Jump to content

Sopor Aeternus(röportaj)-2

luciferian

Önerilen Mesajlar

röportaj 2000

i:Sopor Aeternus farklı ülkelerin kültürlerinden, müzik anlayışlarından yararlanıp onları mükemmel bir şekilde sentezliyor tartışmasız.. biryerde müzik okudunuz mu yoksa bu başarınızın nedeni deneyimleriniz mi?

a: ohh.. beni utandırıyorsunuz! gerçekten hiç birşey bilmiyorum.. sadece "ölü çocukların müziği" başlığı altında birşeyler yapıyorum..

i:genellikle kimleri dinlersiniz?

a:hangi moddaysam ona uygun müzik dinlerim..genellikle duygu taşımayan şeyler.. ama bazen çok uç müzikleri dinliyorum.. bu kendimi berbat hissettiğim dönemlerde olur..

i:duyduğunuz en kötü müziği kim yapıyor?

a:ah bunun bende kalmasını istiyorum.. ama aslına "kötü müzik" herkese göre değişir.. kriterleri neye göre aldığımıza bağlı aslında..

i:Sopor Aeternus'ın şarkı sözlerini yazarken nasıl bir ruh hali içinde oluyorsunuz?

a:bu şarkıdan şarkıya değişir..ama daha önce de söylediğim gibi, her yapılan şeyin arkasında gizli birşeyler wardır, bir neden we ya motive edici bir olay..benim için bu sadece müzik için geçerli..her an her yerde yeni bir söz we ya nota bulabilirim..

i:çevrenizde insanlar war mı? yoksa hala yalnız yaşamayı mı seçiyorsunuz?

a:kendimi tamamen toplumdan izole ettiğimi sanmıyorum.. fakat yalnız olmak her zaman için en iyisidir.. günde en fazla 100 kelime konuşuyorum denebilir..

i:size ilginç gelen bir insanla hiç tanıştınız mı?

a:henüz değil

i:aşka inanıyor musunuz? hiç aşık oldunuz mu?

a:inandığım söylenemez.. aşk sadece erotik bir çekicilik we hormonların we beynin beraber çalışmasıyla oluşan bir olgu sadece..

i:sizce dünyadaki en ilginç şey ne?

a:bunu defalarca düşündğm, we sanırım tek bir cewabım war.. müzik

i:çocukluğunuz mutlu muydu?

a:5-6 yaşımdan beri her yıl biraz daha depresifleştim..12 yaşımda intahara kalkıştım, orta okul we lise çağlarında yaşayan bir ölü gibiydim.. anne-babamı çok incittim..fakat tüm bu olanlar şu an olduğum gibi mükemmel olmamı sağladı, öyleyse evet.. ben çok mutlu bir çocuktum!

i:uyuşturucular, sigara ve alkol hakkında ne düşünüyorsunuz?

a: bunlardan hiç biriyle alakam yok.. sigara içmem, alkol almam.. yalnızca kötü zamanlarda beni rahatlatacak bir takım uyuşturucular kullanıyorum..

i:biliyorum bunu duymaktan sıkıldınız.. fakat cinsiyetiniz ne? kadın mı erkek mi?

[bunu olduğu gibi yazmak zorundayım]

a: ben basitce Anna Varney'yim.. ayrıca bilindiği gibi he yani S parantezin içinde.. güzel, eski soru.. kadın mısın erkek mi? ikisine de evet!

i:ana diliniz olmamasına rağmen ingilizceyi mükemmel konusuyorsunuz! nerden öğrendiniz?

a: seni hayalkırıklığına uğratacağım için üzgünüm ama benim ingilizcem berbattır.. bazen anlatacaklarıma uygun kelimeleri bulamam.. hatta şu anda ingilizcemin sınırlarını zorluyorum

i:sık sık ziyaret ettiğiniz yerler neler?

a:uyku

i:sizi tamamen rahat hissettiren şey ne?

a:şu sıralar R.E.M--State

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel bir diyalog fakat kendine bunu yapabilmiş bir insanın samimi ve iyi niyetli olduğuna inanamam.özellikle sanatçı kişiliğinin ardında olanın ışıktan yeterince mahrum olduğunu biliyorum en az gerçek hayatındaki kadar ve müziği ile şarkı sözlerindeki gibi

İyi uyu çocuğum,ama bizi o Yapışkan ve bataklık misali lanetli uykularına sürüklemeden...Sattığın mezarlık toprağına ihtiyacımız olmayacak.

Jusa seni korusun…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...