Jump to content

Him

darq queen

Önerilen Mesajlar

- Finlandiya’ da 1991 Senesinde Ville , Mige ve Linde Tarafından Kuruldu . - 2006 ‘ da Amerika ‘ da Altın Satış Sertifikası ( Amerika da 500.000 ve Üzeri Satan Albümlere Verilen Sertifika ) Alan İlk Ve Tek Finlandiya ‘ lı Grup . - Asıl İsmi “ His Infernal Majesty “ Olan Grup Satanist Damgası Yememek İçin Son Zamanlarda İsmini HIM olarak Kullanıyor . - Bir Zamanlar Amerika Ve Almanya da “ HER “ ve “ HIM & HER “ olarak da Anıldılar .

“ Bir Zamanlar Finlandiya ‘ da . “

Grup aslında kariyerine KISS, Type O Negative, Danzig, Black Sabbath ve Depeche Mode . gibi grupları cover ‘ layarak başladı . 1991 den 1995 e kadar askerlik dolayısı ile eleman değişikliğine giden grup , nihayetinde 3 as elemana ( Ville , Linde , Mige ) Burton ve Gas ‘ ın da dahil olması ile beraber ana ve kemikleşmiş kadroyu oluşturdular .

HIM , 20 Kasım 1997 de ilk uzun stüdyo albümleri olan “ Greatest Lovesongs Vol . 666 “ ‘ yı Finlandiya ‘ da yayınladı . Albümde 7 parçaya ek olarak Chris Isaac ‘ in Kült Şarkısı “ Wicked Game “ Ve Blue Öyster Cults ‘ un “ Dont Fear The Reaper “ şarkılarının HIM tarafından yorumlanmış versiyonları bulunuyordu . Bu Albümden 4 Single Yayınlandı .

“ Merhaba Avrupa “

Özellikle Kendi Ülkeleri Finlandiya ‘da iyice ünleri artarken “ Razorblade Romance “ Adında ikinci albümlerini yayınladılar . Albümden Çıkan ilk single olan “ Join Me In Death “ grubun Avrupa da büyük bir şöhret kazanmasını sağladı . Single alman müzik listelerine 1 numaradan girerken albüm de 500.000 kopya satmayı başardı . Join Me ‘ den sonra Right Here In My Arms ve Gone With The Sin single olarak yayınladı . ve bu single lar da Avrupa nın bir çok ülkesinde listelerde büyük başarılar elde etmeyi başardı . Join Me In Death ‘ ın ölümle değil aksine Romeo ve Juliet hakkında olduğunu söylerken sözlerine şu cümleyi de ekliyor . “ Albüm bu kadar başarı kazandığı zaman bizim bu başarıyı kutlamak için bir şişe şampanya alcak bile paramız yoktu . “

Ek bilgi : Albüm Hiili Ve John Frayer Tarafından Ayrı Ayrı İki Kez Kaydedilmiştir . Fakat Hiili ‘ nin prodüktörlüğünü yaptığı albüm yayınlanmamıştır .

Razorblade Romance Amerika ‘ da .

2002 Yılında Razorblade Romance Albümü Tekrar Basılarak Amerika ‘ da Satılmaya Başlandı . Fakat Grup ülkede kendi isimleriyle satış yapamadı . Çünkü Amerikalı Başka Bir Grup HIM isminin haklarını satın almıştı ve kullanıyordu . Bu Yüzden sadece bu albüm için Grup ismini HER Olarak değiştirdi . Fakat HER Adı altında basılan bu albüm sadece 5000 adet satabildi .

“ Deep Shadows And Brilliant Highlights & Daniel Lioneye “

2001 senesine gelindiğinde üçüncü albümlerinden önce HIM üyeleri yeni bir grup kurdular . “ Daniel Lioneye and The Rollers “ Adındaki Grup aynı zamanda Gitarist Linde ‘ nin solo projesiydi . Albümdeki elektro gitarları ve vokalleri üstlenen Linde Takma İsim olarak da Daniel Lioneye ‘ ı kullandı .

