Jump to content

Spiritüel Enerji Onarımı

nevermore

Önerilen Mesajlar

Ruh Enerjisi

Ruhu fiziksel biçimde tanımlayamayız, çünkü böyle bir tanım yapmak bir sınıra sahip değilmiş gibi görünen bir şeye sınırlar yükleyecektir. Ben ruhu zeka sahibi ışık enerjisi olarak görüyorum. Bu enerji elektromanyetik kuvvete benzeyen titreşimsel dalgalar olarak işlev yapar ama yüklü madde parçacıklarının sahip olduğu sınırlamalar yok görünmektedir. Ruh enerjisi tek biçimli bir enerji gibi değildir. Tıpkı bir parmak izi gibi, her ruhun kendi biçim, bileşim ve titreşimsel dağılımı açısından sadece kendine özgü olan bir kimliği vardır. Ruhun gelişim özelliklerini renk tonlarıyla ayırabiliyorum, yine de bu tonların hiçbiri ruhun bir varlık olarak ne olduğunu göstermez.

Ruhun birçok bedenlenme boyunca çeşitli insan zihinlerinde nasıl etkileştiği ve sonradan ruh dünyasında ne yaptığı konularındaki incelemeler sonucunda ruhun arzusunun kusursuzluğa . ulaşmak gibi bir şey olduğunu görmeye başladım. Ama bu da bana ruhun ne olduğu konusunda bir şey söylemiyor. Ruh enerjisini tam olarak anlamak için, ruhun yaratılışının ve aslında onun kaynağının bilincinin bütün yönlerini bilmemiz gerekecektir. Bu, ölümden sonra yaşamın sırlarını araştırma konusundaki bütün çabalarıma rağmen benim bilemeyeceğim bir kusursuzluktur.

Bu durumda, bu muazzam enerji cevherinin eylemlerini, onun insanlar ve olaylara nasıl tepki verdiğini ve hem fiziksel hem de zihinsel ortamlarda ne yapmaya çalıştığını ilkeleme işiyle baş başa kalıyorum. Ruhun varlığı saf düşünceyle başlıyor ve bu düşünce tarafından biçimlendiriliyorsa, ölümsüz bir varlık olarak yine bu düşünce tarafından sürdürülüyor demektir. Ruhun kendine özgü karakteri onun yaşama daha büyük bir uyum ve denge katacak bir şekilde kendi fiziksel ortamına etki etmesini sağlayacaktır. Ruhlar bir güzellik, imgeleme ve yaratıcılık ifadesidir. Kadim Mısırlılar ruhu anlamaya başlamak için kişinin, kalbi dinlemek zorunda olduğunu söylemişlerdir. Ben de onların haklı olduğunu düşünüyorum.

Kapıdaki Standart Tedavi

Öte dünyaya geçip rehberlerimiz tarafından karşılandığımızda, onların başlangıç olarak kullandıkları tekniklerin iki genel kategoriye girdiğini buldum.

1. Sarınalama. Burada geri dönen ruh kendi rehberinin güçlü enerjisinin büyük bir dairesel kümesiyle tamamen sarmalanır. Ruh ve rehber bir araya geldikçe, ruh sanki her ikisinin de bir kabarcıkla kaplandığını hisseder. Bu, deneklerimin vecd içinde anlattıkları daha yaygın bir yöntemdir.

2. Odak etkisi, Bu alternatif başlangıç temasının prosedürü biraz daha farklı uygulanır. Rehber yaklaştıkça, enerji rehberin seçimine göre herhangi bir yönden ruhun eterik bedeninin kenarlarındaki belli noktalara uygulanır. Elimizden ya da yanlamasına bir konumdan omuzlarımızın üstünden tutulabiliriz. İyileştirme eterik bedenin belirli bir noktasından, ardından derin bir içe işleyişin geldiği fırçalama tarzı bir okşama biçiminde başlar.

Bu iki yöntemden hangisinin seçileceği, o anda ruh enerjimizin durumuna ve rehberin tercihine bağlıdır. Her iki durumda da biz ileri doğru fırlatılırken doğrudan kuvvetli, canlandırıcı bir enerji söz konusudur. Bu bizim nihai spiritüel hedefimize yolculuğun başlangıç evresidir. Daha ilerlemiş ruhlar, özellikle hasar görmemiş durumda)(salar, genellikle sevecen bir enerji kuvvetinden yardım almaya gereksinim duymazlar.

Vaka l'de, Alice'in kullandığı teknikleri gözden geçirirsek, henüz bir rehber olmayan birisi tarafından yaşayan bir insan üzerinde hem odak etkisinin hem de sarmalamanın çeşitli öğelerini görürüz. Son bölümde işlediğimiz diğer vakalar da bunun bir rehber statusüne ulaşmadan önce iyileştirici enerjinin kullanımı konusunda eğitime başladığımız bir yol olduğunu göstermektedir. Başlangıçtaki temastan sonraki zindelik anları süresince, rehberlerimiz benim enerji nüfuzu adını verdiğim şeyi de ustaca uygulayabilirler. Enerji transferinin bu tamamlama etkisi kahvenin filtreden geçirilmesine benzer şeklinde anlatılmıştır. Vaka 8'de eşi Charles' ı koklamanın dahil olduğu bir enerji filtrasyonu işlemi kullanmıştır.

