Jump to content

Ben Ablamın Ve Annemin Yaşadıkları

ilpadrino

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese merhaba seviyeli vede bilgeli bir forum olduğunu düşündüğüm vede başımdan geçen birkaç olayı sizlerle paylaşmak için üye oldum ilk mesajım bu göründüğü üzere kendimi bi yerde tanıtmadım forum kurallarına baktım ama umarım sakıncası yoktur.... ilkini anlatayım...

Öncelikle 2 kardeşiz bir ablam var... fakat daha önceleri benden ufak bir erkek kardeşim daha olma durumu vardı fakat bebeğin annemin karnında ölmesi nedeni ile bebek alındı. bunda annemin yada herhangi birşeyin nedeni değil gayet doğal ve olması gereken bir durum bebek yaşamadı...Biz yıllar sonra yeni bir eve taşındık sahil kenarında 5 katlı bir apartman bizde 5.katta oturuyoruz babanem ve halam da sokağın karşsısında bir apartmanda oturuyorlar aramız 70-80m anca ...sonra bir gün annemle ablamı yatak odasında konusurlarken duydum ablam bir koşma sesi gibi birşeyden bahsediyordu, ben girince konuyu değiştirdiler...sonra aradan bir süre geçti bir anormallik yok bu arada. Bir gün annem babam ve ablam şehirdışına gezmeye alışverişe gittiler bende bir gün öncesi yediğim seylerden midem bozulduğu için gitmemeyi tercih ettim havada sıcaktı ama yağmur yağacak gibiydi tam ayını gününü bilemiyorum neyse havalı kapalı sayılırdı babannem yakın olduğu için gece kalmaya onlara gidecektim evde oturmuş tv izliyordum sonra birden bir patırtı ve vurma gibi birses duydum(su an bile tüylerim diken diken oluyor) tv nin sesini kısdım,en üst katta oturduğumuz için merdivende biri var yada apartmanı temizliyorlar diye düsşündüm ve kapının deliğinden baktım kimsyi göremeyince yerime oturdum...sonra bir patırtı daha oldu kapıyı actım kimse yok.temizlik yapan olması da imkansız ogün cumartesi temizlik pazar günü yapılıyor binada. neyse yerime geçtim ve tv nin sesini biraz daha acıp bişeyler yemeye başladım...sonra uzun bir koşma sesi geldi biri koridor da kosuyordu bizim apartmanda koridor yada hol neyse yaklaşık 5.6 metre kadar...ilk anladığım ve düşündüğüm şey çok patırtılı ve hızlı bir koşmaydı..böyle anca cocuk kosabilirdi binanın yalıtımıda cok cok iyi normal yetişkin biri böyle koşmaz bunu ayırd ettiğimi iyi hatırlıyorum...ilginç olan bi başka şey de basta koşup koşup duruyordu ama sonradan hiç durmadan sanki koridorda döner gibi mi artık bilmiyorum sürekli koşmaya başladı...bir de şöyle bir durum var bizim alt kattada onun alt katında da küçük çocuk yok misafir gelebileceği aklıma geldi ama bukadar koşan birine biri mutlaka bir dur der. ben ozman yaklaşık 19-20 yasındayım bu arada odanın kapısını kapatıp tv nin sesini açtım, sonra koşma sesi aralıklarla devam etti camdan dısarı baktım hava kararmış saat 7.8 olabilir bilemiyorum babannemin evine baktım gitmek istiyorum ama kormuyorum cıkmaya odadan. sonra allahtan evin anahtarı odadaymıs kaptım kendimi toplayıp evden hızla cıktım ışıklar ve tv acık bi şekilde gittim babanneme onlara bişey demedim sordular tabi hava bozk camdan görmüş halam bakarken ışıklar acık kalmıs dedi...hırsız girmesin diye bıraktım dedim dalga gecti benimle korktunmu diye....:) bu arada ben korkuları saplantıları yada psikolojk sorunları olan biri değilim dipnot olarak söyliyeyim:)))))bi problemim yok yani....

