Jump to content

Cadı olmak..

vampir_kedi

Önerilen Mesajlar

Bence cadı olmanın en güzel tarafı sürekli içinde bir enerji ve coşku olması,doğayla bir bütün olabildiğini hissetmek.Ama kötü tarafı da var ki yaşadığın deneyimleri,hissettiğin o duyguları kimseye anlatamıyorsun ya da anlatmak istemiyorsun çünkü eksileceğinden veya kaybolacağından korkuyorsun..

Sanırım cadılar veya ışık işçileri bu yüzden fazla duygusal oluyor..Çünkü kimsenin seni anlayamayacağını düşünüyorsun ve bir gün gelicek sanki ait olduğun yere dönüceksin rahat nefes alabilicekmişsin gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes eşit haklarla doğmuyor.Bence çevresini eleştirdi arkadaş.Çünkü bir toplumda herhangi birine cadı olduğunu ve büyü yaptığını söylersen sana deli damgası vuruyor.Çok iyi tanıklık ettim bu olaya.Fakat duygusal olmak" kısmı sanki size özel bir şeymiş gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Ben büyü ile uğraşıyorum'' veya ''Ben cadıyım'' dediğinizde almanız muhtemel olan tepkileri düşündüğümüz zaman, pek haksız da sayılmaz arkadaşımız. Fakat böylesi bir kaygının bir buhrana dönüşüp kişi üzerinde sabit bir melankoli havasına ulaşmasını istemeyiz. Size kendinizi ifade edebilme olanağını sağlayacak -dar da olsa- bir çevre edinip, tüm duygu ve düşünsel dünyanızı en samimi ve yalın şekilde paylaşabilmenizi öneriyor ve diliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası insanın kendisini ''ben cadıyım'' diye tanımlaması bile ayrılıktır.

Işık işçisi,büyücü,şifacı,cadı,majisyen,şaman falan da filan

Afedersiniz ama bu sadece tatminden başka bişey değil bana göre.

Zenciler beyazım deseydi bu kadar olay olmazdı o zaman. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası insanın kendisini ''ben cadıyım'' diye tanımlaması bile ayrılıktır.

Işık işçisi,büyücü,şifacı,cadı,majisyen,şaman falan da filan

Afedersiniz ama bu sadece tatminden başka bişey değil bana göre.

Taşıdığın tepkiyi farklı üsluplarla da olsa ben de dile getiriyorum çoğu zaman. Zira gençlik döneminin trendlerinden biri olarak muazzam bir hevesle atılım yapmış olan binlercesinden geriye birkaç tane kalır bizim memlekette malesef...

Fakat saymış olduğun isimlendirmeler daha çok Cadılık öğretisinin altbaşlıkları niteliğinde diyebilirim. Amaç-yöntem ve biraz da kültürel farklılık böylesi farklı kategorilerin oluşmasını sağlıyor...

cyaxeres tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neden kaybolsun ki ?

seninle ayni seyleri konusup paylasacak kisiler var yalnoz cosku kismina takildim aciklik getirir misin?

Algıları kapalı insanlardan farklı olma duygusu,gerçeği görebilme duygusu ve bunun getirdiği coşkular..Ot gibi yaşamıyoruz bir amaç uğruna yaşıyoruz ve bu amacın bende yarattığı yaşam coşkusu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş kos koca cadı kavramını iki günde çöpe attı,helal olsun. :)) Beyaz-siyah örneğini verirken anlatmaya çalıştığım şey olduğun şeyi inkar etmemen gerektiğiydi.O dönemdeki beyaz baskısı siyahlara acı çektirdi fakat siyahlar beyazım deseydi bunca olay olmayacak mıydı? Renkleri dolayısıyla yine aynı dışlanma devam edecekti. Çünkü oldukları şey buydu.(Irkçılığı savunmuyorum örnek veriyorum)

Ya da bir doktora sen doktor değilsin,sadece insansın diyemessin.Doktor zaten insandır fakat onun işi doktorluktur.

İnsan olduğumuz şeydir ama ünvanlar tecrübeler sonucu kazanılan şeylerdir bence.Cadı olmakta bir hayat felsefesidir ve ego tatmini nereden çıktı onu da bilmiyorum.Umarım anlatabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...