Jump to content

Paprika

fotonkedi

Önerilen Mesajlar

http://www.turkcealtyazi.org/images/poster/0851578.jpg

Yönetmen:Satoshi Kon

Yapım Yılı:2006Süre:90 DakikaDil:JaponcaIMDB Puanı: 7.7 (9,817 Oy)

Ülke:http://www.sarangni.info/images/flags/gif/jp.gif JaponyaTür:AnimasyonTüm Türler:Animasyon, Gizem, Bilim-KurguGörüntü:Renkli

Müzik:Susumu Hirasawa

Senaryo:Yasutaka Tsutsui

Seishi Minakami

Satoshi Kon Yapımcılar:Jungo Maruta

Masao Takiyama

MegumiHayashibara... Paprika / Chiba Atsuko (voice)Tôru Furuya... Tokita Kohsaku (voice)Kôichi Yamadera... Osanai Morio (voice)Katsunosuke Hori... Shima Tora-taroh (voice)Toru Emori... Inui Sei-jiroh (voice)Akio Ôtsuka... Detective Kogawa Toshimi (voice)Hideyuki Tanaka... Guy (voice)Satomi Koorogi... A doll (voice)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkesin birbirinin düşlerini download edebildiği bir dünyada yaşamak nasıl olurdu dersiniz? Gelin bu sorunun cevabını Paprika'da arayalım...

Terapistlerin, hastalarının düşlerine girmelerini sağlayan özel bir makine bir gün gizemli bir şekilde çalınınca dünya üzerinde ciddi bir karmaşa yaşanmaya başlar. İnsanların bütün rüyalarının ortaya dökülmesi ile düş ile gerçek arasındaki o sınır kalkacak ve cehennemi bir kaos hakim olacaktır. Bütün bu karmaşayı ise durdurabilecek tek bir kişi vardır: genç terapist Paprika!

Venedik Film Festivali'nde gösterildiğinde büyük bir beğeni ile karşılanan Paprika, insan zihni ile oynayan kurgusu ile seyircinin kafasını karıştıran başarılı bir animasyon örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence kriz dolayısıyla eski filmleri veriyorlar tekrar...ben izlerim sevdiğim filmleri çok kereler...sorun olmaz hatta hoşuma gider çünkü farklı yönlerini görebilirim böylece...bu filmi izlememiştim sanırım film festivallerinden birine gelmişti...iyi ki veriyorlar yani ;)

diğer dediğini hatırlayamadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...