ben bu olayı bizimkiler dönünce ablama anlattım, ablamla aram cok iyidir... duyunca gözleri büyüdü ve şaşırma ile karısık amaçsızca hafif güler gibi h....tr durumu oldu bende sasırdım annemde odaya geliormus oda duydu tabii ben, banada anlat ne oldu dedim herhalde korkmayayım die yada istemedikleri için yok bişey dedi ablam annemle konustu ben daldım içeri sonra banada anlattılar ki, bir gün annem ve ablam birlikte ablamın bir arkadasına gidiyorlar oraya baska biri geliyor ve onlara fal gibi bişey bakıyor özellikle anneme muhabbet işte bu arada bizimkilerin öyle falla hocayla sunla bunla işi yoktur...kadın anneme size ait bi sıkıntı var daha önce cok üzücü bir olay yada bebek düşürme gibi bişey yasadınızmı demiş annemde sasırınca evet demiş tabi ve anlatmıs bunun la ilgili bir sıkıntı var biri sizi yanlız bırakmıyor peşinizde sizinle kalmak istiyor gibilerinden bişeyler demiş bizimkiler muhabbet bitince kadına uyuz olup kalkmıslar zaten neyse...tabi bu olay annemin ve ablamın da basına gelmiş...ve ben evde yanlız kalınca arasıra yine oluyor artık korkmuyorum tabi ama her yasayışta gayet anormal ve sıradışı geliyor bana ne gibi birşey ne ile nasıl bir bağlantısı var nedir bilmiyorum......tekrar diyeyim çocuğun ölmesi tamamen tıbbi bir durumdu annem zaten sağlıkçı...ve benimde herhangi bir psikolojik anormalliğim yok bunu yasayan 3 kişiyiz babamdan haberim yok bu konuda....cok uzun oldu galiba ama acıklayıcı yazdım ve yazarkende hissettim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle size de merhaba.

Ben sizin şu anlattıklarınıza benzer bir film izlemiştim. Buna benziyordu. Fakat filmde bebek ölmeden aldırmışlardı.

Filmin adı ARAF. Yani bilemiyorum. Sadece böyle birşey izlediğimi söylüyorum...

filmin adını duydum ama izlemedim...en yakın zamanda izleyeceğim....anlıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

annenin yaşadığı düşükle bir ilgisi var mı bilmiyorum da olabiliyor böyle olaylar.bizim kaldığımız evlerden birinde de vardı böyle birşey ben ve ev arkadaşlarım evde yalnız kaldığımızda duyuyorduk patırtıları hatta bazen duymakla da kalmıyorduk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

annenin yaşadığı düşükle bir ilgisi var mı bilmiyorum da olabiliyor böyle olaylar.bizim kaldığımız evlerden birinde de vardı böyle birşey ben ve ev arkadaşlarım evde yalnız kaldığımızda duyuyorduk patırtıları hatta bazen duymakla da kalmıyorduk

evet üniversitede öğrenci evi malum.... cinli odamız vadı dalga gecerlerdi bizde geçtik ama yapacağını yapardı bize saolsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar herkese merhaba...uzun zamandır yokum ama tekrar girmek istedim nedeni yukarıda uzunca anlatmış olduğum durumun tekrarlanması, arkadaslardan bazıları yazdıklarıma farklı yaklaşmışlar gerçi ama saygı duyuyorum herkesin görüşüne yinede ben yaşadıklarımı uzunca yazdım hep anlatabilmek için...

bu arada yine aynı yerde yasıyoruz hayatımızda cok büyük bir değişiklik yok konuya gelirsek, iki gün önce gece odamdayım ablam ile aynı odada kalıyoruz uyumaya çalısırken ben yine yukarıda anlatmış olduğum sesleri duydum ablam hemen bana seslendi ve uyudunmu duydunmu dedi bende kalktım hemen ikimizde kalktık sonra ablam birdaha sus dedi yine duyduk sesler bu defa daha cok ve hızlıydı ablam ısığı acıp koridora cıktı bende yanındayım baktık evdeki diğer herkes uyuyor...koridordayken yine aynı sesi birdaha duyduk yukarda yazmıştım ama (hızlı bir cocuk koşması) neyse sonra tekrar yattık ablam daha serinkanlı bu tip durumlarda diyebilirm sonra sabah kahvaltıdayız hepberaber pazar günü ablam anneme gördüğü bir rüyayı anlatıyordu ben de sonradan katıldım kahvaltıya ve inanmayacaksınız belki ama aynı rüyayı bende gördüm dedim ablam irkilir gibi oldu rüyanın dinlememiş olduğum başınıda anlatınca iyice sasırdılar bu arada rüyanın bu olayla ilgisi yok faklı bir konu.... biz ablamla o gün sürekli bakısıyoruz basınıda anlattın cok garip falan diyordu sürekli...o akşam herkes evde akşam saat 10 gibiydi tv izliyoruz hepberaber yine o sesler patırtlar gelmeye basladı aynı ses tabi biz eminiz bu kez annemin morali bozulur gibi oldu suratında o ifadeyi gördüm ablamla bakısıyoruz babam tv nin sesini kısdı sesler ara ara yine geldi ve birden kesildi... ben balkona kosdum acaba birinde misafir mi var diye araba fln varmı diye baktım dısarda cünkü apartmanda hiç küçük cocuk yok arabada yok kimsede misafir de yok öğrendiğme göre bu böyle 3-4 gün kadar sürdü ilk anlattığımdan beri hiç olmamıştı...fakat şu var annem bu olaya cok girmiyor ilgilenmiyor ama ablam ile ben artık eminiz iyice durumdan ama nedendir nasıldır ne olur olacak bilemiyoruz...ben nette arastırıyorum böyle birsey yasayan duyan bilen varmı diye...forumdaki arkadaslar filmlere ve hayalgücüne yoruyorlar tabi ama...yinede bilgisi yorumu olan varsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru olabilir olamayacak şey yoktur ve bu arada kardeşi düştüğünden beyniniz sizinle şarşırtma yapıyor demişsiniz her beyin farklı görür her kesin kendine ait beyini vardır , bence sitemizde defetme ritüelleri var belki işe yarar , ve çok üzüldüm umarım kısa bir zamanda devası bulur :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru olabilir olamayacak şey yoktur ve bu arada kardeşi düştüğünden beyniniz sizinle şarşırtma yapıyor demişsiniz her beyin farklı görür her kesin kendine ait beyini vardır , bence sitemizde defetme ritüelleri var belki işe yarar , ve çok üzüldüm umarım kısa bir zamanda devası bulur :(

