Jump to content

Bilgili Kişilerin Yorumlarını İstiyorum / 3 Farklı Deneyim

iGnorant

Önerilen Mesajlar

Anlatıcaım şeyler belki rastlantısaldır belki pişiktir bilemiorum

sitenize yeni üye oldum,yazmak için en uygun site bu oldugundan hayatımda kafamı kurcalayan şeyleri paylaşarak kendimi tatmin etmek istiorum

"7"

bu rakam pek çok kez karşıma çıkardı ama ne guzel rastlantı derdim

jim careynin 23 filmini izledikten sonra her şey değişmeye başladı

onun gibi hesapladıkca 7ye kapılıp gittiğimi farkettim

en başta 2005 yılında ehliet sınavıyla başladı herşey (2+0+0+5=7)

sınavdan tüm yazılıları 70le geçtim

direksiyon sınavına girdiğimde grubum 7070di acaba herkes 7070 grubundamı die bakıyım dedim

hayır herkes 10 kişilik gruplara ayrılmıştı bazı arklarım 7071,7072 gruplarındaydı

o kişilik grup içersinde kaçıncı sıradaydım derdiniz? tabiki '7'

tesadüf bi zamandı

taki 2007 yani 07 yılbaşına kadar

07 yılbaşı gecesi izmir guzelyalı sahilinde bmw 5.20i le takla atıp (5.20i=5+2=7)

polis tutanağına göre 70 metre takla atmış şekilde sürüklendim

bu olaydan sonra 23 filminde yaptığı gibi doğum tarihime bakmak geldi aklıma

25 aralık 1987

25 aralık 2+5=7 ,baktım"hadi be yok artık kaderin cilvesi bu kadarı da yuh dedim)

doğum sene me baktığımda da1987=>1+9+8+7=25 =>2+5='7'

bi de kışlık ev daire numarımız 7

bi de aklıma geldi 2005 hazırlık atlama sınawını 77 ile bitirdim

sizce bu bir takıntım yoksa siz de hayatınızı benim gibi böle bi rakama bağlayabiliormusunuz?

23 filmi yaptıklarına göre böyle şeyler yaşanıor mesela ATATRUk ve "19" sayısı (netden hemen bakabilirsiniz)

bunun bilimi ilmi nedir

ebcedse bu nasıl bi ebced bilen biri bana yardımcı olsun.

"düş mü rüya mı psişik mi?"

yatağa uzanıp gözlerimi kapattığımda tam uykuya geçmeden önce bi hal başlıor,mesela en son gördüğüm malta gibi bi yerdeim,etrafımda insanlar var,muhabbet ediorum,gülüorum,her şey çok net,sanki ruhum gitmiş başka bi yere uykudayken orda geziyorum,kız yanımdan geçiyor kokusunu duyuyorum o derece,bi muhabbet dönüor,hani arkadaş ortamınızla sabahlarsınız ya muhabbetden muhabbete atlarısınız,muhabbet sizi sarar uykunuz gelse de hala o muhabbet çok tatlı gelir

ve 1-2 kez olan bişe değil,hiç dikkat etmedim ama uzun zamandır oluor

işin ilginci bunları yaşarken,ben aslında yatakda uyumuyormuyum ya diorum ve gözümü açıp kalktığımda tam uyumamış oldugumu farkediyorum

bu nedir? geliştirilebilir mi? bu diyarı bırakıp tamamen o diyara gitmek mümkünse seve seve gidebilirim :D

"deprem"

bundan 2-3 sene onceki 5.9 şiddetindeki depremden 5 dk once yataımda top patlasa duymaz şekilde uyuyordum,aniden uyandım yatakda,ve aniden deprem düşüncesi beynimde çınlamaya başladı,Allah'ım nolur deprem olmasın nolur deprem olmasın diye korku içinde dua etmeye başladım 60-70 saniye böle dua ettikden sonra tamam olmıcak,niye ben böle şeyler yapıorum ki ya derken zangır zangır duvarlar kundak gibi sallanmaya başladı,yan odadan eşhedü en la sesleri

benimkilerle birleşti (yusuf yusuf durumları :D)

o saniyeler içersinde Allah'ım beni kelimei şehadet getirmem için uyandırdın anladım dedim ve avazım çıkasıa kadar bağırdım

