Jump to content

İdrarın faydaları

Lara

Önerilen Mesajlar

Merhaba bu konu varmı bilmiyorum ama nette gezerken gözüme çarptı bende sizinle paylaşmak istedim.

*Taze idrarla birkaç kez gargara yapmak boğaz ağrılarına birebir geliyor

*En azgın sivilceler bile on günden fazla direnemiyor kendi çişinize

*İdrarla ovulan artroz hafifliyor

*Günde birkac tamponla kılıç yarası bile iyilesiyor

*Pencere camlarını, hicbir temizlik maddesi çiş kadar parlatmıyor

*On gün dinlendirilmiş idrar, en iddialı şampuandan daha iyi yumuşatıyor saçları.

*İdrarla sulanmış salatalıklar daha çabuk büyüyor

1747 yılının "Büyük Mükemmel Dünya Lügati"nden Johann Heinrick Zedler'in

idrar hakkında yazdıkları:

Saç dökülmesine karşı: Patates unu ile kükürt tozu bekletilmiş idrar ile karıştırılır. Bu karışım merhem gibi başa sürülür.

Kulak iltihabında: Çocuk idrarı henüz sıcakken kulağa akıtılırsa nemli ve cerahatlı noktaları kurutur.

Boğaz iltihabına karşı: İçine bir tutam safran katılmış insan idrarı ile gargara yapmak iyi gelir.

Ellerin ve dizlerin titremesinde insanın idrarını yapar yapmaz el ve dizlerini bununla ovması ve yıkaması faydalıdır.

Vücutta su toplanmaya başlarsa, insan uzunca bir zaman sabah aç karnına

kendi ilk idrarından biraz içmelidir. Bunun sarılıkta da yararı olur.

Kadınların cinsel organlarındaki yanma ve kaşıntıları sıcak idrar ile yıkamak faydalıdır.

Arı sokmasına karşı hemen idrarla ıslatmak birebir gelir.

TECRÜBEYLE SABİT

Çeyrek saat, kendi idrarımla ıslatılmış, burun için delik açılmış bir bezi yüzümde tutmak harika bir etki yapıyor. Cilt dinleniyor, siyah noktacıklar yok olup temizleniyor.

30 yıl önce bir makina tezgáhında elime matkap yağı bulaştı. Her iki elimin

üzerinde siğiller oluştu. Çok korkunçtu. Kimseye el uzatamıyordum.Doktorlar

onları kazımak istiyorlardı ama yara izi kalacaktı. Büyük ağabeyim bir tavsiyede bulundu.

Yatmadan önce iki eline işe!

Hoş değildi ama yaptım. Kalktıktan sonra saf sabunla ellerimi yıkamalıydım.

Bunu da yaptım.

Sonuç: Dört hafta sonra ellerimin üstü pırıl pırıl, tertemiz, çocuk poposu

gibi olmuştu

Uzun süre bir çiftlikte çalıştım. Çiftlik sahibi kadının ayağında herhalde

beş yıllık açık bir yarası vardı. Merhemlerle tedavi etmeye çalışıyordu.

Geceden kalma sabah idrarının faydalı olacağını işittim. Yaranın üzerinden

tüm pomat artıklarını temizledim, temiz bir keten parçasını hastanın

idrarına batırdım, yaranın üzerine koyup bağladım. Bunu 14 gün her sabah

tekrarladım. İnanmayacaksınız belki, yara tamamen iyileşti.

Daha böyle onlarcası. Üstelik sırf hastalık konusunda da değil.

HER DERDE DEVA

Meslekten badana ve boyacı olarak size bir yöntemden söz edeceğim.

Emülsiyon

boyaları inceltmek için biz sık sık idrar kullanırdık. Normal su fazla

kireçlidir ve istenmeyen reaksiyonlara neden olur. En azından fazla etkili

değildir, ayrıca idrar renk tonunu yumuşatır.

