Jump to content

Mora-Terapi (Biorezonans) ve S.Tuning ile Zararlı Alışkanlıkları Bırakmak

AurorA

Önerilen Mesajlar

Çağımızın en büyük problemlerinden biri olan sigara alışkanlığı Mora-Terapi ve Super-Tuning sayesinde artık tarih oluyor. Mora-Terapi aslında Alman doktor Franz Morell tarafından keşfedilen ve 30 yılı aşkın zamandır bağımlılıklar dışındaki pek çok hastalık için kullanılan, Mora Biorezonans olarak da bilinen bir tedavi şeklidir. Sigara bırakma konusundaki etkinliği ise 6-7 sene öncesinde keşfedilmiştir.

Günümüzde Mora-Terapi, Super-Tuning Rezonans terapileri ile birlikte kullanılmaktadır. Super-Tuning Rezonans Terapisi ise renklerin ve seslerin frekansları kullanılarak yapılır. Bu teknoloji de 2 sene önce Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir.

Mora-Terapi kısaca maddelerin çevrelerine yaydığı frekansların kullanılarak, vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir. Bu işlem aşılamaya benzer. Amaç bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir temizlenme hali yaratabilmektir. Bu tedavilerde vücuda herhangi bir madde verilmez, maddelerin kimyasal özellikleri yerine fiziksel özellikleri (elektromanyetik ışınımları) kullanılır.

Bu yöntem, birbirinin ayna görüntüsü olan iki frekansın birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkar. Örneğin sigarada; içilen sigaradan alınan frekans (elektromanyetik yayılım), elektronik olarak ters çevrilerek (ayna görüntüsü olarak) çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Bir diğer deyişle, Mora-Terapi; bağımlılık yapan maddenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir. Genellikle 45-50 dakika süren tek seanslık bir işlem yeterli olmaktadır. Kişi, seans sırasında sakinleşme-rahatlama dışında hiçbir şey hissetmez.

Mora-Terapi, bağımlılık yaratan maddelere ait frekansları vücuttan silerken, renkler, ışık ve ses frekansı ile yapılan Super-Tuning tüm enerji sisteminde bir dengelenme, sakinleşme yaratır. Super-Tuning bir yandan da beyin dalgalarındaki artmış aktiviteyi sakinleştirir ve kişi bunu rahatlama şeklinde hisseder.

Mora-Terapi özellikle sigaraya karşı uygulandığında, vücudun nikotine olan tanışık olma durumunu ortadan kaldırmış, yeniden sigara içmeye çalışan kişilerin çoğu eskiden aldığı tadı sigaradan alamamış, bağımlılık durumu da eskisinden farklı bir hale gelmiştir. Seans sonrasında vücut hızlı bir şekilde kendisini temizlemekte ve sigarayı bir zehir olarak algılayarak sigara dumanına karşı doğal bir şekilde tepki vermektedir. Tedavi sonrasında sigara isteği net olarak hissedilebilir şekilde azalmaktadır. Bu etki, nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla tanıtılmadıkça da kalıcıdır.

Her ne kadar bu tedavi yöntemi çoğunlukla sigara bağımlılığına karşı uygulanıyor olsa da, alkol bağımlılığı, şeker bağımlılığı gibi pek çok alanda da bu cihazlardan yararlanılmaktadır.

Çeşitli sitelerden derlenmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.mora.com.tr/

İstanbul sefaköy'deki şubeye gitti teyzem 4 ay önce . Ciddi bir maaliyeti var .. Sonuç mu :) şu an kahvemizi içip sigaralarımızı tüttürüyoruz beraberce ..

ahahah çok fena :D ya açıkçası her terapi herkese iyi gelmeyebiliyor.. Kimisine cuk diye oturuyor anında bırakıyor, kimisinde işe yaramıyor. O yüzden kişinin kendine uygun terapiyi bulması ve en önemlisi terapiye yardımcı olması çok önemli. Yani terapiye gidip kişi kendi iradesini de zorlamazsa tırt oluyor o iş... =)) Benim bildiğim sigara bırakma konusunda en etkili yöntem hipnoz ama sigaradan kurtulmak için hipnozu uygulayan birkaç kişi var TÜrkiye'de, biri de izmir'de hatta tıbbi hipnoz derneğinin kurucularından. Adam çok yüksek oradan başarı sağlıyor.

