Jump to content

Paranormal Activity - 2009

eisenheim

Önerilen Mesajlar

http://img200.imageshack.us/img200/13/postersf500.jpg

Konusu

"Benim için, Paranormal Activity, salt bu mantıkla, izleyicinin gerçeklikle arasındaki duvarları yıkıp, ona becerebildiği en somut ve yalın şekilde bilinmeyeni sergilediği için takdire şayan bir film. Bu sene en sevdiğim ilk 30 film arasına bile girmese de, bana 10 senedir (Blair Cadısı’ndan beri) yaşamadığım bir korku duygusunu yaşattığı için Paranormal Activity’e şapka çıkarıyorum."

# Can Evrol / Öteki Sinema #

Yeni evli genç bir çift, evlerinden gece vakti gelen esrarengiz seslerin kaynağını bulabilmek için yatak odalarına bir kamera alırlar. Genç kadın, evde var olması muhtemel bir paranormal varlıktan şüphelenirken, kocası da böyle bir şeyin varlığının gerçek olması halinde onu kameraya çekmeye kafayı takmış durumdadır. Kadın, kocasının bu tavrının evdeki paranormal olayları daha da tahrik edeceğinden korkuyordur…

Bu yılki Slamdance Film Festivali'nde izleyenleri kelimenin tam anlamıyla "koltuklarına yapıştıran" Oren Peli'in filmi Paranormal Activity, Medyavizyon tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde sinemalarda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Film için Blair Witch Project'in evde geçeni diyorlar. imdb'de oldukça yükseuana sahip. 200e çekilmesine rağmen ancak vizyona girmesini de yine filmin başına gelen garip

olaylara bağlamışlar.

http://film.com.tr/resim/filmler/paranormalactivity/resim001.jpg

Konusu :

Orta sınıf mensubu genç çift, taşındıkları banliyöde normal bir hayat sürmeyi ummaktadırlar. Bir süre sonra bu evde bir tuhaflık hissederler, kötü bir ruh onları rahatsız etmektedir. Hayalet özellikle gece yarısı, Micah ve Katie uykudayken ortaya çıkmaktadır. Bunun üzerine çift yaşadıklarını kamera ile kaydetmeye başlar.

Film Hakkında:

2007 tarihli Paranormal Activity, yapımından 2 yıl sonra gösterime girdi. Vizyona girdiği hafta gişede de yüzü güldüren film, şimdiden korku filmi severler için kült mertebesine ulaşmış durumda.

15 bin dolar gibi komik bir bütçeyle çekilen, tarz olarak Blair Cadısı ve Rec'i andıran Paranormal Activity adlı bağımsız korku filmi, bugünlerde ortalığı kasıp kavuruyor. Deyim yerindeyse herkes bu yeni keşfedilmiş korku hazinesinden bahsediyor. Steven Spielberg'in izledikten sonra başına gelen tuhaf olayla soğuk terlerdökmesine neden olan film, yönetmenin sayesinde izleyici ile buluşmayı başardı. (Denildiğine göre Spielberg filmi izledikten sonra odada kilitli kalmış ve filmdekine benzer bir deneyim yaşamış). Korku filmi meraklıları şimdiden Paranormal Activity'i en iyiler listesine almış durumda.

http://www.paranormalactivity-movie.com/

Fragmanı beni oldukça ürküttü :)

*İnternetten derlenmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazarlama harikası :) Sadece tıpkı kıyaslandığı Blair Cadısı filmi gibi müthiş bir reklam ve pazarlama örneği. Oyunculukların çok kötü ve yer yer sırıtıyor olması bir yana böyle bir malzemeyi nasıl da harcamışlar gerçekten yazık olmuş. Bu arada bu filmin Steven Spielberg tarafından izlendikten sonra dvdsinin çöpe atıldığı ve internet ortamlarına yayıldığı gibi bir de söylenti var. Neresinden bakarsanız bakın reklamın ne derece etkili olduğunun ispatı. Korkmak mı ? Perili evleri anlatan belgeselde daha çok kormuştum, heves kırmak istemem ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

izlediğim son dönem korku filmleri içinde en iyi olanlardan biri. ciddi bir gerilim havası verdiği ortada ve filmin bazı sahnelerinin gereksiz uzunluğu dışında amatör anlamda çekilen ve insanı ciddi anlamda geren bir havası var. amerikan film şirketleri dışında yapılan, bağımsız sinema örneği olabilen bir yapım.

konuyu iyi ele almış. amatör olmaları gerçekten işi daha çok sevdiren bir özellik ve büyük yapımlardan daha ciddiyetle hazırlandığı da ortada. bu arada, korku filmlerinin bir ticari sinema örneği olduğunu ve pazarlamasının da ona göre yapılması gerektiğini de vurgulamak gerek ve spielberg'in çöpe atması çokta önemli değil çünkü onun da berbat filmleri vardır.

