Jump to content

FinnTroll

nevermore

Önerilen Mesajlar

Müziği fin folk müziğiyle bütünleşmiş, kaya gibi sert rifflerle, kıvamında brutal vokalle yoğrulmuş. "ben farklıyım, burzum dinlerim herbi deliliği yaparım " manyaklığına pirim tanıyan yeni yetme arkadaşlara önermek istiyorum bu grubu. sıradışı olmak demek, bi tarafını yırtarcasına shrieking vokale abanmak, alakasız rifflerin üstüne kilise orgu yedirmek demek değildir. finntroll dinleyin. hakikaten emsalsiz bir grup bu. müzikse müzik, lirikse lirik, konseptse konsept... kesinlikle daha fazla ilgiyi hak ediyorlar.

finntroll_bandphoto.jpg

Bu arada şarkılarında kullandıkları dilden yola çıkarak bazı sitelerde milliyetçi oldukları söylenir :D OysA bu bi yanıldgıdır.şarkı sözlerini isveççe yazmaları ve viking mitolojisindeki trolllerden bahsetmeleri, bana biraz "bakın köklerimiz doğuda, ama biz de sizin mitolojik arazinizdeyiz, biz de viking dilleriyle şarkılar yazıyoruz" şeklinde komşularına verilen bir mesaj gibi gelir. (not: finlandiya'da iki grup halk vardır, fince konuşan finlandiyalılar ve azınlıktaki isveççe konuşan finlandiyalılar, finntroll elemanları fince konuşan gruptandır)

Masters_of_Rock_2007_-_Finntroll_-_Mathias_Lillmåns_-_05.jpg

slaget vid blodsälv bir baş yapıttır dinlenilip dinlettirilmesi gereklidir..

http://www.youtube.com/watch?v=yGywo81G6lk&feature=channel

bide videosunu koyayım tam olsun :D

http://www.finntroll.net/ buda orjinal web siteleri kendilerinin...

finntroll_bandphoto.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...