Jump to content

Dabbe 2 Hakkında Düşünceleriniz

schizophrana

Dabbe 2'yi izlemeye değer buluyor musunuz ?  

36 üye oy kullandı

1. 1. Dabbe 2'yi izlemeye değer buluyor musunuz ?

• Evet, merakla bekliyorum izleyeceğim.
      16
    • Hayır, Hasan Karacadağ filmleri beni korkutmuyor.
      20

Önerilen Mesajlar

Hasan Karacadağ'ın çok ses getiren, kimilerinin sevdiği kimilerinin ise nefret ettiği Dabbe'den sonra ikinci filmi de yakın bir tarihde vizyonda olacak. Ben teknik açından çok çok kötü bir film olmasına karşın Dabbe'yi oldukça korkunç ve amacına ulaşmış bir film olarak görmekteyim. Tüm korku filmlerinde gülmeyi adet edinen ve ne izlerse izlesin tatmin olamayan izleyicileri bilemem ama bence Dabbe aamcına ulaşmış bir filmdi. Teknik olarak olmasa bile (çünkü oyunculuklar, sesler, planlar berbattı)

Peki sizin filmler hakkında düşünceleriniz neler ?

Dabbe 2

http://img.sinemalar.com/images/afis_buyuk/d/Dabbe-2.jpg

Kıyamet Saati Yaklaşıyor… İnternet yoluyla tüm dünyaya hızla yayılan ve her eve giren Dabbe, ona eşlik eden Cinler ve bilinmeyen gölge varlıklar dünyadaki tüm elektromanyetik sistemleri ve interneti ele geçirerek son saldırı için göklerden gelecek bir işareti beklemektedirler. Huzursuz ve tedirgin edici bir İstanbul şafağında göklerde beliren garip ve siyah bulut kümeleri ağır ağır açılırken arkalarına saklanmış olan “DUHAN” az sonra başlayacak kara istilanın ilk işaretidir. Kuran’da Duhan suresinde belirtilen ve aniden göklerden inecek olan ürkütücü kıyamet alameti DUHAN artık yeryüzüne doğru hareket etmeye başlamıştır. İstanbul’da son saatin yaklaştığından habersiz ve kendi dünyalarında sessizce yaşayan bir grup insan, kara bir felaketin arkasına gizlenmiş, sır varlıklarla karşılaşmanın dehşetini yaşayacaklardır. Kıyametin en korkunç alameti olan DUHAN’dan bir kaçış yolu var mıdır?

sinemalar.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Halka serisi oldukça başarılı bir remake idi. Hollywood'un yeniden çevrimlerde nasıl başarısız olduğunu düşününce gerçekten iyi bir filmdi. Ama korkular kişiden kişiye farklılık gösterir. Benim korktuğum sana komik gelebilir. Seninki de bana. Bir filmin başarılı olması için yeterince ürkütmesi gerekir bence. Sam Raimi'nin seneler evel çektiği ve hala korku filmi listelerinde en üst sıralarda yer alan Evil Dead filmini düşünürsek zaten fark ederiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bide İkincisimi var :)

Saçma sapan bir film bi, kere konu yanlış Dabbe o Filmdeki gibi bişey değil ayrıca Korku filmi izlenecekse Tercihte etmem kendi adıma :)

Master of Horror serisi var Onları izleyin süper :)

Kesinlikle katılıyorum :) Ha nostalji istiyorum eskileri en iyisi diyorsanız The Nightmare of Elm Street bir numaradır ,Freddy abim süperdir :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bide İkincisimi var :)

Saçma sapan bir film bi, kere konu yanlış Dabbe o Filmdeki gibi bişey değil ayrıca Korku filmi izlenecekse Tercihte etmem kendi adıma :)

Master of Horror serisi var Onları izleyin süper :)

Türk korku sinemasının gidişatını takip etmek adına izlemeye değer olarak düşünüyorum...

Master of Horrors güzel bir seri fakat kesinlikle korkunç gelmiyor bana... bazen seride oldukça saçma bölümler de bulunabiliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.dabbe2.com/anasayfa.html ----->Resmi internet sitesi.