Ruh dünyasının hem içinde hem de dışında, duygusal ve fiziksel hasarın iyileştirilmesi bir iyilik kaynağından çıkar. Pozitif enerji, özü ve bilgeliğinin de aktarıldığı göndericiden ruhun varlığının her bölümüne akar. Deneklerim, canlandırıcı bir elektrik akışına benzediğini söylemek dışında, bu asimilasyonun güzelliğini ve süptilliğini anlatamamaktadırlar,

Kapıdaki Acil Tedavi

Ruhlar, ruh dünyasına açılan kapıya enerjileri kötüleşmiş bir durumda gelirlerse, bazı rehberlerimiz acil tedavi uygularlar.Bu tedavi ruhun, ruh dünyasında daha fazla ilerlemeden önce meydana gelen, fiziksel ve zihinsel bir iyileştirme uygulamasıdır. Danışanlarımdan biri son yaşamında bacağınında koptuğu bir araba kazasında ölmüştü. Bana bu deneyimin sonucu olarak kapıda meydana gelenleri şöyle anlatmıştı:

Kapıya geldiğimde, rehberim enerji auramdaki boşlukları gördü ve hemen hasar görmüş durumdaki enerjiyi yerine sevk etmeye girişti. Doldurarak, yeniden biçim vererek ve kaba kenarları ve kırılmış aralıkları düzleyerek yeniden bütün olmamı sağlayacak şekilde enerjimi bir kil yığını gibi biçimlendirdi.

Ruhların ruh dünyasına taşıdığı eterik beden ya da ruh bedeni,geride bıraktıkları fiziksel bedenin bir taslağıdır. Aslında, o tıpkı bir sürüngenin derisi gibi henüz değiştirmediğimiz insan biçiminin bir izidir. Her ne kadar daha sonrasında onu renkli, ışıldayan bir enerji biçimi şeklinde doğal olarak yaratabiliyorsak da bu kalıcı bir durum değildir. Geçmiş bir yaşamdan hasar görmüş bedenin etkilerinin, gereği gibi programlanması kaldırılmadığı sürece, bazı insanların o anki fiziksel biçimlerini etkileyebileceğini biliyoruz, öyleyse tersi de niye mümkün olmasın? Ölüm anında kendi beden biçimlerini tümüyle bırakan ruhlar vardır. Bununla birlikte, yaşadıkları hayattan fiziksel ve duygusal yaralar almış olan birçok ruh bu hasar görmüş enerjinin iziyle geri dönerler.

Bozulmalar ve ruhun iyileştirilmesi açısından bakıldığında, ruh dünyasındaki öğretmenlerden de öğrencilerden de birçok şey öğrendim. Bir sonraki vaka benim için biraz sıra dışı bir vakaydı; bu vaka da bir öğrenci rehber, hasar görmüş durumdaki enerjiyi kapıda gereği gibi ele alamamıştı. Bu vakadaki deneğim 1. Dünya Savaşındaki bir muharebe sırasındaki ağır bir bombar­dımanda havaya uçtuğu Zor bir hayattan henüz çıkmıştı.

- Vaka 19-

Dr. N: Bu savaş alanındaki toz toprak içinde ölümünün ardından parlak ışığa doğru ilerledikçe ne görüyorsun?

D: Beyaz bir cüppe giymiş bir figür bana doğru geliyor.

Dr. N: Kim bu figür?

D: Kate. O yeni bir öğretmen, bizim grubumuza yeni atandı.

Dr. N: Bana onun görünümünü ve sana yaklaştıkça sana neler söylediğini anlat.

D: Genç, nispeten ifadesiz bir yüzü, geniş bir alnı var, Kate huzur yayıyor ... bunu hissedebiliyorum ... ama bir sorun da var ve ... (gülüyor) bana yaklaşmayacak

Dr. N: Niye yaklaşmasın ki?

D: Enerjim kötü durumda. Bana "Zed, kendini iyileştirmen gerek!" diyor.

Dr. N: Bu çabada sana niçin yardım etmiyor Zed?

D: (yine yüksek sesle gülerek) Kate savaştan ... ve öldürülmüş olmaktan kaynaklanan negatif enerjime yaklaşmak istemiyor.

Dr. N: Bir rehberin parçalanmış bir durumdaki enerji konusunda böyle bir sorumluluktan kaçındığını hiç duymamıştım Zed. Kirlenmekten mi korkuyor?

D: (hala gülüyor) Onun gibi bir şey. Kate'in bu tür bir işte daha yeni olduğunu anlamalısın. Kendinden hoşnut değil ... bunu anlayabiliyorum.

