Jump to content

Transformers(2007)

west

Önerilen Mesajlar

82.jpg

Yönetmen: Michael Bay

Oyuncular: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Rachael Taylor

Senaryo: Roberto Orci - Alex Kurtzman

Müzik: Steve Jablonsky

Görüntü Yön: Mitchell Amundsen

Tür: Aksiyon - Bilimkurgu - Macera

Yapım Yılı: 2007

Ülke: ABD

Konu : Dünyamızı yok etmeye kararlı kötü robotlarla onları durdurmaya çalışan iyi robotların mücadelesini anlatan ve 1980’li yıllara damgasını vuran ünlü televizyon dizisinin beyazperde uyarlaması...

Hepimizin bildiği gibi dünyamızda organik kökenli yaşam formatları vardır. Cybertron gezegeni ise başka mekanizmalara kolayca dönüşebilme yeteneğine sahip olan robotların gezegenidir. Bu robotlara “Transform” denir. Her “Transformer”ın kendine özgü bir dönüşerek değişme şekli vardır.

“Transformer”lar iki farklı cepheye bölünmüşlerdir. Bir tarafta kısaca Autobotlar denen iyi robotlar vardır. Bunların yöneticiliğini Optimus Prime yapmaktadır ki 18 tekerlekli kırmızı renkli bir kamyona dönüşmüştür. Diğer tarafta ise şeytani ruhlu ve kötü niyetli Decepticonlar vardır. Bunların yöneticisi ise bir silaha dönüşmüş olan Megatron’dur.

Cybertron gezegeninde Energon Küpleri adı verilen yakıt stoklarının azalması üzerine her iki taraf yeni kaynak arayışıyla uzay yolculuğuna başlar. Yeni enerji kaynağı arayışları onları ihtiyaç duydukları mineraller ve kimyasallar açısından çok zengin olan gezegenimize getirecektir. Kendilerini kolaylıkla otomobillere, deniz taşıtlarına, uçaklara, kamyonlara, teknolojik cihazlara, hatta insanlara dönüştürebilen Transformerlar, dünyamızın çok kıymetli doğal kaynaklarının kontrolünü ele geçirebilmek için bir savaş başlatacaklardır.

Herkese tawsiye ederim süper bi film:clapping::clapping::clapping::thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaş kaç diyecektimki 16 ymış.benim ufaklık tutturdu diye gittik.hareketli bi film tabi ama beni açmadı,o bayıldı.ergen filmleri içinde spiderman 3 daha iyiydi sanki.transformers ta en yavan bulduğum , tipik bir amerikan geyiği olarak optimus'un elemana "dünyanın kaderi senin elinde evlat"dediği sahneydi.:wallbash:

filmi anlatan cümleydi bana göre.dünya varolduğu sürece bu tarz filmlerin iyi gişe yapacağına adım gibi eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...