değişik bi deneyimdi

bunda bi sorum yok sadece paylaşmak istedim :)

ama üstdekilere yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

değişik yazdığın gibi çok deneyimli olduğumu söyleyemem ama 7 olayın sana bir kaç şey söylememe izinver algıda seçicilik diye bir olay var sen kendin söylemişsin jim carry nin 23 filmini izlemeden hiç fark etmedim diye bu senin beyninin artık gördüğü herşeyi buna uydurma cabasıdır basit bir örnek: 2005 teki rakamları toplayım = 5 demişsin

ama 7070 dekileri öylece bırakmışsın aynı şekilde dogum tarihini 25 (2+5=7)aralık 1987(1+9+8+7=25 2+5=7)siye hepsini aynı anda toplamadın neden 1987deki sayıları topladığın halde sonuç un sayılarıda topluyorsun? bu sorulara ciddi anlamda cevap bulabiliyorsan haklısın ortada paranormal bir olay var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende senin bilgili olduğunu iddaa ettiğini iddaa etmiyorum dikkat ettiysen 'çok deneyimli olduğumu söyleyemem' demişim ayrıca ben sana sadece algıda seçicilik gibi psikolojik gerçek içeren bir olasılıktan bahsettim ve bu olasılığı test etmen için bir kaç soru yazdım ayrıca 23 sadece bir film öyle bir olayın olduğunu zannetmiyorum eğer sen böyle bir şey biliyorsan yazarsan sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de sana var diorum! ATATURK DİORUM

1881'de 19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur.

Atatürk, Selanik'te doğdu. ( Selanik sözcüğünün "ebced" hesabıyla değeri

171'dir. 9 x 19 = 171 )

1881, Rumi takvime göre 1297'dir. ( 1 + 2 + 9 + 7 = 19 )

Atatürk'ün nüfus cüzdanı numarası : 993814 ( 19 x 52306 = 993814 )

Atatürk, Harp Okulu'nu 20'nci olarak bitirdi. Subaylardan birisi yabancı

olduğu için mezun olan 19 subaydan biri oldu

Atatürk, Harp Akademisi'nin 57'nci dönemine kaydoldu. ( 19 x 3 = 57 )

Atatürk, 19 Nisan 1909'da Hareket Ordusu ile İstanbul'a girdi.

Atatürk, 19 Aralık 1915'te albay oldu.

Atatürk, 19 Mart 1916'da tuğgeneral oldu.

Atatürk, Çanakkale Savaşı'nda 57'nci Alay'ın konutanlığını üstlendi. ( 3 x 19

= 57 )

Sağlığında, İngiliz İmparatorluğu Hükümeti Atatürk' ün doğum gününü tebrik

için Türk Hükümeti 'nden sormuş, ATATÜRK 19 Mayıs 1881 diye yanıtlamış ve

kayıtlara böyle geçmiştir.

1900'de 19 yaşında Harbiye' ye girmiştir.

19 Aralık 1904' de bağımsız düşüncelerinden ötürü yıldız sarayına çağrıldı.

Harp akademisinden aldığı sicil 317-8 dir. 3+1+7+8=19

Atatürk, Samsun'a çıktığında 38 yaşındaydı. ( 19 x 2 = 38 )

Atatürk, Samsun'da 19 gün kaldı.

Atatürk, 4 Temmuz 1919'da Erzurum'a gitti. 19 gün sonra 23 Temmuz'da Erzurum

Kongresi'ni topladı.

Atatürk, 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nden 114 gün sonra 27 Aralık 1919'da

Ankara'ya gitti. ( 19 x 6 = 114 )

Atatürk, İstanbul'a toplam 19 kez geldi.

Atatürk'ün Latife Hanım ile olan evliliği 912 gün sürdü. ( 19 x 48 = 912 )

TBMM'nin ilk kütüğündeki sıra numarası 19'dur.

Çanakkale Savaşının zaferle sonuçlanmasında 19' uncu fırka'yı (tümen) kurmuş

ve ona komuta etmiştir.

19 mayıs 1915' de albay oldu.

