Jump to content

Benim adim khan

Who

Önerilen Mesajlar

BENİM ADIM KHAN

My Name Is Khan

http://img01.imgsinemalar.com/images/afis_buyuk/m/My-Name-is-Khan-1264499543.jpg

Rızvan Khan (Shah
rukh Khan) kücüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bi yerde geçiren bir müslümandır. Yetişkin yaşına gelince Mandira (Kajol) adında birisiyle evlenir. Rızvan Khan aynı zamandada Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Rizvan Khan 11 Eylül olayından şüpheli terörist olarak tutuklanır. Yani Müslüman olduğu için terörist olarak yargılanmaktadır. Tutuklanmasının ardından, kendisine yardım eden terapisti Ratha (Sheetal Menon) ile karşılaşır.

'' Filmin hoşuma gitme sebebi ;

Film dini ögelerden çok hasta bir kişinin yapdığı din dil ırk ayrımı yapmadan sergilediği davranışlar ve uyguladığı biçim. İçeriği okuduğumda hint film i dini ögeler içeriklerini gördüğümde izlemeye değmez dedim. Ancak ne olduysa izledim ve beklediğimin kat ve kat üstünde seyir zevki bırakdı bende.''

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...