Dr. N: Enerjinin şu anda nasıl göründüğünü anlat.

D: Enerjim düzensiz, karışık ve pis. Topak topak olmuş durumda ... siyah bloklar var. .. düzensiz ... hizadan tamamen çıkmış.

Dr. N: Bunun nedeni ölüm anında bedeninden yeterince hızlı kurtulamamış olmaz mı?

D: Orası kesin! Birliğim gafil avlanmıştı. Ölümün geldiği­ni anladığımda kendimi normal olarak (bedenden) ayrıldım.

Not: Bu vaka ve daha birçoğu bana ruhların çoğu kez bedenlerini şiddetli bir ölümden saniyeler önce terk ettiklerini öğretti.

Dr. N: Pekala, enerjini yeniden düzenleme konusunda Kate yardımcı olamaz mı?

D: O yorgun ... biraz ... Sanırım şu an bu onun için çok fazla ..

Dr. N: Peki sen ne yapıyorsun?

D: Onun önerisini dikkate alıp kendime yardım etmeye çalışarak işe başlıyorum. Pek başarılı olamıyorum, karman çorman durumda. Sonra güçlü bir enerji akımı üzerime çarpıyor, tıpkı bir yangın hortumundan çıkan su gibi, benim kendimi yeniden biçimlendirmeye ve o savaştan kalan negatif izlerin bazılarını temizlemeye başlamama yardımcı oluyor.

Dr. N: Ben yeni dönmüş, hasar görmüş durumda olan ruhların üzerine enerjinin yağdırıldığı bir yer olduğunu duymuştum. Şu anda bulunduğun yer orası mı?

D: (gülerek) Sanırım öyle ... bu benim rehberimden, Bella' dan geliyor. Onu şimdi görebiliyorum. Bu tür şeylerde gerçek bir profesyoneldir. Kate'in arkasında duruyor ve ona yardım ediyor.

Dr. N: Peki sonra ne oluyor?

D: Bella kayboluyor ve Kate bana yaklaşıp ellerini etrafıma koyuyor, sonra da beni götürürken konuşmaya başlıyoruz.

Dr. N: (bilerek kışkırtıyorum) Sana bir cüzamlı gibi davrandıktan sonra Kate'e hala güveniyor musun?

D: (sert bir ifadeyle bana kaşlarını çatarak) Daha neler ... Bu çok küçük bir zorluk. Bu tür bozulmuş ve düzensiz enerjiyle nasıl çalışılacağını öğrenmesi çok sürmeyecek. Onu çok severim. Bir sürü yeteneği var ... şu anda ise, mekanik bu yeteneklerden biri değil.

Daha ilerlemiş ruhlar bir yaşamın ardından diğer ruhlara göre çok daha hızlı bir şekilde zorlukların ve sıkıntıların üstesinden gelir gibi görünmektedir. Birisi bana şöyle demişti: "Birlikte çalıştığım insanların pek çoğu durup dinlenmek zorunda ama benim bir şeye ihtiyacım yok. Geri dönmek ve programıma devam etmek için çok büyük bir acelem var."

Geri dönen ruhlara yönelik pek çok iyileşme yeri, ruh dünyasına bir tür yeniden oryantasyonu içerir. Bu oryantasyon, ruhun durumuna bağlı olarak, yoğun ya da orta düzeyde olabilir; Bu genellikle henüz tamamlanmış olan hayatın ön bir gözden geçir­mesini içerir. Daha derinlemesine danışma daha sonra.grup görüşmelerinde rehberlerle ve İhtiyarlar Meclisimizle gerçekleşecektir. Ruhların Yolculuğu'nda bu oryantasyon süreçlerinden bahsetmiştim. İyileşme alanlarının ortamı anılarımızın yarattığı tanınabilir dünyevi ortamlar ve spiritüel rehberlerin iyileşmeyi destekleyeceğini düşündükleri şeylerdir.

Oryantasyon ortamları her yaşamımızdan sonra aynı olmaz. Bir kadın bana 1944 yılında bir Alman toplama kampında öldüğü bir yaşamın ardından şunları anlatmıştı:

Henüz tamamlanmış olan yaşama bağlı olarak fiziksel görünümde süptil farklılıklar olur. Büyük bir korku, soğuk ve karanlıkla dolu bir yaşamdan yeni dönmüş olduğum için, her şey kederimi hafifletecek şekilde çok parlak. Hatta yanı başımda rahat bir ateş bile var, bu yüzden fazladan bir sıcaklık ve neşe de hissedeceğim.

Ruh dünyasına geri dönünce, deneklerim genellikle kendilerini bir bahçe ortamında bulduklarını anlatır, bazıları ise bir kristalin içinde olduklarını söyleyebilir. Bahçe bir güzellik ve sükunet görünümü sunar, peki ya kristal neyi temsil eder? Benim kristaller hakkında duyduklarım, oryantasyon odalarındakine benzemez.

Ruhların Kaderi - Michael Newton

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...