Mahiyetindeki komutanlara: "Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi

emrediyorum. Biz ölünceye kadar yerimize başka kuvvetler gelebilir" demiş

elindeki çok az kuvvetle 19 Mayıs 1915' e kadar oyalama muharebesi ile düşmanı

tutmuştur. Düşmanın yine Çanakkale' deki başarısızlıkları sonucunda 10 Aralık

1915'te Gelibolu Yarımadası boşaltılmıştır.

Zor bir duruma düşen 7. Ordu'ya komutan tayin edilen M. Kemal, bir düşman

saldırısını seziyor ve hazırlanıyor. Nitekim 19 Eylül sabahı düşman harekete

geçiyor, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sağındaki ve solundaki kuvvetler

epeyce kayıp verdikleri halde M. Kemal zamanında aldığı tedbirlerle kayıp

vermekten kurtuluyor.

19 Mayıs' ta Samsun' a çıkacak olan Atatürk' ün bindiği vapurda 19 yolcu

vardı. 19 Mayıs 1963 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Prof. Dr. Tarık Zafer

Tunaya'nın 19 Mayıs ve ötesi adlı makalesinden.

19 Mayıs 1919' da Samsun'a çıkıyor. Bu tarihte 3 tane 19 rakamı vardır ki

Atatürk' ün ömrü de zaten 3x19 dur. 19 Mayıs 1919' da 2x19=38 yaşındaydı.

19 yıl Türk Milleti'nin hakimiyetine bilfiil hakim olmuş, Türk Milletine Baş

Komutan ve Devlet başkanı olarak hizmet etmiştir. (1919-1938)

Milli Mücadele' ye fiili olarak başlaması için komutanlara yaptığı konuşma ve

Meclis'te Milli davanın gerçekleşmesi yolunda güdülecek siyasetin karara

bağlanma tarihi de 19 Kasım 1919 'dur.

Sakarya Meydan Muharebesi'ni kazandıktan sonra, başarısına karşılık TBMM

kendisine olan minnet ve şükranını belirtmek için 19 Eylül 1921' de kabul

ettiği özel bir kanunla Mareşallik ve Gazilik unvanı vermiştir.

Millete yayınladığı bir beyanname ile Osmanlı Devleti'nin hayat ve

egemenliğinin sona erdiğini belirterek Türk Milleti'ni hayat ve bağımsızlığa

kavuşturmak için, Ankara ' da olağanüstü bir Meclis toplantısı ve Türk

Milleti'nin iradesini bu Meclise devretmeyi 19 Mart 1920 'de

kararlaştırmıştır.

Hitabet sanatının bir şaheseri olan Büyük Nutuk' un sonundaki Türk Gençliği'ne

Hitabesi de başlangıç cümlesiyle beraber 19 cümledir.

Büyük devlet adamı ve eşsiz kahramanın adı ve soyadı "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"

19 harftir.

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ". Bu şaheser cümle 19 harftir.

"İSTİKLAL GÖKLERDEDİR" Ne rastlantıdır ki, Atatürk' ün bu sözleri de 19

harftir.

10 Kasım 1938 (19x2x19) (10 Kasım günü saat 9 da 10+9=19) 3x19 =57 yaşında

ölümlü yaşama gözlerini kapamıştır.

Cenazesi büyük bir merasimle 19 Kasım 1938 günü Yavuz zırhlısı ile İzmit' e

götürülmüştür.

En Büyük Kahraman'ın ebediyete intikali üzerine arkadaşı ve halefi İsmet

İnönü' nün Türk Milletine beyannamesi 19 cümledir.

Doğum ve ölüm yılları (1881 ve 1938), 19 sayısının katlarıdır.

1919 rakamında 101 tane 19 vardır.

İlk 19 yılda hazırlandı, ikinci 19 yılda siyaset ve askerlik alanında savaştı,

üçüncü 19' uncu yılda devlet başkanı sıfatı ile hizmet etti.

Atatürk'ün cenaze töreninde Chopin'in 19 notalı 19'uncu Marşı çalındı.

Atatürk'e verilen madalyaların toplamı 19'dur.

Atatürk, 19.000 TL nakit miras bıraktı.

Atatürk'ün, İstanbul Akaretler Yokuşu'nda oturduğu evinin numarası 76 idi.

