Jump to content

Zincirbozan Rezaleti...

fasolla

Önerilen Mesajlar

hayatımda izlerken sinir bozukluğu yaşadığım,izlemekten pişman olduğum tek film...izlemeyenleriniz vardır mutlaka...12 eylül sebep ve sonuçlarını,yaşananları tam anlamıyla bilmeyenlerin izlemesi zaten sakıncalı bir filmdir...nedenlerine gelince:

Türkiyede tüm siyasi dengelerin değiştiği ve geçmişimizdek sağ ve sol tüm haysiyetli siyasetlerin yok edilerek ülkemizi emperyalizmin kucağına oturmasını sağlayan, yurt ve insan sevgisini yok eden, depolitizasyonu başlatan ve halen devam eden bir süreç olan 12 eylül darbesi ancak bu kadar kötü anlatılabilir,bu kadar sulandırılabilirdi.

12 eylülü hiç bilmeyen bir kişi,darbeyi yapan askeri kesimi hiç bişeyden haberi olmayan saf bir ordu, kenan evren amcamızı da ton ton bir dede zanneder." her şeyi amerika yaptı,benim hiç bir şeyden haberim yok,körüm ve salağım ben çünkü" denmiş resmen. ne yani 16 yaşında çocuğu ben mi astım?

16 yaşında çocuk demişken,yaşı tutmazken idam edilen erdal eren 2 cümlelik konu mu? madem kenan evren'in ağzından "asmayalım da besleyelim mi, bir sağdan bir soldan asalım" cümlelerini duymayacaktık filmde, ozaman erdal eren'i konu etmenin ne anlamı kaldı?

bir solcunun asılırken, asılma sebebi itinayla işlenmiş, bir sağcının asılma sebebi muamma! bu ne tarafsızlık...tey tey tey...

gelelim siyasilerimize;

-süleyman demirel bu kadar demokrat mıydı?ülkesini düşünen bir melaike miydi?

-evet ecevit filmdeki gibi naifti..

-ve evet özal yine filmdeki gibiydi...filmi izleyenler ne olduğunu anlar,burda hanfendi çizgimi bozmıcam...

sonra,filmde solcu gençlerin birbirlerine "abi o kız sana gelmez şunu yollayalım" diyerek yaptıkları "bişey"(!) sanatı ve yine solcu kızların kerane gülleri gibi gösterilmesi de ayrıca midemi bulandırdı..neymiş efendim solcu çocuklar çok iğrenç çocuklarmış,kızlar bilmemneymiş, ama diğer çocuklar çok uslularmış.

ve bunun gibi bir sürü saçmalık bir sürü abukluk..tamamen saptırılmış,üstü örtülmüş gerçekler..

bunu 9 yaşındaki yeğenim bile izlese "hadi ordan" derdi heralde..

herkes abdnin gazına gelmiş herkes aptal herkes salak bi filmi yapanlar akıllı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anlamadım filmi övüyormusun yoksa kötülüyormusun. diyorsun filmdeki tiplemeler gerçektende öyleydi ama sonrada verip veriştiriyorsun. kaldı ki turgut özal zannettiğin gibi değildi. çok kurnazdı. kullanılıyormuş ayağına yattı. zaten ölüme de bile bile gitti. kendisine suikast düzenleneceğinden haberdardı ve ölüme bile bile gitmiştir. onun haricinden yazdıklarının birçoğuna bende katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anlamadım filmi övüyormusun yoksa kötülüyormusun. diyorsun filmdeki tiplemeler gerçektende öyleydi ama sonrada verip veriştiriyorsun. kaldı ki turgut özal zannettiğin gibi değildi. çok kurnazdı. kullanılıyormuş ayağına yattı. zaten ölüme de bile bile gitti. kendisine suikast düzenleneceğinden haberdardı ve ölüme bile bile gitmiştir. onun haricinden yazdıklarının birçoğuna bende katılıyorum...

ama sen yanlış anlamışsın okuduklarını...filmdeki karakterler demirel hariç yani ecevit ve özalı doğru yansıtmışlar...özala pislik demek istedim ama diyemedim işte orda...

benim isyanım olayların saçma sapan yalan yanlış yansıtılması,yanlı mesajlar verilmesi...insanların salak yerine konulması...o yüzden diyorum darbelerle ilgili fikri olmayan izlemesin...

filmle ilgili tek doğru ve samimi kare neydi biliyor musun? "simitçi amca" gerçeği...

hiç bir şeyden haberi olmayan sokaktaki vatandaşın alınıp asılması, o dönemlere dair yansıtılan tek gerçekti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama sen yanlış anlamışsın okuduklarını...filmdeki karakterler demirel hariç yani ecevit ve özalı doğru yansıtmışlar...özala pislik demek istedim ama diyemedim işte orda...

benim isyanım olayların saçma sapan yalan yanlış yansıtılması,yanlı mesajlar verilmesi...insanların salak yerine konulması...o yüzden diyorum darbelerle ilgili fikri olmayan izlemesin...

filmle ilgili tek doğru ve samimi kare neydi biliyor musun? "simitçi amca" gerçeği...

hiç bir şeyden haberi olmayan sokaktaki vatandaşın alınıp asılması, o dönemlere dair yansıtılan tek gerçekti...

büyük bir çoğunlukta uzlaşma var :) yalnız Özal konusunda yukardada nedenini açıkladım yanlış düşünüyorsun. kaldı ki o Süleyman Demirel varya onun Chp'yi ve solcuları yönettiğini biliyormusun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük bir çoğunlukta uzlaşma var :) yalnız Özal konusunda yukardada nedenini açıkladım yanlış düşünüyorsun. kaldı ki o Süleyman Demirel varya onun Chp'yi ve solcuları yönettiğini biliyormusun?

zaten demirel karakterine eleştiri getirdim...diğer karakterlerin yansıtılışını da doğru buldum..bana göre tabi bunlar...ama bu film benim asabımı bozuyor gerçekten..