merhaba (kardeşi düştüğünden beyniniz sizinle şarşırtma yapıyor demişsiniz) bu kısmı pek anlamadım ama diyeceğim su aslında ablam ile ben sıkıntılı değiliz bu konu ile ilgili sadece olduğu zaman korkuyor ve sasırıyoruz ve bu durumu konusuyoruz sürekli bizim için önemli olan sey bu durumun ne olduğu nasıl olduğu daha baska neler yasayacağız su ana kadar korkumuz dısında pek bir şey olmadı ama bilemiyoruz daha önceki olanlar olup bitiyordu en son olan durum 3-4 gün ara ara sürdü düşündüren bu aklımızda bu var sürekli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlamani istemem Dostum ancak belki Annen ablan ve sen kardeşiniz doğmadan kaybettiniz için bunun üzüntüsünden dolayı beyniniz size bir oyun oynuyor olabilir. Paylaştığın için Teşekkürler Hoşgeldin Aramıza :)

Bu arkadaşa demiştim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üniversitede yurttayken bende yaşadım bunu,tatilde memlekete gitmek yerine yurtta kalmayı tercih etmiştim,koskoca yurtta sadece iki kişiydik ve bir gece birlikte otururken üst kattan koşma sesleri gelmişti...bi yarım saat kadar devam etti bu ses ve devamındaki bi kaç gece daha oldu aynı şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu açan arkadaşa beyniniz size oyun yapıyor demişsiniz de anneleri önceki gün bebeği kaybetmemiş anladığım kadarıyla uzun zaman geçmiş zaten tıbbi bi durummuş her kadının başına gelebilir istemesenizde kolayca unutulabilecek bir olay. Onu evden kovmak istiyorsanız sitemizde bunun için yapılması gereken şeyler var. hacı hocaya gitmeyin çoğu işi daha beter hale getiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar öğrenci evi ile ilgili durum çok eski aslında oda bir tuhaftı diyebilirim ki şöyle...ben üniversite okumadım ama kız arkadaşım okuyordu bende arasıra onların öğrenci evine gidiyordum ev tam hatırlamıyorum 2.5 yada 3 katlıydı üst katta ev sahipleri vardı ara katta arkadaşlarım vardı en alt kat ise kullanılmıyordu yada bos dükkandı diyebilirm...evin arka bir odası vardı dip bir oda ve aslında her gelen gören orası için cok kasvetli derdi.gece kimse kalmak istemiyordu orda herkes yaş olarak öğrenci yası tabi birde bayan öğrenci evi daha camlı havadar günes gören yeri tercih ediyorlardı. hatta orası için sesler geldiğini cok derin bir uyku uyunduğnu falan söylerdi bir arkadas ilgili idi böyle durumlarda bizde guler gecerdik ama bizde bir gece kaldık o odada ve hiç kesilmeyen bitmeyen ezan sesleri gibi sesler duymuştuk garipdi ama benim durumumun bununla hiçbir ilgisi yoktur diye düşünüyorum........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilgisayar kapalıydı şimdi açtım şu an devam ediyor çok tuhaf uzun bizm koridor ama olduğ yerde sürekli bize dogru kosuyor gibi bizim olduğmuz odaya dogru gibi sanki kameraya almaya karar verdik ama bitti 4-5 dk kadar sürdü cekemedik bu dsaha tuhaftı koridor uzun ama o koridorda sanki tek yöne sadece bizim olduğumuz odaya geliyormus gibi ve uzun uzun bu korkutucuydu merdivenlere indik katları teker teker dinledik durduk bekledik tık yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun zamandır rahattık en azından ben ama dün bişeyler