Gizli mürekkep olarak idrarı kullandığım için biliyorum. Káğıdın sıcak bir

radyatör üzerine bırakılması, yazının okunmasına yeter. Bütün gizli yazılar

böyle hazırlanabilir.

Deterjan yerine fayansları ovmak için kendi idrarımı kullanıyorum. Yerler

reklamlardaki gibi parlıyor.

Donarak tıkanmış olan arabamın anahtar deliğini kendi idrarımı kullanarak

açtım.

ALINTI

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) çok güzel bir konu teşekkürler.

Küçük bir ekleme daha ; Afrika özel kuvvetleri su ihtiyacını bazen karşılayamadıkları için kendi idrarlarını içerek ihtiyacını karşılıyorlar. Bir başkasının idrarını içmek sarılığa yol açmaktadır.. Ve ufak bir matarada kendi idrarlarını saklayıp, gerektiğinde içmek zorunda kalıyorlar..

Bir forumda okumuştum ne kadar doğrudur bilemem. Ama inandırıcı geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Carmen Thomas'ın "Çişteki Mucize" kitabından alıntılardır bunlar. Zamanında okumuştum bu kitabı. Çok ilginç bilgiler veriyor, uygulayanların ve tanıkların ağzından yazılarda mevcut. Denemedim. Denemeyi düşünmüyorum. Ancak ilginç bilgiler. Bu kitapta çişin neden bu kadar faydalı olduğunu anlatan bir kısım vardı. Mideniz kaldırırsa bulun okuyun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uyurken yuttuğumuz böceklerin haddi hesabı yokta vücudumuzdan çıkan idrardanmı tiksineceğiz? Bana biraz saçma geldi sanki. Eğer kullanmam gerekiyorsa kullanırım.Şu bir gerçekki doktorların kesikler üzerinde yaptığı pansumanın, temizliğin pek bir etkisi yok. 2hata önce parmağımı kestim, dikiş atıldı ve o gün doktor bana dikişlerini 1 hafta sonra aldır dedi. Ama dikişlerimi aldırmaya gittiğimde tam bir faciayla karşılaştım, iltihap her yere yayılmıştı. Neyse pansumana devam derken 5gün geçti tekrar aldırmaya gittiğimde dikişin birini aldı ve yaram açıldı. Hala tek dikişle duruyorum öyle :S

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman birinden rica et de suratına işesin, ya da yaran neredeyse.

Sizin başınıza gelirse öyle yaparsınız.

---------

Bazılarında idrarı bekletin demişsinde,sen idrarı bekletirsen içinde dünya kadar bakteri ürer.

Ben alıntı yaptım. Bununla ilgili yaşanmış hikayelerin bulunduğu bir kitap varmış okursanız daha iyi bilgi edinebilirsiniz

ArpiA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki yaralara vs iyi gelebilir ama bencede idrarın içilmesi pek mantıklı gelmiyor, sonuçta vücudumuzdan atılan zehirli maddelerden toksinlerden ve atık sudan oluşuyor, yani idrarı içmek demek atılan zehiri tekrar vücuda almak demek ki bunun bir yan etkisi olabilir diye düşünüyorum. Bu arada kükürt tozuyla hazırlanıp saça sürülen bana biraz daha tehlikeli geldi, kükürt deriye zarar verebilir önce iyice araştırılması gerekir, siyah noktalar için olan etkili olabilir sonuçta içinde asidik şeyler var idrarın, ilginç... küçükken gece annemle kardeşimi kaldırırdık tuvalete gitmiyor diye bir tasa işetirdik, bir gün sinirlenip tastaki idrarı tepesinden aşağı dökmüştüm o geldi aklıma, bilmeden ne iyilik yapmışım meğer :p ilginç paylaşım, teşekkürler...

---------

Bu arada, merak ettim, büyü çalışmalarında bayanların adetliykenki idrarlarını kullanmalarında bir sakınca var mıdır acaba? bilen yardımcı olursa sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...