Film yapa yapa gelişecek korku sinemamız. Dabbe yapılırken 3'leme olacağı söyleniyordu zaten. Dabbe, Kıyamet ve Mahşer isimli 3 film çekilecekti. Sanırım bu kıyameti anlatacak olan 2. film. Merakla bekliyorum. 25 aralıkta sinemada olacağım.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. si çok Amerikanvari diyaloglar içeren ama yinede yer yer geren bir filmdi. Tabii öyle ölesiye korkmadım ama yinede kültür bize ait olduğu için daha çok etkilendim. İlkine sinemada gitmiştim umarım ikincisinede gidebilirim. İyi ve ya kötü olması çok önemli değil bizim yaptığımız çok fazla korku filmi yok ve bu konuda girişimcileri her zaman desteklemek gerektiğini düşünüyorum. "Eğer izlediklerinizden ve ya dinlediklerinizden daha iyi bir performans bekliyorsanız bunu haketmelisiniz ve ayrıca hak etmesede bunu üreten insanlara gereken teşviki vermelisiniz "

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında ilk film beni çok germedi,merakla izlemedim pekte hatırlamıyorum zaten ama bunu izleyeceğim.Bakalım ilk filmdeki eksiklikler burda tamamlanırsa güzel birşeyler çıkabilir ortaya.Birgün Türklerin de korku-gerilim kategorisine sağlam bir filmle imza atacaklarından umutluyum.

Zannediyorum ki belli bir müddet daha din ile bağdaştıracaklar filmleri ama sonunda nefis filmler ortaya çıkacak.E herşey küçük adımlarla başlar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cidden çok rahatsız oldum, huzurum kaçtı diyebilirim. İlk yarım saat tüm salon ciddi anlamda irkildik çünkü ses efektleri kork diyordu resmen. Sonra İlhan ve 3 misafirin eve gelmesiyle işin komedi kısmı ortaya çıkmaya başladı. Ancak gene rahatsız etti film beni. Başardı yani. O da tamamen ses sebebiyle. Zaten yüksek sesten hoşlanmayan biriyim huzurum kaçtı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size birşey diyeyim mi?Film korkunç değil! Bakın bu film yabancılar tarafında çekilmiş olsaydı genellikle hareketli kameralar ve kaliteli görüntü hesaplanarak çekilirdi.Ama yönetmen çözünürlüğü iyi olmayan bi kamera,sabit çekim,kuran'dan 1-2 ayet vb.öğelerle yaratıcılık yapmaya çalışmış ve yapmışta. Bu yüzden korkunç geliyor bize.İnsanda psikolojik baskı uygulamaya çalışıyor.Korku yaratmaya değil.Zaten sanırsam Japonya'da eğitim görmüş bu yönetmen.Orada ki film endüstirisini biraz yansıtmıyor değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cidden çok rahatsız oldum, huzurum kaçtı diyebilirim. İlk yarım saat tüm salon ciddi anlamda irkildik çünkü ses efektleri kork diyordu resmen. Sonra İlhan ve 3 misafirin eve gelmesiyle işin komedi kısmı ortaya çıkmaya başladı. Ancak gene rahatsız etti film beni. Başardı yani. O da tamamen ses sebebiyle. Zaten yüksek sesten hoşlanmayan biriyim huzurum kaçtı :)

aslında bekleyip internetten seyretmek istiyorum , boşuna para vermeyin onun yerine o parayla kordono gideyim diye düşünüyorum..

Duyduğum yorumlar hep bu yönde, ses efektleri korkutuyor, zaten Türk sinemasının devam filmlerini çekebilecek senaristlerinin olmadığı ortada ,ne bu şimdi kala kala dabbe'yi mi kaldı diye sorarım kendime :)

Neyse düşüncelerim böyle , seyretmediğim için yorumum yok :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben online bir oyun oynuyorum elinde silahla balkondan zombi öldürüyorsun o daha korkunç sanırım :D Şaka bir yana Hasan Karacadağ ne kadar orijinal bir şeyler yapmaya çalışırsa çalışsın, biz de onu savunmaya gayret edelim bu film elde kalıyor ... Malesef...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...