Jump to content

Sizin neyiniz var?

Beautiful_Death

Önerilen Mesajlar

Sizin neyiniz var?

(Artık uzun cümleler kurmam gerektiğine inanan dostuma ithafen)

Aşk garip , içerken tatlı bitince puslu , paslı , ekşi bir tat kalıyor insanın ağzından.Sanırım boşuna aşkın şarabı demiyorlar.

Hele bir de kalitesizi ve birazcıkta fazla kaçırdıysan feci bir baş ağrısı ile uyanıyor insan , akşama kadar kendine gelemiyor.

Her geceden sonra bir gündoğumu var , var ama bazı günler diğerlerinden ödünç alıyor. Bazı günler bir türlü bitmek bilmiyor.

Bazı günler şafağa ne kadar yaklaştığını bilemiyorsun ve korkuyorsun gecenin içinde yüzerken , korkunç bir boğulma hissi ,

hava ağır , hava karanlık ölesiye. Herkes de aynı işlemiyor tabii , kimisi umarsız yaşıyor , birşey hissetmeden. İşte bu yüzden

benim bütün insanların ruhu olmadığına dair düşüncelerim. Ya da bizde bir problem mi var ? Sürekli soruyorlar , neyiniz var ?

Benim bir şeyim yok , ben iyiyim de esas sizin neyiniz var ? Gerçekten iyi misiniz ? Neler yapıyorsunuz böyle ?

Sonra yine gün doğuyor , yine biri var kapıda. Offf... hiç kalmak istemiyorum. Biliyorum ve hatta eminim ki gelen yine aynı şekilde

gelecek. Ben sende önce : " Şöyle yaptım , böyle yaptım , ben çok p.çtim , neler neler yedim içtim , çok pistim ve ama beni çok üzdüler

kanadımı kırdılar , beni görmediler , beni anlamadılar " konuşması. Hiç kimse bir başkasına normal gitmez , gidemez zaten. Olabilir ,

her olaydan sağ çıkmayabilir , ama bu insanlarda filmlerin giriş repliği haline gelmiş. Ben gerekirse yanlış kaynamış kemikleri kırar tekrar

kaynatırım.Yeri gelir yırtar , parçalar geri yapıştırırım ama insanlar oldukları kişi olmak istemiyorlar ve olabilecekleri kişi olmak içinde

çaba sarf etmiyorlar. Artık o kadar oyuna çevirilmiş ki ilişki kavramı , herkes bir yap-boz olarak geliyor yenilerine. Uğraşıp sevilebilinecek

1-2 parçayı birleştiriyorsunuz ama bu sefer karşınızda ki ayaklanıp size mezarınızı gösteriyor. Ve herkesin kendi mezarlıklarında ki

silüetler zamanla yok oluyor ama maalesef bazı hayaletler gitmiyor. Bazılarını sevdikleriniz göndermiyor...

Ben sevince kanatlı atlarla uçuyorum

sevdiğim yerlerde dolaşıyor.

Ben sevince ormanlara karışıyorum

sevdiğim insanlardan ayrılamıyor

Ben sevince başka birşey istemiyorum

sevdiğim ne geridekileri bırakıyor ne ileridekileri.

Yani olmuyor , ne yapsam olmuyor. Yine yeni günün şafağını bekliyoruz , ama bazı günlerin şafağı gelmek bilmiyor.

ve öyle zor , öyle karanlık , öyle anlamsız geliyor ki her yeni gün...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence karansarlık yoktu yazının herhangi bir yerinde ve ya kıyısında , sadece anlık durumu değerlendirme anlamaya çalışma, birazda daha bilinçli yaşamamız gerektiğini anımsatıyor, şöyle durupta kendimize bir müddet uzaktan bakıp , Ben ne yapıyorum, Nasıl yaşıyor ve Neye göre hareket ediyorum diye kendimizi sorgulamamızı işaret ediyor , hoş ve berrak bir yazı , teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...