Jump to content

"Barda"

cambaz

Önerilen Mesajlar

Kisa Ozeti:

Nail, Nil, TGG, Aynur, Aliş, Sevgi, Pelin ve Cenk, yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubudur. Günlük hayatın akışı içinde huzurlu ve neşeli bir hayat sürmektedir. Her birinin kendilerine ait sıkıntıları ve çözmek zorunda olduğu problemler olsa da gençliğin getirdiği umutla hayata sımsıkı bağlıdırlar. Kimi evlilik, kimi mezuniyet, kimi düzenli bir hayata adım atma hayalleri içinde olan bu gençler, birden bire hayatlarının tam ortasına giren nedensiz şiddetle büyük bir yıkım yaşarlar.

Bir gece yarısı, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar. Elleri, ayakları, ağızları bağlanan gençler sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan grubun görünürde hiçbir amacı yoktur. Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar.

Oyuncular:

Nejat İŞLER

Hakan BOYAV

Serdar ORÇİN

Erdal BEŞİKÇİOĞLU

Melis BİRKAN

Doğu ALPAN

Salih BADEMCİ

Nergis ÖZTÜRK

Şamil KAFKAS

Sezen ARAY

İsmail İNCEKARA

Şebnem KÖSTEM

Burak ALTAY

Meltem PARLAK

Eray ÖZBAL

Volga SORGU

Sarp AYDINOĞLU

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu aksam fılmı ızleme fırsatı buldum fılmın ıkıncı yarısında dayanamayıp çıkan bi kaç kişi oldu ancak onlar sadece şiddet sahnelerıne takıldıkları için sanırım kaldıramadılar..film de ön planda bir kaç piskopatın sadistçe bir eylemı göze çarpsada aslında toplumda kenara itilmiş bastırılmış insanların kendilerini ispatlama ve bir şekilde kendilerini kenara itip dışlayanlardan öç alma olgusu var fılmın temelınde.ayrıca adalet sıstemıne de gondermeler var.neyse daha fazla yazmıyım merak edip izlemek isteyenler ve serdar akar tarzını sevenler varsa mutlaka izlemeli....bu arada serdar akar ın öncekı fılmlerınden ıkı gusel örnek gemıde ve lalelıde bir azize zaten bırbırının devamı olan fılmler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mükemmel bir film..

Arkadaşımla beraber sinemada izlemiştik, hatta son seanstı..

Filmin bu derece etkileyici olması, yaşanmış bir olaydan esinlenmiş olmasıyla alakalıdır elbette. Yine de emeği geçen herkesin hakkını vermek gerek.

Özellikle Nejat İşler ve Hakan Boyav'ın..

Bir insan bir karakteri bu kadar mı güzel canlandırır dedirtir adama..

Evet izleyen çoğu kişi gibi ben de etkisinden birkaç gün boyunca çıkamamıştım. Hatta filmden çıktıktan sonra arkadaşımı eve bırakmak ve ardından evime gitmek benim için oldukça güçtü..

Kesinlikle verilen paraya ve harcanan zamana değen bir filmdi kısaca. Henüz izlememiş olanlar mutlaka izlemeli derim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belli noktalarıyla rahatsız edici bir film olabilir.

Fakat asıl rahatsız edici olan;

Tüm yargılama sürecinin ardından savcının;

"içerideki adamlarımız bir telefonunuza bakar, isteyin asalım keselim"

tarzı bir tavır sergilemiş olmasıdır.

Ayrıca eğer savcının bu önerisi kabul görürse içerideki hükümlülerin başlarına gelecekler hakkında yapılan canlandırmanın

filmin izlendiği sinema salonundaki izleyiciler tarafından alkışlanmasının da linç psikolojisiyle ne kadar harmanlanmış olduğumuzun açık bir kanıtı olduğunu düşünüyorum.

Bu durumda alın size rahatsızlık duymamız gereken başka bir nokta daha;

adaletin tarafsızlığı ilkesiyle aramızdaki mesafe, bu vahşeti gerçekleştirenlerle aramızda ki mesafeden çok daha fazlaymış.

not: ayrıca dava sırasında hakimin bağırdığı 45 lakaplı karakterin gayriihtiyari "emredersiniz komutanım" tepkisini de çok manidar buldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...