Jump to content

Kesik tedavisi hakkında bilgisi olan?

YUH

Önerilen Mesajlar

Kesik yaralarında iz kalmaması için elma kabuğu ezilip yara üzerinde bekletildiğinde işe yaradığını biliyorum, yenilenmesine gelince çok fazla doku kaybın yok anladığım kadarıyla kendini yenileyecektir merak etme ve üzülme moralini yüksek tut düşünce gücünü kullan işe yarayacaktır ve tabi yaraya mikrop kaptırma! geçmiş olsun:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dikiş atıldı mı? benimde sol el başparmağım tırnak kökünden yukarısı yok.hikaye uzun ama kısaca değineyim.daha 8 yaşlarındaydım ve köyde yaşıyordum.birgün bahçede çakıyla oynarken kazayla başparmağı uçurdum.heyecan ve korkudan hiçbirşey hissetmedim uzun bir süre.sonrası malum, doktor,iğneler,dikiş,tedavi.

işin trajikomik yanıysa olaydan iki gün sonra olay yerine gittiğimde kopan parmağımın parçasını gördüm.karıncalar ziyafet çekiyordu.

ve inanırmısınız bu olaydan sonra başparmağı muhtelif yerlerinden kopuk o kadar çok insanla karşılaştım ki,aaa senin parmağındamı kopuk gibi muhabbetlere girdik.

neyse konuyu dağıtmayayım.umarım kısa sürede iyileşirsin.birde sürekli pozitif düşüncenin iyileşmeyi hızlandırdığını biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım doktorları dinlemelisin yanlış birşey yapma yalnız bildiğim antibiyotik ve doku yenileme özelliği olan bepanten krem olabilir ben kullandım yalnız yaranında büyüklüğü önemli yinede doktor sözünden çıkma derim..çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunun icin bir rituelimiz mevcut, karabuyulerde doku onarma tamir etme hizlandirma, durdurma cok meshurdur.

oncelikle kesinlikle mikroptan uzak tut, sargida kalmasi senin icin cok iyi.

gelelim kara buyu ile hizlandirma ve agri durdurma ya,

bir metal kasik al ve parmadini ortasina koy, parmaginla birlikte kasiga odaklan ve kasik ile parmaginin buyunlestigini metal bir renk aldigini hayal et. kasiktaki demir parmagina dogru yuruyup kapliyor.

simdi kasigi birak ve parmagini op, ayaklarin ciplak bir sekilde, diger elini uzerine koy ve "doga ile bedenimin uyumu su andan itibaren bozulsun ve enerji buraya aksin" de

bir sure elinde yanma hissediceksin, sonra elindeki bandaji degistir, rahat birseyler giy ve uzan. agrisinin hafifledigini ve bir sonraki gun kapanmaya ve kurumaya basladigini hemen hissediceksin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

travma sonrası böbrek üstü bezlerimizden salınan kortizon hormonu yara iyileşmesin geciktirir.psikolojik streste buna dahildir.yaranın iyileşeceğini düşün ve kafanı fazla takma.deneyimli bir doktorun verdiği ilaçları ve onların belirlediği stratejiyi iyi uygularsan en kısa zamanda iyileşecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...