Jump to content

Social Network-(Sosyal Ağ)

MrColt

Önerilen Mesajlar

http://www.alisveris-cini.com/wp-content/uploads/2010/10/the-social-network-movie-poster.jpg

Yönetmen:David Fincher

Ülke:http://www.turkcealtyazi.org/images/flags/gif/us.gif Amerika

Tür:Biyografi | Dram | Tarihi

Rating:http://www.turkcealtyazi.org/images/yeni/imdb.png8.2 (50,526 Oy) http://www.turkcealtyazi.org/images/rotten.png9.0 (F:247 R:9)

Vizyon Tarihi:22 Ekim 2010 (Türkiye)

Süre:120 dakika

Dil:İngilizce

Senaryo:Aaron Sorkin | Ben Mezrich

Müzik:Trent Reznor | Atticus Ross

Görüntü Yönetmeni:Jeff Cronenweth

Oyuncular:Justin Timberlake, Malese Jow, Jesse Eisenberg, Brenda Song, Andrew Garfield, Rooney Mara, Max Minghella, Rashida Jones, Natalina Maggio, Dakota Johnson, Joseph Mazzello, Naina Michaud, Stream, Marcella Lentz-Pope, Tia Robinson, Armie Hammer, Kristen Clement, Liam Ferguson, Abhi Sinha, Adrienne Rusk, Bryan Barter, Caleb Landry Jones, Christopher Khai, Josh Pence, Julianna Milton, Mark Saul, Patrick Mapel

Yapımcılar:Dana Brunetti | Ceán Chaffin | Michael De Luca |

Görüntü:Renkli

Ses Düzeni:

Dolby Digital, DTS, SDDS

Firma:

Columbia Pictures | Relativity Media | Michael De Luca Productions

Ödüller:

Adaylık; 6 Golden Globes. 13 ödül ve 13 adaylık

Web Sitesi:Official site

Bütçe:$50,000,000

Hasılat:$90,970,123

Özet

2003 yılının Ekim ayında alkollü bir gece, kız arkadaşından yeni ayrılmış olan Mark, üniversitenin bilgisayarlarına sızarak, kampustaki tüm kadınlarla ilgili bilgilerden oluşan bir veri tabanını içeren bir site yaratır, ardından yan yana iki fotoğraf koyarak kullanıcılardan hangisinin “daha ateşli” olduğunu seçmesini ister. Sitenin adını Facemash koyar; site bir anda virüs gibi etrafa yayılarak tüm Harvard sistemini çökertir ve görünürdeki kadın düşmanlığıyla kampusta tartışma yaratır; Mark, Facemash'ı yaratarak kasıtlı olarak güvenliği, telif hakları yasasını ve özel hayatı ihlal etmekle suçlanır.

Tam o anda, Facebook'un altyapısını oluşturan iskelet ortaya çıkmıştır. Kısa süre sonra, Mark Harvard'da bir ekrandan diğerine , Ivy League üzerinden Silikon Vadisi'ne ve tüm dünyaya bir yangın misali sıçrayacak olan thefacebook.com sitesini oluşturur. Ama yaratım sürecinin karmaşasında, her şeyin nasıl gerçekleştiği, içinde bulunduğumuz yüzyılın en orijinal fikirlerinden biri olduğu açık olan bu şeyde kimlerin isminin anılması gerektiği konusunda hararetli bir mücadele doğar. Bu mücadele, dostların arasını açacak ve yasal yollara başvurmaya kadar uzanacaktır

Bence güzel bir film olmuş.Her ne kadar bir dergide markın bu filmi beğenmediğini okumuş olsam da fimi izledikten sonra acaba kendi mi çektirmiş filmi diye düşündüm.Hatta filmin son sahnesinde sırf kız arkadası için yapmış olabilir mi düşüncesi bile geldi aklıma.50 milyoncuk değil mi :)

MrColt tarafından düzenlendi
Oyuncular eklendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de konuşmalar duyuyorum hayatımda izlediğim en iyi filmdi diye yorumlar vesaire. Hayatı bundan ibaret olan insan elbette öyle oluyor. Şuraya bakın 9.0 puan nedir ya. O kadar adaylık? Filmi yapan adam geç bile kalmış doğrusu ortada hazır kitlesi var milyonlarca kişi sırf adı için gidecek. Sonunu çok merak ediyorum bu işin. Geçen bir telefon reklamı gördüm ekranda telefonun görüntüsü de yok. 2 cümle etti "facebook a ve twittera bağlanabilirsiniz". Popülarizm evcil hayvanı yaptı bu insanları. Altın çağı hatta daha ne kadar ileri gidebilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de sevdim filmi.Bazen sıkılsamda filmin özgünlüğü çok hoşuma gitti.26 yaşındaki bir gencin 19 yaşındaki halini anlatan ilk film herhalde.Ayrıca konusunun facebook olması film boyunca ilgiyi diri tutabiliyor.Ve film gerçekçilik yönünden harika tasarlanmış.Olayların yaşanabilirliğine inanıyorsunuz.Jesse Eisenberg'e hakkını vermek lazım.Tam rolünün adamı olmuş filmde.En çok da onu beğendim (Ygs paragraf sorularındaki eleştiriler gibi oldu) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...