oldu sanırım saat 12 gibiydi gece evde babam ve ben varım annem ablam ile izmitte annem ameliyat oldu onun yanında...ben odada tv izliyordum sıcaktı klima actım odanın kapısı kapalıydı kap ahşap yan kısmı cam tv izlerken hol de koşma sesleri duydum hiç durmayan kesilmeyen koşma sesleri sonra sesleri dinledim emin olmak için ama korkudan kapının camına bakamadım tv den ayırmadım gözlerimi bilerek ama ordadan bişeyin hızla geçtiğini istemeden farkettim tam bakamadım korktum sonra biraz durdu ses ama görüntü var gibiydi klimayı durdurdum dinledim ve cesretimi toplayıp kapıyı actım hiçbirşey yoktu babam arka odada uyuyordu onun sesi vardı sadece ama kosmaları ve bir görüntüyü ve geçişi net olarak gördüm simdilik kimse ile paylasamadım yoklar bizimkilerde uzun zamandır olmuyordu bu neyse hep bizimle umarım yorumu düşüncesi olan vardır bir ara arstırdım biraz ama cok mantıklı seyler bulamadım ve işten güçten dolayı ve birazda rahatlayınca bıraktım herkese iyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar sahip olduklarını sandıkları bedenleri gerçekten kendilerine ait sanarak büyük bir yanılgıya düşerler. Oysa ki sahip olduğumuzu sandığımız bedenler; bizlere ruhsal gelişimimizi tamamlamamıza yardımcı olması amacıyla verilmiştir. Annenizin düşürdüğü bebek; ruhani gelişimini tamamlaması amacıyla başka bir bedende/ortamda gelişimini tamamlaması amacıyla tekamül etmiştir. Ruhani gelişimini bir kenara bırakarak; sizlerle temas halinde olma durumu söz konusu değildir. Ancak; bebeğin düşmesine 'kasıtlı' olarak neden olmuşsanız negatif bir karma yaratmışsınız demektir. Ve her karma yerini bulur. Belki bu yaşantınızda, belki başka bir yaşantınızda.

Yaşadığınız olay gerçek dışıdır demiyorum, bu nokta yanlış anlaşılmasın. Sadece bu tarz bir olayın; daha önce ölmüş olan bebeğin tekrardan sizlerin hayatlarına temas etme girişimleri sonucu olduğunu düşünmeyin.

Tek ve Sonsuz Yaratan' ın Sevgi ve Işığıyla kalın~

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese tekrar merhaba

yine sesler geliyor

dün akşam herhalde saat 22.30 gibi eve geldim uzun zamandır bir sıkıntı yoktu herkes uyumuş ablam kapıyı açtı ve odasına döndü ışıkları yaktım içeri girdim montumu çıkardım ki yine o sesleri duydum patırtılar başladı tekrar önce korktum tabi bayadır olmamıştı ses de olmayınca gece rahat rahat duyuluyordu sinirim bozuldu yinemi dedim içimden sanki moralim bozuldu ablamın yanına geçtim hemen yanlız odaya giderken sesin uzaklastığını hissettim sanki o an yanımda koşuyor gibiydi...ablamı kaldırdım anlattım hole geçtik beraber annemi kaldırdınmı dedi hayır dedim patırtı 2 dk kadar sürdü oda duyuyordu yine moralim çok bozuldu sabaha kadar uyumadım sohbet ettik.... sabah anneme anlattık onunda morali bozuldu haliyle...şimdi bunu yazarken size ofiste karşımda duran çivi ile duvara çakılı bir aksesuar yerinden çıktı ilk defa böyle oldu buda ters ve garip geldi çiviliydi böyle şeyler hiç olmadı ama bunu ona bağlamak istemiyorum başka bişeyde istemiyorum ama hal bu... evi aradım şu anlık evde bir durum yok durum bundan ibaret

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...