Jump to content

Chakralar'daki Blokajları Temizleme Tiyoları

Northice

Önerilen Mesajlar

Chakraların hayatımız da ki yeri büyük malum. Yıllarca içimizde ki bazı sorunları aşamadığımız olmuştur. Aşağıda sıralanan chakraların sadeleşmiş blokajlarını ve bu blokajlara cevap verebileceğimiz ufak tüyoları sıraladım. Chakra tiyolarımızı şu şekilde kullanacağız;

İlgili Chakra: Chakra meditasyonu

Sembol: Chakrayı ifade eden sembolün objesi veya resmi, kolye, bileklik, küpe

Renk: Kıyafet, takı, oda rengi, temsili renkte bir obje olarak kullanılabilir.

Koku: Parfüm olarak veya tütsü olarak ortamda kullanılabilir. Kokular da chakralarımızı harekete geçirir

Geometrik şekil: Meditasyon yaparken göz hizamızın yaklaşık 30cm ilerisine koyup, 10-15dk sembole bakarak (tratak meditasyonu) chakralarımızı enerjisini yükseltmemizi sağlar

İlgili taş: temizlenip kullanılabilir, iç çamaşırınıza dikebilir veya taşınız ile meditasyon yapabilirsiniz. Takı olarak da kullanılabilir elbette :)

MADDİYAT:

(Para pistir, ben zengin olmayı hak etmiyorum, hayatla ilgili kaygılar, gerçekçilik bakış açısının azalması, ayaklarının yere sağlam basmadığını düşünmek)

İlgili Chakra: Muladhara (Kök Chakra)

Sembol: Ateş, Güneş, VY Canis Majoris, Kırmızı renkli Ejderha, Altın renkli budha

Renk: Kırmızı

Koku: Çiğdem, Ejder tütsüsü, Lotus

Geometrik Şekil: İçi kırmızı renkli Kare

İlgili Taş: Kırmızı Mercan, Jasper, Sitrin, Yıldız taşı, Siyah turmalin, Dumanlı kuvars

HAYATIN AKIŞI

(Hayata karşı tıkanmış hissetme, ilham eksikliği, işlerin yolunda gitmemesi, ruhen sıkışmış hissiyatı, Cinsel sorunlar, isteksizlik)

İlgili Chakra: Swadhisthana (Sakral Chakra)

Sembol: Su dalgası, turuncu renkli Japon balığı, Altın küre, Beyaz bengal kaplanı

Renk: Turuncu

Koku: Yasemin, Nilüfer

Geometrik Şekil: içi turuncu renkli baklava desen

İlgili Taşı: Karnelian, Turuncu akik, Kırmızı jasper

BAŞARI:

(Başarısızlık korkusu, yetersizlik, konsantrasyon sıkıntısı, bağımlılıklardan kurtulma isteği)

İlgili Chakra: Manipuraka (Solar Plexus)

Sembol: Güneş, yıldız, ipek böceği

Renk:Sarı, metalik gri, altın sarısı

Koku: Sümbül yağı veya tütsüsü

Geometrik şekil: İçi sarı renkli üçgen

İlgili Taş: Kaplan gözü, kehribar, Sarı topaz, Aragonit

SEVGİ:

(Sevgisizlik, merhamet yoksunluğu, ayrılık acısı, sevgi enerjisini kullanma)

İlgili Chakra: Anahata (Kalp Chakrası)

Sembol: Kalp, gül, menekşe, kelebek

Renk: Pembe, Yeşil, Çivit mavisi

Koku: Gül yağı, Menekşe Yağı, Lotus tütsüsü

Geometrik Şekil: İçi turuncu renkli baklava desen

İlgili Taş: Pembe kuvars, yeşim, zümrüt, jasper, Çilek Kuvarsı

HUZUR:

(Anlam verilemeyen iç sıkıntısı, uyumsuzluk, depresyon, içe kapanıklılık, ifade bozukluğu, utangaçlık)

İlgili Chakra: Vishudda (Boğaz chakrası)

Sembol: Spiral döngü, Deniz atı, Salyangoz kabuğu, Ying-Yang sembolü

Renk: Gök mavisi, Azur Mavisi

Koku: Nilüfer tütsüsü, Yağmur ormanları tütsüsü, Bambu

Geometrik şekil: İçi mavi renkli daire

İlgili Taş: Şeftali aventurini, Turkuaz, Aquamarin, Obsidyen, Bal yeşimi

SEZGİLERİN GÜÇLENMESİ

(Manevi korkular, sezgileri kullanma isteği, adaptasyon ve konsantrasyon sorunları)

İlgili Chakra: Ajna (3.Göz Chakrası)

Sembol: Göz, Spiral döngü, ters üçgen, yıldırım, Yılan

Renk: İndigo, lacivert

Koku: Sandal ağacı tütsüsü, leylak yağı, vanilya, defne

Geometrik şekil: İçi altın sarısı renkli ters üçgen

İlgili Taş: Sodalit, Lapis lazuli, Selenit, Aytaşı

BÜTÜNLÜK

(Güvensizlik, yetersizlik, inançsızlık hissiyatı. Bütün ile uyumsuzluk, evrensel bilgilere kendini kapatma )

İlgili Chakra: Sahasrara (Tepe Chakra)

Sembol: Lotus, Gül, Zen bahçesi, Bambu, Baykuş, Simurg

Renk: Mor

Koku: Lavanta yağı, Leylak tütsüsü veya yağı

Geometrik Şekil: içi mor renkli üçgen

İlgili Taşı: Ametist, Kuvars kristali, Amazonit

Mutlu ve blokajsız bir yaşam geçirmeniz dileği ile ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu objeleri etrafımızda mı bulundurmalıyız hepsini üstümüzde taşıyamayacağımıza göre:) mesela odama çakraları harekete geçiren nesneleri dekor olarak kullansam olur mu? bu kadar renk ve kokuda bir arada nasıl olcak?

Tabiki de olur. Her chakranız için kullanacağınız objeyi aynı odada bulundurmak zorunda değilsiniz elbette. Ben objeleri genel olarak dağıttım mesela; mutfağımda güzel bir vy canis majoris resmi vardır. Yatak odamda anahata chakranın pembeli yeşilli çok güzel bir mandala resmi vardır. Yani objeleri dağıtabilirsiniz. Gün içerisinde de hissiyat olarak hangi chakranın objesi yada taşını almak istiyorsanız onu kullanın. Üzerinizde birden fazla farklı doğal taş olmasıda auraya dengesiz titreşimler verir sonuçta :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Chakraların kendi kendine açılması mümkün bence çünkü yazıya göz attığımda bir çok durumu yaşadığımı ve kendi kendime aştığımı söyleyebilirim. Madem düzeltmek kendi elimizde o zaman ruhsal blokajların yarattığı sıkıntıları neden yaşayalımki. Bizler hep neden diye soruyoruz Neden bazıları zengin ve ben fakirim. Duygusu vardır mesela ben fakir olmadığımı anlayana kadar imanım gevredi diyebilirim. Kendimi varlıklı hissetmeye başladığım günden beri gerçekten paranın değersizliğini ve sadece bir araç olduğunu görüyorum ve varlıklı hissetmenin parayı çektiğini söyleyebilirim. Yani her zaman denildiği gibi önce enerji sonra madde geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...