Jump to content

Telepati Hakkında

hexagram

Önerilen Mesajlar

Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri,Ergun Candan,Sınır Ötesi Yayınları

Kitabından yazıyorum...

Telepati

Parapsikoloji Bilimi’nin araştırma sahasına giren ve Duyular Dışı Algılama yeteneklerimizden biri olan “telepati” günlük yaşantımızda çoğunlukla kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.Duyular Dışı Algılarımızın içinde en fazla bilineni ve en yaygın olanıdır.Halk arasında “Altıncı Duyu” adı verilen bu telepati yeteneğimizden biz fark etsek de fark etmesek de yararlanırız.Az yada çok hepimizde olan bir yetenektir.Ancak bazılarımızda bu yeteneğin,diğer insanlara nazaran çok daha gelişmiş bir durumda olduğu görülmektedir.Pratik çalışmalarla en kolay geliştirilebilecek olan yeteneklerimizin de başında yer alır.

Tesadüf Zannettiklerimiz

Uzun bir süredir görmediğiniz arkadaşınızın birden aklınıza gelmesi ve onunla kısa bir süre sonra yolda karşılaşmanız,telefon çaldığında kimin aradığını önceden hissetmeniz,karşınızdaki bir kişinin aklından geçenleri bir anda fark etmeniz,ilk defa karşılaştığınız bir kimsenin genel karakteristik durumuyla ilgili tahminlerde bulunabilmeniz,çevrenizdeki insanların sizin hakkında kısmen de olsa neler düşündüklerini algılayabilmeniz vs.

İşte bunlar günlük yaşantınızda kullandığınız telepati yeteneğinizin bir sonucu olarak karşınıza çıkmaktadır.Fakat bir çoğumuz yukarıda saydıklarımıza benzer tecrübelerle karşılaştığımızda bütün bunları “tesadüf”le açıklamaya çalışırız.Oysaki bütün bunlar “tesadüf” değil,”Telepati”nin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

Düşünce Nakli

Telepati en genel tanımıyla bir düşünce nakli işlemidir.Bir kimsenin zihnindeki herhangi bir düşüncenin,bir başkası tarafından algılanmasına Parapsikoloji’de Telepati adı verilmektedir.Telepati esas itibariyle basit bir işlemdir ve bunun esrarengiz hiçbir tarafı yoktur.Bu işe zaman ayıran ve birazcık gayret gösteren herkes,bu yeteneğin mevcudiyetini kendi kendine kanıtlayabilir.

İçindeki her türlü şüphe,tereddüt ve karamsarlık duygularını bir kenara bırakın.Bu tür duygular zihninizin dağılmasına ve konsantrasyonunuzun bozulmasına sebebiyet verirler.Bu nedenle telepati alanında neler yapabileceğinizle ciddi bir şekilde ilgileniyorsanız; o veya bu şekilde içinizdeki tüm şüpheleri kendi arzu ve gayretinizle bir tarafa itmeniz gerekir.Çünkü şüphe telepatideki başarınıza büyük bir engel oluşturur.

Telepati ve Şuuraltı İletişimi

Telepati’de mesajı gönderenin şuuraltı ile alıcının şuuraltı arasında da bir irtibatın olduğunu biliyoruz.Gönderilecek olan herhangi bir düşünce yoğun bir hale getirilip,verici tarafından gönderildiğinde,alıcının şuuraltında öyle canlı izlenimler yaratılır ki,bu izlenim şuuraltı zihne intikal eder.Söz konusu düşünce enerjisini algılayan alıcı;küçük bir hissediş tarzında yada son derece kuvvetli bir duygu tarzında,hatta bazen birtakım imajlar gördüğünü söyleyerek bunu dile getirir.

Beş duyumuzun haricindeki Duyular Dışı Algılamalarımız’dan biri olan Telepati aynı zamanda bir zihinsel yetenek olarak da izah edilebilir.Çünkü zihinsel aktivitelerimizle çok büyük bir ilgisi vardır.Bu yüzden bu yeteneğimizi daha etkin kullanabilmek için yapılacak telepati çalışmasına konsantre olmanın çok büyük bir önemi vardır.

Telepati çalışmalarında;iç dünyanızı berrak ve küçük bir dalga getirebilecek en ufak çakıl taşını bile algılayabilecke derecede sakin bir havuz suyu gibi tutunuz.Telepatik mesajı gönderen sadece göndermekte olduğu mesaja yoğunlaşmalı,alıcı ise zihnini tamamen boşaltarak nötr bir halde beklemelidir.

Telepatik Algılama Yeteneğinizin Geliştirilmesi

İyi bir algılayıcı olmak için birinci adım,şuurlu zihnimizi sakinleştirmeyi öğrenmektir.Bu çalışmalar oyun gibidir.Onlardan zevk alması bilmelisiniz.Her hangi bir alıştırma üzerinde çok zaman harcamayın.Aynı alıştırmayı tekrar tekrar yapmak yerine,çabucak birinden diğerine geçmek daha iyidir.

