Jump to content

Makas Eller – Edward Scissorhands

Siyah karlaR

Önerilen Mesajlar

http://img97.imageshack.us/img97/8639/an0plh.jpg

Sinemalar.com Notu: 8.2/10

IMDB Notu: 8.0/10

Yapımı: 1990 ~ ABD

Türü: Dram, Fantastik, Romantik

Yönetmeni: Tim Burton

Senaryosu: Tim Burton, Caroline Thompson

Senaryo (Kitap): Tim Burton, Caroline Thompson

Yapımcısı: Tim Burton, Caroline Thompson, Denise Di Novi, Richard Hashimoto

Görüntü Yönetmeni: Arthur Edeson, Stefan Czapsky

Müzik: Danny Elfman, Tom Jones

Süresi: 1 saat 45 dk

Gösterim Tarihi: 14 Aralık 1990 (Türkiye)

Oyuncuları: Johnny Depp (Edward Makaseller),Winona Ryder (Kim), Dianne Wiest (Peg Boggs), Anthony Michael Hall (Jim), Kathy Baker (Joyce Monroe), Robert Oliveri (Kevin Boggs), Conchata Ferrell (Helen), Caroline Aaron (Marge)

Mucit Scissorhands işini tam bitiremeden ölür ve Edward’ı makas ellerle bırakmak zorunda kalır. İnsanlardan uzak yaşayan genç, Peg Boggs’in’ın onu eve götürmesiyle yavaş yavaş topluma karışmaya başlar. İyi seyirler dileriz..

film harika, güzel bir aşk öyküsü ve trajik olaylar, hoş vakit geçireceksiniz...:thumbsup: 8.0/10

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu filmi izlemiştim sanırım 1998 yada 99 da ve o bunalımlı adama çok acımıştım sonra filmde adamın yaptıgı bir sanatı gördüm otları falan biçerek çok güzel şeyler yapıyodu annemlerin kaldığı evin bahçesinde o filmde ki kısa çalı gibi otlar var babamda onları öle filmde ki gibi hep kırpmakta :) o bitkileri nezaman görsem hep bu durgun film kahramanı gelir aklıma :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...