şimdi bide bu hızla "mustafa" yı açarım tam olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zaten demirel karakterine eleştiri getirdim...diğer karakterlerin yansıtılışını da doğru buldum..bana göre tabi bunlar...ama bu film benim asabımı bozuyor gerçekten..

şimdi bide bu hızla "mustafa" yı açarım tam olur :D

bence hiç açma. :Do filmide bizzat solcular yapmış olup içerisinde Atatürk'ün dinsiz olduğunu vurgulamayı geçtim adeta ezip geçen öğeler bulunmaktadır. Mesela kur'an için söylediği iddia edilen Atatürk'ün bir söylemini belgesele koymuşlar ve daha bunun gibilerini. O konuşmada Atatürk; "Yüce Türk milleti gökten geldiği rivayet edilen bir kitaba tapmayacak, akıl, ilim yolunun gerekliliğini yerine getirecektir" benzeri bir cümle kuruyor. ses kaydıda değil, direk video kaydı. :) ben izledim de o bakımdan diyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence hiç açma. :Do filmide bizzat solcular yapmış olup içerisinde Atatürk'ün dinsiz olduğunu vurgulamayı geçtim adeta ezip geçen öğeler bulunmaktadır. Mesela kur'an için söylediği iddia edilen Atatürk'ün bir söylemini belgesele koymuşlar ve daha bunun gibilerini. O konuşmada Atatürk; "Yüce Türk milleti gökten geldiği rivayet edilen bir kitaba tapmayacak, akıl, ilim yolunun gerekliliğini yerine getirecektir" benzeri bir cümle kuruyor. ses kaydıda değil, direk video kaydı. :) ben izledim de o bakımdan diyorum :D

mustafa kemal'in dine bakış açısını burda uzun uzun anlatırım ama şimdi değil geç oldu...müslümanım diyen bir çoğumuzdan daha fazla değer vermiştir islam dinine...o cümle tam olarak öyle değildir ama doğru bir söylemdir...doğru söylemiştir...islam dini körü körüne inanmaya karşıdır...aklın ve ilimin önemi de dinimizde aşikardır..

ayrıca filmi solcular yapmış deyip,"solcular"ı genellemeyelim..evet 2.cumhuriyetçiler var malesef etrafta...dur ben bu konuyu yarın açayım:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mustafa kemal'in dine bakış açısını burda uzun uzun anlatırım ama şimdi değil geç oldu...müslümanım diyen bir çoğumuzdan daha fazla değer vermiştir islam dinine...o cümle tam olarak öyle değildir ama doğru bir söylemdir...doğru söylemiştir...islam dini körü körüne inanmaya karşıdır...aklın ve ilimin önemi de dinimizde aşikardır..

ayrıca filmi solcular yapmış deyip,"solcular"ı genellemeyelim..evet 2.cumhuriyetçiler var malesef etrafta...dur ben bu konuyu yarın açayım:D

:D hımm bir düşünelim. şimdi bu saygıdeğer üyemiz hangi konuyu açmamış olabilir :D hangi konuyu açtırsam acaba? :) hadi bunun hakkındada konu aç; FUTBOL :D futbol hakkındada konu açabilersen diyecek lafım yok. futbolda solcuların elinde canım, hatta örgüt örgüt, şebekeler mübarek :D:tongue:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ayrıntılı bir şekilde bakalım. Asker Atatürk zamanından sonra halka çatışmaya girmeye başlamış ve bunun sonunda ülke sağ(ülkücü) sol(devrimci) dinci ve ecevitçi (sonradan) diye dörde ayrılmıştır. Bu ayrılma hala devam etmektedir. Solcular filmde gösterildiğinin tersine halkın hak ve diğer değerleğini koruyan kişilerdir. Sağcılar ise tabiki herkesin övdüğü ve devletin işine geldiği için sevdiği bir gruptur. Şu anda hala dinciler ve sağcılar okullar dershaneler açıyorlar. Ben onların açtığı bir dersaneye giderek bir senemi heba ettim zaten. Aynı zamanda yaşadığım bir yıl boyunca tüm HOCAlarla kavga ettim ve dersaneyi sene bitince hemen bıraktım. Kavgalarımın sebebinin başında 60 ihtilaninin ezanın Türkçe değil arapça okutulması (!) söylendiği ve Deniz ve arkadaşlarının satanist ve amerikalı gençler olduğunun söylenmesiydi.

Tabiki ülkücü birkaç arkadaşım oldu vehala iyi geçiniyoruz. Ama yaptıkları hileyi hurdayı gördükçe onlardan uzaklaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Berbat bir film olduğu konusunda destekleyebilirim.Bir olay ancak bu kadar kotu anlatılabilir.Sinema adına hiç birşey yok arkadaş..baygınlık ne kelime nevrim döndü izlerken:wacko:

sinema adına olmasaydı da gerçekler adına olsaydı keşke...

--------------------

Solcular filmde gösterildiğinin tersine halkın hak ve diğer değerleğini koruyan kişilerdir. Sağcılar ise tabiki herkesin övdüğü ve devletin işine geldiği için sevdiği bir gruptur. .

olaylardan sorumlu kişiler fena halde aklanmış zaten filmde...kısacası birilerini aklama filmi diyebiliriz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...