Kaygısız bir tutum büyük başarılara götürür...

Bu bakımdan alıştırmaları kesinlikle zorlamadan rahat ve huzurlu bir zihinle yapmalısınız.Sizi başarıya yaklaştıracak en önemli etkenlerden biri budur.

Telepati çalışmalarına “ya yaparım,ya ölürüm” tutumundan çok;hevesle ve “nasıl yapacağımızı görelim bakalım” tarzında bir tutumla yaklaşın.

Yorgun yada keyifsiz olduğunuz zamanlar kesinlikle alıştırma yapmayın.Sıkıntı, stres ve her türlü heyecansal halleriniz;Duyular Dışı Algılamalar(DDA)ınızın su üstüne çıkmasına engel oluşturur.Bu nedenle mümkün olduğunca sakin bir şuur hali içerisinde çalışmalarınızı sürdürün....

Parapsikoloji Laboratuarları’nda yapılan çalışmalarda,DDA alıştırmalarını sakin bir zihinle yapmayan araştırmacıların psişik güçlerini,yanlış cevap verecek şekilde kullandıkları tespit edilmiştir.Bu durumlarda insanlar,psişik yeteneklerini çalışmaya katmadan,rast gele yaptıkları tahminlerin ötesine geçememişlerdir.

Telepatik alış herhangi bir kimsinin zihninden geçen duygu ve düşünceleri hissedebilmektir.Telepatik alış,özellikle duygusal olarak birbirlerine yakın olan kişilerin arasında çok daha kolay ortaya çıkabilmektedir.İnsanlar arasındaki sempati,telepatik alış verişi kolaylaştıran en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

Yaşam içinde karşınızdaki bir kişinin ne düşündüğünü yada ne hissettiğini telepatik bir algılayışla ve hiçbir çaba göstermeden,bir anda hissettiğiniz bir çok anılarınız olmuştur. Kendiliğinden ortaya çıkan bu telepati yeteneğinizi dilerseniz geliştirebilmeniz mümkündür...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dur bi odaklanıyım da telepati kurayım demeden düşündüğün şeylerin olması..bu benim başıma çok gelir ve her defasında ya tüh keşke daha düzgün bişi geçirseydim içimden derim,kontrol altına almak lazım bu telepati kurabilme olayını ama nasıl?:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zihnimizi sakinlestirmeyi ogrenmek yazmissin bunlari uygulayabilecegimiz alistirmalar verebilirmisin hexaram ornegin sunu yaparsaniz zihniniz bosalir gibi

devam eden yazılarım da her konuda yazı eklemye çalışıcam,içlerinde gevşeme ve zihin boşaltma da olacak muhtemelen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu tür yazılar güzel oluyor, eline sağlık. eleştiri olarak algılamayın sakın ama bu tür psişik yetenekler anlatılırken sakin olun huzurlu olun deniyor. ama bir insan her türlü algıya her an açıktır. O yüzden o şekilde düşüneblipte bunları başarmak her insana tabi değildir. şahsen ben anında sinirlenip anında sevecen olan biriyim yani çok değişken bir ruh akımına sahibim ama temel karakteristik aynı. yalnız bu tür sürekli bir gevşeme ile oluşabilecek gelişmeler ben ve benim gibilere birer kapalı kutu. Tabi arada bizimde sezgilerimiz çalışıyor ama nasıl bir ruh halinde oluyor dikkat edemem. şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bu konuda tecrübelerim var sizler gibi..

Ama en çok merak ettiğim, birine odaklanmışken telepati aracılığıyla zihnimdekileri iletmek için konsantre olmuşken alıcı konumda olan kişinin uyuyor olması veya herhangi bir zihinsel aktivite ile meşgul olması benim verilerimi almasına engel mi?

Aldıgını ben nasıl hissedebilirim..

Bu gibi sorular şüphe degil ama merak ettiklerim..

Şüphem yok telepati hakkında ve hatta devamlı yaşadıgım bir durum..

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu tür yazılar güzel oluyor, eline sağlık. eleştiri olarak algılamayın sakın ama bu tür psişik yetenekler anlatılırken sakin olun huzurlu olun deniyor. ama bir insan her türlü algıya her an açıktır. O yüzden o şekilde düşüneblipte bunları başarmak her insana tabi değildir. şahsen ben anında sinirlenip anında sevecen olan biriyim yani çok değişken bir ruh akımına sahibim ama temel karakteristik aynı. yalnız bu tür sürekli bir gevşeme ile oluşabilecek gelişmeler ben ve benim gibilere birer kapalı kutu. Tabi arada bizimde sezgilerimiz çalışıyor ama nasıl bir ruh halinde oluyor dikkat edemem. şimdiden teşekkürler.

Aynı dert bendede var başka bi yol lazım bu yetenekleri kullanmak için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bu konuda tecrübelerim var sizler gibi..

