.. aktarmanın süresi bitmiş beş dakika önce.. ulan beş dakka önce gelsen ne olurdu... yetmedi işte akbil.. para da yok yanımda.. yürüdüm lan eve kadar günlük...

neyse abi.. ben yorgunum yatıcam şimdi, yarın ilk iş şu kızı arayıp bi kalaylamak olacak.. hadi iyi geceler sana da...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili günlük.. bugün salı!..

saat 10:25

daha yeni uyandım, şimdi ne yapmalıyım diye düşünüyorum. bugünkü işleri sıraya koyayım bi ;

1. kız kalaylanacak

2. iş başvurusu

3. .....bu kadar...

ilk başta bir kahvaltı yapıp, hemen kızı arayayım. neymiş ekmek beni, bana kazık atmak öğrensin..

saat 12:00

mutluyum lan günlük...

- alo.. ceren sen misin?...

- evet....

- kızım ayıp değil mi beni akiyosun, bekletiyosun meydanda... ne yapmaya çalışıyosun kızım sen?...

- ay sen misin....canııııııııımmm.....kusura bakma ya, işim çıktı birden ya....kızdın mı bana.. öperim ben o kızgın dudaklarından.. muck muck..

- he he he...öpersin dimi....he he he...ne zaman müsait olursun....

- ben seni ararım müsait olduğumda... işim var şimdi hadi bye...

- baayyy....

işi çıkmış kızın günlük, günahını aldık da... ulan bende az yılışık değilmişim kan. ulan kız iki öpücük verdi, tatlı tatlı konuştu diye hemen yavşadım lan... tiksindim lan bi an kendimden...

saat 14:00

ben çıkıyorum günlük. gidip bi kaç iş başvurusu yapayım, şu tezgahtarlık işlerine bakim bi... olmadı orada çalışırım biraz. abimde olmasa aç kalıcaz lan.. allahtan hem ev onun, hem para gönderiyo... ama en az iki ay çalışmak şart valla... hadi ben çıktım, ev sana emanet lan günlük...

saat 17:12

- merhaba.. daha önce deneyiminiz var mı...

- evet.. daha önce tezgahtarlık yaptım..

- güzel.. nerelerde yaptınız?..

- bakkal osmanın yanında....

- ......

- giyimcide de çalıştım.. bizim evin orda ddefolu tişört satıyolar çok ucuza, orada çalıştım....

- tamam... biz size haber veririz...

saat 20:09

acıktım günlük.. canım çok pis iskender çakti valla.. ama hissediyorum, yakında kesin yiycem, işe gircem lan, içimde bi is var... gidip iki yumurta kırayım hemen...

aha... biri arıyo.. ulan günlük iş olmasın!...

saat 20:25

yaşadım lan günlük.. harbi şanslı adamım oğlum ben!...yarın gelin başlayın diyolar lan.. işten aradılar oğlum.. yarın diyolar, başlayın diyolar lan..

he he he.. gidip yumurtaları kırayımda sonra da yatayım...

saat 21:45

oğlum günlük, şans paçalarımdan akıyo lan.... kız aradı oğlum, şimdi buluşalım dedi... bu sefer kesin oğlum.. hem de akşam lan.... ben gidiyom oğlum, birazdan yengenle gelicem oğlum yanına.... heyt be... bitiyo oğlum.....

saat 23:57

aaaaahhhh... her yanım ağrıyo günlük... öldüm lan şerefsiz günlük... bi yardım etsen ne olur.....

- BULUŞMA ANI -

abi şimdi evden çıktım, kız mezarlık önü dedi. bekle orada dedi. saat 22:30 da oradayım dedi. gittim mezarlığın önüne, saate baktım, daha yarım saat vardım. ulan dedim, oturayım şuraya gelir birazdan...

geldi!....

saar tam 22:30 da geldi de, kız gelmedi, üç tane genç geldi...

- ne arıyon lan mezarlığın dibinde?...

- oturuyom görmüyon mu!..

- kimi bekliyon lan?...

- yoksa mezarlıkta hırsızlıkmı yapıcan lan!...

- ne diyon lan sen, asıl sensin hırsız zibidi...

- sen kime hırsız diyon lan şerefsizin evladı...