Bu sırada hipnoz dedim ama terapisel hipnozu herkes yapamaz. (Hala da hipnoz klinik anlamda kullanılamıyor çünkü çok farklı değişkenler mevcut) Örnek olarak; Başka bir tanıdığım sözde ünlü bir adamdan hipnozla sigara bırakma terapisine katılıyor. Diyor ki, hipnozdan çıktığımda sigara içme isteğini bir kenara bırak, sigarayı paketiyle yemek istiyordum isteğim o derece arttı... Yani yanlış uygulama çok tehlikeli boyutlara yol açıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şimdilik sadece Mora-Terapiyi denedim... Cuma günü de Color-Therapy diye bir şey uygulayacaklarını söylediler... Sanırım Super-Tuning olarak bahsedilen şey bu... Benim annem 40 senedir sigara içiyor ve bırakmayı da hiç düşünmüyordu. Bir kere adak gibi bir "eğer şu iş olursa sigarayı bırakacağım" demesi nedeniyle sigarayı bırakmak için çare aramaya başlamıştı. İşe yarayacağını bile düşünmeden aile doktorumuzun tavsiyesiyle Mora-Terapi'ye gitmiş. Telefonda konuştuğumuzda sadece el alışkanlığı nedeniyle sigarayı aradığını söylüyordu. Ben bunun psikolojik olarak etkilediğini, içindeki isteği bastırdığını düşünmüştüm açıkçası... Sanırım sigarayı bıraktığının 3. ya da 4. günü görüştük annemle. Metrobüsten iner inmez bulduğum ilk arada hemen sigara yaktım ve sonra annemin sigarayı bıraktığı aklıma geldi. Çekinerek yüzüne baktığımda, sanki sigara hiç yokmuş gibi davrandığını fark ettim... Gözlerinde imrenme dahi yoktu :blink: Bu vesileyle ben de denemeye karar verdim tabi.. Çünkü bronşit nedeniyle tamamen tıkanmış olmama rağmen, deli gibi öksürüyor olmama rağmen sigara içiyordum ve bu doğal bir davranış şekli değil... Yani bile bile insanın kendisini öldürmesi...

Neyse... Geçtiğimiz Pazartesi günü için randevu aldık ve görüşmeye gittim. Bana arka arkaya iki tane sigarayı yarım yarım içmemi söylediler. Ve iki küçük cam kap verdiler. sigaraları cam kapların içinde söndürdüm ve Asuman Hn.ın yanına gittim.

http://www.sigarabirakmak.net/images/uygulama.jpg

Böyle bir alete bağlandım. Bağlandım dediğim, çıplak ayakla yerdeki zırtıla basıyordum, kafamda o tuhaf şey vardı, göğsümün üzerine plastik bir şey ve göbeğimin biraz altına yuvarlak sert plastikten bir şey koydular. Ellerime iki metal çubuk tutturdular. Ne yalan söyleyeyim sanki vücuduma elektrik verilecekmiş gibi ürktüm aslında :) Asuman Hanım cihazın üzerine cam kaseleri de yerleştirdikten sonra Mora Terapi'nin ne olduğu konusuyla ilgili beni bilgilendirmeye başladı. Kişinin sigarayı bırakmayı kendisinin istemesi gerektiğinden girip bu cihazın sadece vücuda sigarayı unutturduğu, dolayısıyla nikotinden kaynaklanan nikotin seviyesinin azalmasıyla sigara içme isteğinin yok edildiğinden, sadece psikolojik olarak hissedilen arzunun kaldığından ve bununla yine kişinin iradesi yardımıyla savaşacağından vs. bahsetti. Normalde 15-20 dakika içinde sıkılıp konuşmanın ne zaman biteceğini ve çıkıp sigara içmeyi düşünmeye başlardım ve konuşmanın devamı daha da eziyet olurdu benim için... Ama neden ve nasıl bilmiyorum ama Asuman Hanım ile hiç sıkılmadan 45-50 dakika boyunca sohbet ettim. Arada "kendini nasıl hissediyorsun?" dediğinde, sadece rahatladığımı hissettiğimi, dilimdeki kötü tadın yok olduğunu hissediyordum. Seans bittiğinde ayağa hızlıca ayakkabılarımı bağlayıp ayağa kalktığımda tek değişikliğin o olmadığını; doktorun 1 hafta boyunca "hiç azalma yok tıkanma ciddi boyutlarda" dediği nefes darlığı sıkıntısının yarı yarıya azaldığını fark ettim. Her ne kadar kendimi kovboy filmlerinde şu sahtekarların sattığı suyu içip bastonunu kenara atan yaşlı amca gibi hissetmiş olsam da, bu gerçekti, eskiden zar zor 1 gıdım nefes alırken o an en azından 5 gıdım nefes alabiliyordum.