Ama en çok merak ettiğim, birine odaklanmışken telepati aracılığıyla zihnimdekileri iletmek için konsantre olmuşken alıcı konumda olan kişinin uyuyor olması veya herhangi bir zihinsel aktivite ile meşgul olması benim verilerimi almasına engel mi?

Aldıgını ben nasıl hissedebilirim..

Bu gibi sorular şüphe degil ama merak ettiklerim..

Şüphem yok telepati hakkında ve hatta devamlı yaşadıgım bir durum..

Teşekkür ederim.

Verileri almasına engel değil. Ancak önemli olan verileri almak mı o verileri aldığının farkına varmak mı?

Başka bir aktivite ile meşgul olan zihin o verileri de alacaktır ancak başka bir konu üzerinde meşgul olduğundan aldığını farketmeyecektir.Zaten bilgiyi alan da bilinçaltı olacaktır,bilgi bilinç düzeyinde hissedilmeyecektir.İleride kullanmak için bilinç yüzeyine çıkabilir,bu çıkma olayında kişi "bilmediği bir şeyi bilmek" olarak düşünecektir. Yani içe doğma. Yani kişi bilgiyi zaten biliyor ama bildiğinin farkında değil. Bu mantıkla aslında insanlar bir çok bilgiye sahip. Bilinçaltında gizleniyor. Bilinçaltında bilinç düzeyine çıkarması ise "6.his,telepati,durugörü,içe doğma" gibi olaylara sebep oluyor.

Daha geniş bilgi için şu başlığıma bakmanızı öneririm:

http://www.gnoxis.com/forum/psisik-yetenekler/10132-psisik-yeteneklerimizin-dugugoru-vb-calisma-mekanizmasi-ve-bilincli-kullanilmasi.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamler arkadaslar sizlere bir soru yöneltmek istiyorum öncelikle aranizda yeniyim ve site üye alimina kapaligi oldugu dönemde sykca girip konulari takip ettim ama cok etkilendim dogrusu. Simdi isin sadetine gelelim

benim bir arkadasim vardi hayatinda sinava girerken derslere calismaz ve okudugu bir kitaptaki bütün ilmi yani her ne yaziyorsa bu bir roman olur bir fizik kitabi olur hersey kafasina yaziliyor ve girdiig sinavlarda üstün basarilara elde ediyordu yalniz bize nasil oldugunu söylemiyor birincisi bu ikincisi ise bunun parapiskolojideki adi nedir... Bilen veya nasil oldugunu kavrayan arkadaslardan ricam odurki bana yardim etsinler cünki eger bu mümkünse her türlü islemde büyük kisiler büyük bilim adamlari türkiyeden cikar dimi....:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyindeki her aktivite, atom düzeyinde kimyasal bir değişime neden olur. Bunun sonunda esiri ortama bir tür enerji dalgaları yayılır, her enerji formunun da bir yayını vardır. Radyasyonsuz hiç bir şey var olamaz, her şey yaşam denizi içinde titreşir durur, bu sadece canlılar için geçerli olan bir konu değildir. Canlı/cansız her şey bir titreşime sahiptir. Radyasyonun dalga boylarının milyonlarca çeşidi vardır ama bunların hepsinin ölçümü henüz yapılmamıştır.

Bilime göre, radyasyonların tümü uzaklığın karesiyle azalır. Örneğin, verici telsizden çıkan radyasyon uzaklık içinde gittikçe gücünü yitirir, oysa telepatide bunun tam tersi saptanmıştır. Yani, uzaklık arttıkça, alım daha da kuvvetli olmaktadır. Bu yüzden; telepatinin, radyan olmayan başka bir enerji şeklinde ele alınıp incelenmesi gerektiği anlaşılmıştır. Çünkü, bu olay uzaklığın karesiyle ters olarak etkilenmektedir.

Işığın ötesinde hareket eden enerjilerin varlığını saptamıyoruz diye bunu inkar edemeyiz, buna benzer göremediklerimizi, biz göremiyoruz diye de yok sayamayız.

Geleceğin ve geçmişin bilinmesini içeren fenomen, ancak ışıktan hızlı hareket eden ve belki de başka bir boyutla ilgili olan enerji bantları ile ancak açıklanabilir ve bu hızları ölçebileceğimiz ya da kullanacağımız zamanlar da uzak değildir, birkaç saatte yürüyerek kat ettiğimiz yolu artık araba ile kısa zamanda, uçak ile birkeç saniyede geçebiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

devam eden yazılarım da her konuda yazı eklemye çalışıcam,içlerinde gevşeme ve zihin boşaltma da olacak muhtemelen

Hexagram paylaşımların çok güzel ve çok bilgilendirici.. Keşke gitmeseydin siteden.. Siteye verdiklerin ve bizi bilgilendirdiğin için çok teşekkürler.. Emeğine sağlık..

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...