( 19 x 4 = 76 )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'Harp akademisinden aldığı sicil 317-8 dir. 3+1+7+8=19'

bana burda neden önce çıkarma sonra toplama hyatığını açıklar mısın?

Atatürk'ün, İstanbul Akaretler Yokuşu'nda oturduğu evinin numarası 76 idi.

( 19 x 4 = 76 )

neden burda çarpma yaptığını?

Atatürk, Harp Okulu'nu 20'nci olarak bitirdi. Subaylardan birisi yabancı

olduğu için mezun olan 19 subaydan biri oldu

peki neden burda yabancı subayın harp okulunu bitirmemiş sayıldıgını?

daha önce verdiğin örneklerden hiçbir farkı yok ki

sen (veya metni yazan kişi) sadece bu sayıların veya diğer şeylerin 19 sonucunu verecek şekilde hesaplamışsın.eğer ki bunun bir şey ifade ettiğini söylüyorsan neden hep toplama veya hep çarpma yapmadın? burda farklı hesaplarla milyonlarca şey çıkabilir hepsi bir olasılıktır ama senin bu hesapları bir mantığa oturtman gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 rakamı seni anlatan bir rakam olabilir belki, sanat ile ilgileniyor musun? rakamların anlamlarıyla ilgili detaylı bilgi almak istersen "insanın pin kodu" isimli kitabı önerebilirim.

benim de 23 sayısı hep karşıma çıkar, belki tesadüftür belki değildir bunu bilemeyiz belkide ilahi bir bu süpriz yumurta :) Xero da haklı algıda seçicilik konusunda o yüzden ben 23'ün toplama çıkarma çarpma olmadan direk karşıma çıkanlarını seviyorum ki sürekli çıkar karşıma :) iyi midir kötü müdür bilmek de istemiyorum bence sen de fazla takma kafana, karşına salt 7 rakamı çıkarsa şöyle bir gökyüzüne bakıp bir gülümse yeter :) onun dışında uyku sırasında yaşadığın olay bir astral seyahat tecrübesi olabilir bu konuda bilgili arkadaşlar açıklama yaparlar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İgnorant ,öncelikle aramıza hoşgeldin:) bende yazacaklarımın tamamen kendi fikrim olduğunu söyleyerek ve kesin doğrudur diye iddia etmeyerek kendimce sorularına yanıt vermek istiyorum..Evet rakamlarla ilgili şunu diyebilirim ki 7 senin kişisel sayın olabilir ya da dediğin gibi ebced le igili olabilir çok fazla bilgim olmamakla birlikte kişilerin hayatlarında rakamların ya da kişisel sayıların önemine inanırım ki,yıllarca başıma gelmiş güzel ya da kötü olayların tarihleri ne tesadüftür ki 3,13,23 tarihlerine denk gelmiştir:) kişisel sayın olabilir diye düşünüyorum gene de bir bilene danışmalı;) ikinci bahsettiğin ise astral gibi görünüyor ki bilinçli denememe rağmen henüz başarılı olamadım fakat istem dışı bir kaç kere çıkabildim kendi kontrolümün dışında.evet astral sehayat geliştirilebilir ve kontrol edilebilir bir durumdur ama üzerinde çalışman araştırman gerekir ben henüz başaramadım ya da çok fazla çalışmadım üzerinde diyelim:) depremle ilgili yazdıklarına gelince,hislerinle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüyorum ki burda ki hepimiz en az bir kaç kez buna benzer bir durum mutlaka yaşamışızdır.bunu da algılarının açılması ve hislerinin kuvvetlenmesi olarak yorumluyorum.Altın çağa girmek üzereyken,bilinç yükselmesi yaşadığımız şu günlerde bu tip telepati,telekinezi,biyoenerji,6.his gibi yetilerimizde bir uyanış görülüyor sende de bu oluyor kanaatimce.. sonuç: korkma hasta değilsin ölmeyeceksin :D sitede bahsettiğimiz tüm bu konularla ilgili pek çok bilgi mevcut hem siteden hemde site dışından biraz okuyup araştırarak yeterli bilgiye ulaşabilirsin sevgiler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İgnorant ,Sayılarla ilgili Türkiyede sorularını cevaplayacak tek kişi hocam Metin Yahya Üster'dir.Kendisi Renk Bilimci ve Numaralogdur google ile arayabilirsin.halen devam ediyormu bilmiyorum ama Dünya Ezotorik konseyi dönem Başkanıydı.http://www.renkcenter.com dan da ulaşabilrsin.İstanbul da darülşafaka tesislerinde yeri.bence sana yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu dediklerini göze alacak olursak hepsi olma ihtimali yüksek hesaplar yani başka rahamları da kullanarak başka işlemleri yaparak da 7 yi bulabiliriz.

