Jump to content

İncir Reçeli / Film Eleştirisi

schizophrana

Önerilen Mesajlar

Romantik ve dram türünde şu sıralar çıkan ikinci film. Ama tabi ki bu filmi Aşk Tesadüfleri Sever ile karşılaştırmamak lazım. Öncelikle film Kültür Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’ndan 200.000 TL destek alarak çekildi. Aylar öncesinden reklamı yapılmaya başlanmadı. Senaryo muhteşem, oyunculuklar harika.. Kesinlikle gidip izlenmesi gereken filmlerden biri bence. Konu olarak, hayatını skeçlere senaryo yazarak sağlayan Metin yazdığı senaryoların uzun metraj olmasını arzulamaktadır. Yapımcılar tarafından sürekli red cevabı alır ve bir gece kırılan umudunu teselli için bara gider ve Duygu ile karşılaşır. Sabah ise Duygu bir not bırakarak gitmiştir. Daha sonra yine karşılaşan çift, zamanla aşkın tadını alacaklardır. Her zamanki gibi sorunlar başlar..

Oyuncular ise size çok tanıdık gelecektir, Doktorlar dizisindeki Zenan (Melike Güner), Ihlamurlar Altında’dan Murat (Sezai Paracıkoğlu)… Fragmanının sonundaki cümle ise oldukça vurucu: “Bir şey sevme hakkı vermediler, bende incir reçelini sevdim.”

http://www.mefallit.org/incir-receli-2011.html#ixzz1DnM0zgzc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son zamanlarda izlediğim en iyi Türk Filmlerinden. Gişe yapamamış olması gerçekten büyük talihsizlik olan bir senaryo. Melike Güner rolü üzerine geçirmiş ve karakteristik bir oyunculuğa imza atmış. izlenmesini şiddetle tavsiye ederim. Engin Bayrak parçası eşliğinde benim arşivimde başyapıt olmak için yerini alacak olan bir filmdir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bana, basit yoldan acıtasyon yapmışlar gibi geldi..

Sonuçta kız aids hastası... son belli...

O yüzden senaryo bakımından çok beğenmedim ben.

He ucuz bütçeli bir film daha iyi olamazdı zaten.

(Filmi kötülemek için değil, gayet duygusal yapmışlar filmi yoksa (Y) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

qbatman14 filmin konusu anlatmışsın zaten ii ki izledikten sonra gördüm yorumunu yoksa bi heyecanı kalmazdı, aidsİ konu alıyodu o msj gayet iyidi

filme gelince çok basitti ööle aman aman bi aşk yoktu, kız da ki rahatlıkta cabası hemen aşkım,canım,cicim oldular çok enteresan geldi ve nedense hiç ağlamadım bu filmde. sözler çok basitti hiç dokunmadı yani bana.. hayalimdeki filmden daha kötüydü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

qbatman14 filmin konusu anlatmışsın zaten ii ki izledikten sonra gördüm yorumunu yoksa bi heyecanı kalmazdı, aidsİ konu alıyodu o msj gayet iyidi

filme gelince çok basitti ööle aman aman bi aşk yoktu, kız da ki rahatlıkta cabası hemen aşkım,canım,cicim oldular çok enteresan geldi ve nedense hiç ağlamadım bu filmde. sözler çok basitti hiç dokunmadı yani bana.. hayalimdeki filmden daha kötüydü

Belki millet ağlamaya yer arıyordur :)

Beni hüzünlendiren zaten filmin son dakikaları oldu...

Adam hüngür hüngür ağlarken, bende "Ağlama lan, ağlama benide ağlatacaksın" dercesine hüzünlendim açıkçası :)

Ayrıca resmen benim yazmak istediklerimi derlemişsin gibi olmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence berbat bir film olmuş baş roller sebebiyle....ayrıca samimi bir filmde değildi, ruh katamamışlar filme.o kadın o başrolde acayip sırıtmış o karakterin tüm samimiyetini öldürmüş, adam desen oyunculuğu berbattı...gereksiz basit edebi replikler, bakıpda şu çok iyi kadraj denecek bir tek kadrajı bile yoktu hatta.... konusu hoştu ama gerisi boştu... vasatın çok altında buldum. tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...