Jump to content

Bir Film Ve Soru

Wasteland

Önerilen Mesajlar

İyi akşamlar Ben Uzun Zaman Önce Bir Film İzlemişdim Konusunu hatirliyorum ama adi aklima gelmedi size konuyu anlatsam filmin ismini biliyorsaniz yazarmisiniz

Konu :

bir grup insan bir evde evden çok apartman yada otel veya depoya benziyor koridorlar var ve koridorlarda odalar var insanlr odalarda yaşiyor hiç o binadan dişari çıkmamişlar nesiller boyu orda yaşamişlar çıkamamalarinin nedenide uzaylı yada onun gibi uzaylıların ucubeye çevirdiği insanlar yüzünden yaşadiklari binanin karanlık kısımlarinda dolaşan ucubeler ve dışarıda dolaşan ucubeler yüzünden nesiller boyu hapis kalmişlar ama tüm ihtiyaçlari önceden giderilmiş gibi yada depo edilmiş ilaçlar yiyecekler herşeleri depo edilmiş uzaylılarin yada uzaylılarin ucubeye çevirdiği yaratılar insanlari ısırınca o insanlarda ucube oluyor Her gece Belli Saatlerde Asıl Uzaylılar Bunlari Ziyarete Geliyor Koridorlarda Dolaşıyorlar Ve Kapısı Açık Olan Kişi Öldürüyorlar Uzaylılar Hergece O saatte geldiklerinde hava buz gibi Oluyor O yüzden O Saate Soğuk Saatler Diyorlar Neyse televizyonda tekkanal ve hep ayni yayinvar uzaylılarin dünyayi işgal etmeye başlamiş ve dünyanin çaresiz olduğu haberi çizgi filim şeklinde anlatilmiş bu yayyin filimin sonunda insanlardan biri çıldırıyor ve diğer insanlari ikna ediyor dışari çıkıyorlar karanlık bir mahhalle ve heryer yaratık dolu pellerinli ucubeler tam ucubeler bunlara saldıracakken havaya bir bakıyorlar aslında dünyada değiiler dünya karşılarinda duruyor ve dünyanin yarisi yok olmuş filimin son sahnesinde bunlar ay yüzeyine yapılmış bir şehirdeler kücücük etraflari camla kaplı sanki birer denek gibiler haberleri yok

Bu filmin konusuydu ismini bilen bana yardimci olsun daha detaylı bilgi verebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak nezaman olduğunu hatirlamiyorum ama gece yarisindan sonra tv de izlemişdim en az 3 ençok 5 sene önce oyuncularini hatirlamiyorum kafam hafif çakırdı beni en çok etkileyen sahne dünyada yaşadıklarini zannedip aslında ayda bir üstte yaşiyor olmalariydi dark city tarzi sanki birer denek gibilerdi ikinci beni etkileyen sahne ise teleskopla çatıdaki aralıkdan gök yüzüne bakdiklarinda sanki meteor yada ufo gibi cisimlerin başka cisimlerle çarpışıp 'dünyayi sanki tanri koruyor 'muş benzeri bir replik geçmişdi ama dünyada değiller :) aydan bakıldığında dünyayı görmeyen kısımdalardi sanki soğuk tarafda filmmin konusu hakkinda daha çok bilgi verebilirim yardimlariniz için teşekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi Yıllarda yapılmış olduğunu bilmiyorum ama filimdeki efek ve kurgular 2000 yılından önce olmadiğini gösteriyordu yanilmiyorsam

kafam çakırdı ama böyle bir filmi unutamam böyle bir rüya gördüysem artık içip içip senaryo yazarim :D:D:D:D:D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

La hora fría (2006)

Yönetmen: Elio Quiroga

Yapım Yılı: 2006

Ülke: İspanya İspanya

Tür: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Süre: 1 saat 32 dk

Dil: İspanyolca

Görüntü Yönetmeni: Ángel Luis Fernández

Müzik: Alfons Conde

Senaryo: Elio Quiroga

Yapımcılar: Sebastián Álvarez ,Jerôme Debève ,Octavio Fernández-Roces

http://www.turkcealtyazi.org/resimler/resimb/e620dd57171c502dccf5369add2c76d1.jpg

http://www.turkcealtyazi.org/resimler/resimb/5fc6388883830bcb824398dc0d0d7a9d.jpg

http://www.turkcealtyazi.org/resimler/resimb/295b32ebec0cf924a814bc9aed8c31cf.jpg

http://www.turkcealtyazi.org/resimler/resimb/2102c75bc3e61f0e0605f54ab7ae1176.jpg

filmin Uluslararası ismi The Cold Hour - The Dark Hour gibi birşeydi

IMDB

Acaba yaklaştımmı??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...