- ahhhh...

sonrasını zor hatırlıyorum günlük, en son merdivenlerden süründüğümü biliyorum. buraya nasıl geldim hala aklımda değil lan... ulan şimdi bu neden oldu lan!...

neyse günlük ben yatıyorum, yarın iş var....

yarın kızı da arayayım da bakalım neymiş bahanesi... yoksa harbi bu sefer kalaylıycam lan...

işe gidicem lan günlük... heyt be...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili günlük...

bugün çarşamba.. saat:07:30

saat dokuzda işbaşı yapıcam, dükkanla ev arası beş dakika ama ben bu saatte uyandım!...

niye?

bende bilmiyorum valla...heyecan yaptık la günlük!...

neyse, ben bi duş alim, kahvaltı yapim de öyle gidim dükkana..

ulan ilk gün heyecanı baya baya sardı la beni... ellerim titriyo günlük!.. oğlum varya bi tutturursam bu işi, yaşadım lan...

saat 08:25

günlük, ben kaçar abi, erkenden gidimde, ciddi olduğumu, bu işi kendi işim gibi sahiplendiğimi anlasınlar. varya, heyecan biraz geçti gibi...kolay iş lan aslında, ne yapmaya heyecanlanıyosam...

hadi ben kaçar günlük, geçen sefer ki bedduanı unutmadım, bak bu sefer iyi şans dile ha....

ev sana emanat lan, dikkat et.....

saat 20:07

- İŞ GÜNÜ -

- iyi günler hanımefendi, nsıl yardımcı olabilirim...

- bakıyodum sadece...

- iyi bak!...

.....................

- hoşgeldiniz..

- hoşbulduk...ben şu vitrindeki elbiseye bakacaktım!..

- geç vitrinin önünde bak işte....

....................

- iyi günler, siyah kotunuz var mı?

- var efendim..

- siyah tişört, şöyle baskılı olanından..

- satanist misin la sen, yürü git!....

.................

zaten bana göre değildi bu iş günlük... ne işim var benim ucuz giyim mağazalarında ya...

yoruldum be günlük, gidip bişeyler atıştırayım biraz...

saar 21:50

of be günlük, yarın gidip yeni bi iş aramam gerek. ama varya, buranın sahibi de tam cahildi arkadaş.giyimini görsen, miden bulanır yani... o kadar valla!...

iyi ki çıkmışım lan günlük!...

..............

iyi ki çıkmışım dimi?....

saat 22:45

kız aradı la günlük!...

yarın saat 14:15 te bekliyo beni... oğlum varya, bu sefer kesin lan...

harbi kesin oğlum...

barda randevu verdi lan....

bar diyorum oğlum, bu sefer kesin yengen lan..

iyi ki ayrılmışım lan işten, yoksa alimallah nasıl buluşucaz kızla dimi?...

du bi evi toparlayım lan günlük...

he he he...

şans akıyo paçalarımdan günlük, şans...

şeytan tüyü var bende lan...

alooooo...

şeytan tüyü diyorum lan...

saat 24:30

geçen yıl kaybettiğim dvd'leri buldum lan. kaybettiğim bütün dizi sezonlarını buldum lan günlük...ne kadar çok ağlamıştım, rıdvan'ı ne kadar aşağılamış, ona ne kadar çok kızmıştım...

şimdi onu arayıp özür dilemek lazım dimi lan günlük..dur şunun numarasını bulayımda bir arayayım...

saat 01:17

bu rıdvan varya, harbi su katılmamış şerefsiz be... varya, burada olacaktı, çok pis döverdim onu ben...

- alo, rıdvan nasılsın?

- sen kimsin lan, bu saatte ne arıyon...

- olum benim lan... hani geçen yıl dvd'lerim kaybolmuştu, bende sana kızmıştım ya..

- lan ben seninde, dvd'lerinin de.. evlendim lan ben, bırak peşimi artık...

- doğru konuş lan dümbük..NE.... evlendin mi lan...

- lan oğlum, bi s.ktir git lan...

- alooo...alooo.. kapattın mı lan..

sinir oldum şimdi buna... neyse ben yatıyorum günlük... yarın büyük gün!...kız için son fırsat.. ya beni kazanır ya da birdaha yüzümü dahi göremez...

ben yatar günlük, sende yat hadi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tahmini senaryolar:

1-kız en sonunda hayatının yanlışını yaptı ve ekmedi hala birlikteler:)(o zaman kim takar günlüğü)

2-onda bu şans varken 1.şıkkın ola şansı yok bence kızın erkek akrabaları ile buluştu ,şu an taksim ilkyardımda hala tedavisi sürüyo.

3-mıçarım ben böle kadere deyip attı kendini köprüden aşağı. atmayıda beceremedi mecbur taxı parasınıda ödemek zorunda kaldı,fakat parası olmadığından şu an hala taxicinin arabasını yıkıyo:)

..................lan günlük nerede bu raskolnikov..................