Albüm Daha Çok blues hard rock tarzındaydı ve albümdeki şarkılar Sex , Alkol ve Rocknroll temalıydı . Mige Amour ‘ un basları Ville Valo ‘ un Baterileri ve Hiili ‘ nin ( GLS VOL.666 ve Love Metal Albümlerinin Prodüktörü ) Klavye ve Mix ‘ leri üstlendiği albüm 2001 yılında “ The King Of Rocknroll “ Adında Yayınlandı . Albüm Ticari bir başarı yakalayamadıysa da Kült olarak adından söz ettirdi .

Daniel Lioneye Projesinden sonra HIM 2001 ağustos da “ Deep Shadows And Brilliant Highlights “ Albümünü yayınladı . Albüm aynı zamanda yeni klavyeci Emerson Burton ile kaydedilen ve grubun günümüzdeki kadrosuyla birlikte kaydettiği ilk abüm olma özelliğine sahip . DSABH Finlandiya müzik listelerine 1 almanya müzik listelerine de 2 numaradan giriş yaptı . Albümden Pretending , In Joy And Sorrow ve Heartache Every Moment & Close To The Flame ( İkisi bir arada xD . ) olmak üzere 3 single yayınlandı .

“ Dünya Çapında Rock Starlar . “

14 Nisan 2003 de “ Love Metal “ albümü yayınlandı . Love Metal aynı zamanda Kapağında Ville Valo ‘ nun Resminin olmadığı ilk albümdü . Kapakta bulunan altın rengindeki Heartagram grubun işaretinin daha iyi tanınmasını sağladı . The Funeral Of Hearts Albümden çıkan ilk single oldu ve Amerika listelerine 15 , alman listelerine de 3 numaradan başarılı bir giriş yaptı . Daha sonra Buried Alive By Love ve The Sacrament Single ‘ ları yayınlandı .

Grup , Amerika da ve dünya çapında ; Profesyonel Kaykaycı ( yada ismi her neyse ) ve MTV ‘nin program serilerinden Viva La Bam ‘ ın yapımcısı Bam margera ‘ nın Heartagram İşaretini tasarladığı ve yaptığı programlarda kullanmasından ötürü iyice tanınmaya başlandı . Daha sonra Margera Buried Alive by Love ve The Sacrament kliplerini Yönetti . Aynı zamanda Buried Alive By Love Klibinde Ünlü aktris ve müzisyen ( Bknz . Juliette & The Licks Grubu ) Juliette Lewis de oynayarak gruba destek oldu . 2003 Yılında “ Download Festival “ de çalma fırsatı bulan HIM diğer birçok festivalde de Headliner Olarak sahne aldı .

“ Dark Light “

Beşinci Stüdyo albümleri Dark light 2005 yılının eylül ayında yayınlandı . Albüm Billboard Top 200 albüm listesinde 20 . sıraya kadar yükseldi . Albümden “ Rip out the wings of a butterfly , Killing Loneliness ve Vampire heart “ olmak üzere 3 single yayınlandı . ayrıca bu single ‘ ların birer de özel vinyl şeklinde plakları yayınlanmış bulunmakta . 2005 ‘ in yazında grup Download Festival de Black sabbath ve Velvet Revolver gibi grupların öngrubu olarak çalma fırsatı buldu .

Dark Light ; HIM ‘ in Şimdiye kadar Amerika müzik listelerinde gösterdiği en büyük başarıya sahip olan albüm olma özelliğine sahip . Ekim 2006 da official siteleri olan Dark light temalı heartagram.com ‘ a Amerika ‘ daki RIAA ajans tarafından altın sertifika verildi . Aynı zamanda Dark light ile gösterdikleri başarının ödülü olan 500.000 albüm satışı dolayısıyla Amerika da altın sertifika kazandılar . Ve Bu daha önceden Finlandiyalı bir grubun Amerika da kazandığı ilk ve tek altın sertifika . ( Aynı zamanda HIM de bu sertifikayı alan ilk ve tek Finlandiyalı grup . )

“ Ek Çalışmalar “

Stüdyo albümlerine ek olarak grup birkaç derleme yayınladı . Örnek olarak Love Metal Archives Vol . 1 DVD ‘si , 10 Cd ‘ lik bir Single Collection , Ve de En iyi şarkılarının bulunduğu “ And Love Said No “ adında bir best of yayınladılar . Daha Fazla Bilgi ve albüm detayları için “ http://www.heartagramfan.com/forum/index.php?board=19.0 “ adresini kullanabilirsiniz .

