Jump to content

Diyet İçin Düşük Kalorili Sağlıklı Tatlılar

Northice

Önerilen Mesajlar

Geçen gün bir tv kanalında denk geldim. Boğazına düşkün birisi olarak hemencikte uyguladım ve çok beğendim. Diyet yapan ve tatlı krizlerine engel olamayanlar için birebir tarifler..

Tarif 1- Masum Tatlı

1 Çorba kaşığı keçiboynuzu tozu

1 Tatlı kaşığı tarçın

1 Çay kaşığı vanilya (Burada ki vanilya aktarlardan alınan şekersiz vanilya olmalı)

İsteğe göre : Muz-Ananas-Elma-Armut dilimleri

Yapılışı: Toz karışımları genişçe bir kapta karıştırıyoruz. Meyveleri de ince olmayacak şekilde dilimliyoruz. Dilimlediğimiz meyveleri toz karışımın içine atıp her tarafını buluyoruz. Bir tabağa alıp, servis ediyoruz :D

100 Gramında ki kalori : -Seçtiğiniz meyveye göre değişken

Tarifin Sahibi: Dr. Dilara Koçak

-----------------------------------------:cool:-----------------------------------------------

Tarif 2- Pekmezli Elma:

1 Adet orta boy elma

1 Tatlı kaşığı pekmez (türü farketmez)

Yapılışı: Elmaları dilimliyoruz, tabağa yatay şekilde dizip, üzerine pekmez gezdiriyoruz.

1 tabak elmalı pekmez ki kalori: 104 kalori.

Tarifin Sahibi: Dr. Dilara Koçak

-----------------------------------------:cool:-----------------------------------------------

Tarif 3- Tarçınlı Elma Dilimleri:

1 Adet orta boy elma

Tarçın

Yapılışı: Elmaları dörde bölüyoruz ve kabuklarını soyup, çekirdeklerinide çıkartıyoruz. Tabağa diziyoruz ve üstüne tarçın ekiyoruz. Benim en sevdiğim ve bir çikolata gurmesi olarak en çok tercih ettiğim tatlıdır. :D

Bu tarifin kalorisi: 60 Kalori oda elmadan, tarçın zaten makul kullanıldığından hesaplanmasına gerek yok :)

Afiyet Olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...