korku filmi izleyicilerini ciddi anlamda memnun edecek, amatör olmasının verdiği havayı iyi kullanan bir yapım ama en çok üzüldüğüm nokta bu filminde blair cadısı gibi film şirketleri tarafından yeniden çekilme durumda olduğu hab eridir. bi el atmayın arkadaş işte....:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada unutmadan, geçen yolda gidiyodum bi baktım ahanda korsan dvd tezgahında bu film. dedim kaça eleman dedi 3 milyon. edim yuh be, pahalı. oturdum adamla bi pazarlığa ki sormayın gitsin. en sonunda filmi aldım bir buçuk tl ye ve izledim:D görüntü de güzel valla:D bence korsan film festivali yapılmalı:D çok emek veriyolar çok:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben internetten seyrediyorum. Yalnız içime çok pis kurt düştü. Bu filmin orjinalinin gösterimden çekildiği ve bir Hollywood çekiminin vizyona verileceğini okumuştum. Acaba ben hangisini seyrettim. Siz yine de 4 Aralık'ı bekleyin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada unutmadan, geçen yolda gidiyodum bi baktım ahanda korsan dvd tezgahında bu film. dedim kaça eleman dedi 3 milyon. edim yuh be, pahalı. oturdum adamla bi pazarlığa ki sormayın gitsin. en sonunda filmi aldım bir buçuk tl ye ve izledim:D görüntü de güzel valla:D bence korsan film festivali yapılmalı:D çok emek veriyolar çok:D

yıh yıh yıh :rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne gülüyon be boynuzsuz:D bu aada izlediğimiz filmin orjinal hali ama eğer bunu değil de gereksiz diğer versiyonu koyarlarsa gerçekten berbat bri durum olur. unutmadan şunu da söyleyeyim de rahatlayayım. o kadar korsana hayır dense de spielbergin emek verilmiş bir çalışmayı çöpe atması ve korsana düşmesine sebep vermesi de o kadar iğrenç bir durumdur. koskoca yönetmen olmuşsun, yenileri destekleyeceğine kendini bi havalara koyup bir filmi çöpe atıyosun. piiiii senin insanlığına....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne gülüyon be boynuzsuz:D bu aada izlediğimiz filmin orjinal hali ama eğer bunu değil de gereksiz diğer versiyonu koyarlarsa gerçekten berbat bri durum olur. unutmadan şunu da söyleyeyim de rahatlayayım. o kadar korsana hayır dense de spielbergin emek verilmiş bir çalışmayı çöpe atması ve korsana düşmesine sebep vermesi de o kadar iğrenç bir durumdur. koskoca yönetmen olmuşsun, yenileri destekleyeceğine kendini bi havalara koyup bir filmi çöpe atıyosun. piiiii senin insanlığına....

adam filmi izledikten sonra kapılar kitlenmiş ve çilingir sayesinde açılmış lanetlendiğini düşündüğü için atmış :D

netten izledim filmi açıkçası filmi izledikten sonra araştırdım gerçek olup olmadığını değilmiş :rofl: amatör çekilmiş olması filme gerçekçi bir hava vermiş ve insanı zaten gerçek olması ürkütüyor tıpkı şeytan çarpması gibi açıkçası ben izlerken çok korkttum özellikle cintahtası masanın üzerindeyken kamera kayıtta ve imleç hareket etmeye başlıyor tam ateşi düşünmüştüm ki.. birdenbire yanmaya başladı :rofl: çok kez sıçradım :D filmin afişinde yalnız izeleme yazıyor izleyebilirsiniz korkudan hoşlanıyorsanız ama sakın gece izlemeyin :D tavsiyem cidden izlenilmeye değer bir film diye düşünüyorum gösterime girsin birde sinemada izlemek lazım daha çok korkacağıma eminim :whistling:

--------------------

ha bide mutlu son bekliyordum devamı gelme olasılığı yüksek muhtemelen seri yapacaklar bunada umarım seri uzatıldıkça b..unu çıkartmazlar

izlemeyi tercih edenlere İYİ SEYİRLER :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 saat boyunca izlemeye değer sadece iki sahne var bence. Sıkıcı korkuyla o kadarda alakası olmayan bir film. Sadece olayların gerçeklik payını düşünüp izliyorlar ve gerçek diye düşünüp korkuyorlar sanırım kaç kişi izlediyse etrafımdaki öyle oldu filmden korkmuyorlar. Abartıldığı kadar yok o kadar hasılatı nasıl yapmış şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...