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

saat 07:42

günaydın günlük, nasılsın?... Benim çok pis başım ağrıyo be günlük...

anam anam anam... bu ne biçim baş ağrısıdır, başımda senfoni orkestrası çalıyo mübarek... mahvetti lan beni bu...

bu ağrının acil tarafından geçmesi lazım günlük, yoksa varya benim durum nanay...

harbi lan günlük, ben bitiğim oğlum...

saat 09:50

nerden geldi lan bu baş ağrısı?....

oğlum varya dua et hemen geçsin lan!...kızla buluşcaz daha şebelek... bişeyler atıştırimde gidip biraz uzanayım lan... zaten işte aramıycam bugün...

..................

ölüyom lan günlük, çok pis bi ağrı bu be!...

saat 12:23

offff!.. ne pis uyumuşum be!...lan resmen kış uykusuna yatmışım lan...başağrısıda biraz geçti gibi...

...................

he he he...

varya, bugün çok pis dağıtıcam ortamı!... alem delikanlı görcek oğlum!... alem delikanlı görecek!....akıcam ortama.... çok pis yakışıklı oldum be!....

şerefsizim coni düp yanımda şamar oğlanı lan!...

dur bi kızı arayayımda kesinleşsin buluşma....

.....

ya da dur lan, ürkütmüyelim kızı şimdi....

sevinç yumağı gibiyim lan günlük, oğlum bitiyo yılların yalnızlığı, abazalığı!... yalnız bu abaza kelimesi de çok pis kelime valla... insanı kendinden tiksindiriyor bir an!...

saat 13:40

zaman azalıyor, artık herşey dakikalarla ifade ediliyor. Yılların acısının bitmesine az kaldı... çok heyecanlıyım çook... yani öyle böyle değil günlük....

neyse ben gider günlük, anca yetişirim mekana....

alemler delikanlı görecek günlük, delikanlı!...

şu başağrısı da olmasa!..

saat 01:25

EVDEN ÇIKIŞ ve EVE GERİ DÖNÜŞ ARASI saat 13:45 - 01:25

- ulan hemen geçeyim de şuradan hazır arabalarda yo.....ahhhhh..

ÇAT...

- yandım anam!...

- abi ne yapıyon ya, baksana önüne...

- asıl sen ne yapıyosun lan yolun ortasında?!...

- aaahhh.... ne ortası lan, kaldırım değil mi burası....Anaaaaa... ne zaman geldim lan ortaya...

- lan sus, gel bi hastaneye gidek, kırmışındır bi yerini şimdi!...

- yok kardeşi, yok istemez.. bişeyim yok benim...zaten gitmem gereken bi rand......ahhhhh....(kaldırıma düştüm)-.........

- bi hastaneye götürmedim, bari yardım et lan....

...........................

neyse adamın yanından ayrıldım ben. hızlı adımlarla bara doğru gidiyordum, yetişemeyeceğimi anlayınca koşmaya başladım ama...

- dur kaçma

- dur!...

- bara yetişmem lazım, duramam ben..

- dur polis!...

- duramaaahhhhhh...

......

- ulan şerefsiz..it...niye kaçıyon lan...

- ahhhhhh..

- dur demedik mi lan...

- abii.... bar....

- ne barı lan, malmı götürcen bara lan...

- abii... baaarrrrr...ahhhhh...

- dur lan dur...

- noldu lan!...

- adam durdu be...

- eeee....

- haraket etmiyo bu be...

- lan yürü gidek, ölmüştür belki....

..............................

çok kötü olmuştum, yerden kalktığımda etrafıma baktım, her yer karanlık, kimse de etrafta yoktu...saate baktım, çok geç olmuştu bende yürüyerek eve geldim..

ahhhh..

anam anam anam...

lan kıza da ayıp oldu be günlük!...saat geç oldu, yarın bi arayam da, gönlünü alayım şunun... beklemiştir kızcağız..

ahhh... of anam... her yanım sızlıyo lan şerefsiz günlük...

aha!.... telefon çalıyo...

lan kzı arıyo lan... tüh be.....şimdi iyi bi kalaylar bizi...

saat 02:40

- alo..

- aloooo... canııımmmm.... nasılsıııınnn....

- iyi işte, biraz kırgınlık var işte... ya.....

- ya kusura bakma canım yaaa.... beklettim ama gelemedim bugün...en kısa zamanda görüşcez.....

- önemli değil.. ne demek... görüşürüz canım....

- öptüm seni her yerinden canım.....

- he he he bende öptüm canım ama benim bi kaç gün işim var...bi kaç gün görüşemeyiz...

- sorun değil canıımmm....sonra görüşürüz....erkeğim benim....

- he he he.... erkeğinim dimi.. he he he...

- hadi öptüüüüümmmm....

.......................

ahhhh... lan günlük... ben yatıyom olum.. görüşürüz sonra....

yalnız başağrısı geçti lan günlük... dayak işe yaradı galiba...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...