Seans sonrasında Asuman hanım serum ve etil alkol karışımından oluşan bir damla verdi ve bunu çalkaladıktan sonra günde 3 defa 10'ar damla olarak dilimin altına damlatmamı, canım sigara istediğinde de 5 damla olarak damlatmamı söyledi. Bir de nikah yüzüğümü ve yuvarlak bir metali de cam kaselere koyup onlara da sigaranın ayna frekansından yükledi. Bunlar sigarayı fiziksel olarak istememi engelleyecekmiş. Yuvarlak metali göbeğime yapıştırdı bir de :)

Çıktıktan sonra "bu kadar mıydı yani? 13 yıllık sigara geçmişi bu şekilde mi bitti?!?" diye şaşırmıştım ve inandırıcı gelmemişti. Canım sigara istiyordu ama seans öncesinde olsa, kapıdan dışarı çıkar çıkmaz ellerim titreyerek yakardım hemen sigara... Sigarayı yakmamak aklıma dahi gelmezdi. İrademle yakmamaya çalışsam, sinirlerim gerilir, zihnimi toplayamaz, cümle kuramaz hale gelirdim. Oysa içimdeki istek öyle bir şey değildi... Daha çok ilk sigaraya başladığımda can sıkıntısından "yaksam ki bir tane" dediğim zamanlardaki gibiydi.

İlk zamanlar daha kolaydı tabi... Sonrasında film izlerken, yemek yedikten sonra, bir şeye sinirlendiğimde gözlerim hep sigara paketimi aradı... Bu el alışkanlığı ve psikolojik alışkanlık nedeniyle insan yine irade kullanmak zorunda kalıyor tabi... Yine zorlanıyorsunuz. Ama vücudun alışkın olduğu nikotini istediği zamanki kadar çaresiz değilsiniz. Doğruyu söylemek gerekirse ben şu an bol bol çekirdek yiyorum :D Sanırım birkaç ay sonra çekirdeğimi alıp gideceğim Asuman Hanım'ın yanına :rofl: Sigarayı bıraktırdığı gibi, yiyecek bağımlılığını da bıraktırabiliyormuş çünkü bu cihaz :D

Eğer gerçekten sigarayı bırakmak istiyorsanız, her sigarayı elinize alışınızda intihar ettiğinizi düşünmeye başladıysanız, göz çevrenizin kararmaya başladığını, ciğerinizin dumanla dolduğunu ve oksijensiz kaldığınızı, köle gibi bağımlı olduğunuz bir nesne yüzünden özgür olamadığınızı düşünüyorsanız ve benim gibi iradenizi kullanmak konusunda çok zayıfsanız tavsiye ederim bu yöntemi...

Cuma günü Color-Terapi ile renklerin içinde bulunduğum ruh halini değiştirmesi için gideceğim. Burada bahsettiğimiz şeylerin frekans yöntemi ile bünyeme verilmesi tuhaf geliyor ama bakalım :) Onu da Cuma'dan sonra anlatırım :derisive:

---------

nevermore ben bağdat caddesinde 450 TL verdim ve color-terapi de ücretsiz... 3 ay içinde sigara içersem yine ücretsiz olarak aynı işlemi uygulayacaklar :S sefaköy'de nasıl ciddi bir maliyet olabilir onu düşünüyorum :S Asuman hn.ın söylediği şeylerden biri, uzun yıllar ciddi sigara tiryakisi olanlarda ve aynı marka sigara içenlerde daha kolay sonuç alabildikleri yönündeydi. Ama tabi hiçbir yöntem %100 garanti veremez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabi burada niyetim koca oluşumu kötülemek değil belirteyim . Ama bağımlılıkların hiç bir terapi yöntemiyyle yok edilemeyeceğine inanıyorum .. Kendi kendini tedavi edemiyorken iki entel makineden hayır beklemek bana para tuzağı geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

köle gibi bağımlı olduğunuz bir nesne yüzünden özgür olamadığınızı düşünüyorsanız

evet iste benim hissettigim kesinlikle ve tam olarak buydu. sinemaya git ara ne zaman verilecek diye saate bak, toplantiya gir adamin agzinin icine bak ne zaman bitirecek diye, eve giderken bakkala ugramayi unutma...ozgurum yahu 5 seneyi gecti cok da iyi hissediyorum...hic de aramiyorum.

Yalniz kilolara dikkat-ozellikle sozum sana AurorA-cekirdegin 100 gr.inda 450 kalori var benim gibi 10 kilo birden alabilirsin. Ha o kilolari ve daha fazlasini verdim rejimle bunu da ekleyeyim. Ama zaten hayat hep bir irade savasi, bundan kacis YOK!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam herkese şaşırdım yaa sigara bırakmak için 1200 liralardan falan bahsetmişsiniz

ben geçen ay moraterapiyle sigarayla vedalaştım nakit olarak 440 ödedim tek seans yeterli geldi belli bir süre içinde herhangi bir içme isteği uyanırsa zaten destek seans veriyorlarmış... bol bol su içiyorum şimdi gayet de iyi gidiyor.

kasım ayında da bir arkadaşım başladı benim gittiğim yere o benden daha az ödedi çünkü bu ay kampanyaları varmış yanılmıyosam 300 civarı bir şey ödemiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...