Böyle sonsuz tane işlem yaparak 7 yi elde edebiliriz.

Bence zaten bunların oolma ihtimali çok yüksek şeyler , bu yüzden takılma ayrıntılara diyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım aramıza hoşgeldin.7 olayı senin kafanda yarattığın birşey.tıpkı "23" filmindeki gibi.kendine örnek veriyosun ve o ayrıntıyı kaçırıyosun.bak şimdi Xero dediği gibi senin amacın 7 rakamını bulmaktır.bunu bulmak için çarpıp,bölüp,toplayıp çıkarıyosun ama neye göre?ilerlediğin bir yol varmı?

öbür sorun ise istemeden eğer gerçekten uyumuyosan astrale çıkıyosun.yani istem dışı çıkıtığın için farkına varıp bedenine geri dönüyosun.ama uyuyosan bu çok farklı bir durum.o zaman rüyanı kontrol ediyorsun demektir.bunların ikisininde sitede bilgileri,teknikleri mevcuttur.

deprem olayıda sen önceden hissetmişsin.buda 6. his demektir.yani bilgili birileri demişsin ama herkes kendisine göre bilgilidir.ve bende bilgilerimi senle paylaştım.yalnış birşeyler varsa diğer üyeler düzeltir ve senin anlamana yardımcı olurlar.kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım kendi fikrimce 7 rakamıyla ilgili olan olaylar tamamen takıntıdır.beyin anlamsız olanı inkar etmeye meyillidir zaten.üstüne bir de sen bunu takıntı haline getirirsen her halükarda 7 rakamına ulaşırsın.ulaşamadıklarını ise görmezden gelirsin.diğer arkadaşlar da bu konuda güzel açıklamalar yapmışlar zaten.

ikinci bahsettiğin olay ise yalnızca rüya.tam uykuya dalma anına uykunun latent dönemi denir.bunun ardından da non-REM uykusu gelir.non-REM uykusunun evrelerinden biri olan uyku basması evresinde kişi uyandırıldığında genelde uyumadığını sölemektedir.rüyaların REM döneminde görüldüğü varsayılsa da bir çok kişi yeni uykuya dalma döneminde rüya tecrübe etmiştir.

astral seyahat olma ihtimali, bahsettiğin yerde konuşup güldüğün için yoktur bana kalırsa.

yalnızca bahsettiğin üçüncü olay paranormal sayılabilir.tamamen sezgilerle alakalıdır.birçok kişi benzer şeyler yaşamıştır zaten ,bir mucize değildir.çok doğaldır.

hepimiz özel hissetmek isteriz.ama çok azımız özeliz gerçekten.diğerlerimizden duyarlı olanlar ise kendini gerçekleştirmek için çaba sarfediyor.bu gibi şeylerle hiç ilgilenmeyen, evreni, kendisini anlamadan yaşayıp ölen milyarlarca insan var.bu durumda bunları araştırman güzel birşey.

siteye hoşgeldin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'Harp akademisinden aldığı sicil 317-8 dir. 3+1+7+8=19'

bana burda neden önce çıkarma sonra toplama hyatığını açıklar mısın?

konuya bişiey demiycem gayet iyi biyere deyinmişsiniz i de, zekanı tebrik ediyorum o - eksi değil,sicildeki tire işareti :D,

7 rakamı olayı bilinçsiz telekineziyle(genel anlamda) oluşan bir durum da olabilir,öyle düşündüğün ya da filmden farkında olmadan değişik şekilde etkilenmişsen bilinçsizce olacak olayları 7 sonucunu çıkaracak şekilde değiştirebilirsin,enerji saçarsın etrafa,olaylar 7 ye göre,7 ile ilişkilendirebilinecek şekilde olur,benim yorumum bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...