“ Son Zamanlardaki Yayınlar ve Gelecek Planları “

HIM , Kasım 2006 da acoustic derleme albüm “ Uneasy Listening Vol.1 “ ı yayınladı . Valo İngiliz dergisi Kerrang ile yaptığı röportajda yeni albüm için hazırlıklara başladıklarını ve yeni stüdyo albümünün büyük ihtimal 2007 eylül ve kasım ayında çıkacağını belirtti . Aynı zamanda yeni stüdyo albümünden önce Uneasy Listening vol . 2 yi de yayınlayacaklarını sözlerine ekledi .

Grup Üyeleri ;

1991 – Ville Valo / Vokal 1991 – Linde Lindström / Gitar 1991 – Mige Amour / Bas 1999 – Gas Lipstick / Bateri 2001 – Emerson Burton / Klavye

Ayrılan Üyeler ;

Antto Einari Melasniemi — Klavye (1995-1998) Zoltan Pluto — Klavye (1998-2000) Juippi — Bateri (1991-1992) Tarvonen — Bateri (1992-1995) Pätkä —Bateri (1995-1999) Oki — Ritm Gitarlar (1992-1996)

Diskografi

•"Witches and Other Night Fears" - (1992) / Demo

•"This is Only the Beginning" - (1995) / Demo

•"666 Ways to Love: Prologue" - (1996) / EP

•"Greatest Love Songs Vol. 666" - (1997) / Stüdyo Albümü •"Razorblade Romance" - (1999) / Stüdyo Albümü

•"Deep Shadows and Brilliant Highlights " - (2001) / Stüdyo Albümü

•"The Singles Collection" - (2002) / Ek Çalışma

•"Love Metal" - (2003) / Stüdyo Albümü

•"And Love Said No: The Greatest Hits 1997-2004" - (2004) / Ek Çalışma

•"Dark Light" - (2005) / Stüdyo Albümü

•"Uneasy Listening Vol. 1" - (2006) / Ek Çalışma

•"Uneasy Listening Vol. 2" - (2007) / Ek Çalışma

ALINTIDIR!!arada 1 kach single eqlemeden gecemicem:D

Behind The Crimson Door

Covered the carcass of time with flowers

To send the scent of blame to the grave

Set the darkest thoughts on fire

And watched the ashes climb to Heaven's gates

We hide behind the crimson door

While the summer is killed by the fall

Alive behind the crimson door

While the winter sings:

"Your love will be the death of me" (Death of me)

"Your love will be the death of me"

Death served wine for lovers

Brought from the world where devils reign

And intoxicated angels with sorrow

They witnessed in the eyes of their slaves

While the winter sings:

while the winter sings:

while the winter sings:

Koyu Kırmızı Kapının Arkasında

Zamanın leşi çiçeklerle kaplanmış

Utancın kokusunu mezara gönderip

En karanlık düşünceleri ateşle gerçekleştirirken

Ve izlerken cennetin kapılarına küllerin tırmanışını

Koyu kırmızı kapının arkasına saklandık

Yaz ilkbaharı öldürürken

Koyu kırmızı kapının arkasında yaşıyoruz

Kış şarkısını söylerken:

"Senin aşkın benim ölümüm olacak" (Ölümüm)

"Senin aşkın benim ölümüm olacak”

Ölüm aşıklar için şarabını sundu

Şeytanların saltanat sürdüğü dünyadan getirdiği

Ve hüzünlendiler zehirlenmemiş melekler

Onların katledilişini gözleriyle izlediklerinde

(3 kere)

Yaz ilkbaharı öldürürken

Koyu kırmızı kapının arkasında yaşıyoruz

Kış şarkısını söylerken:

"Senin aşkın benim ölümüm olacak" (Ölümüm)

"Senin aşkın benim ölümüm olacak"

Dark Light

Shivers run through the spine

Of hope as she cries

the poison tears of her life delight

In the raven black night

Holding hands with

Dark light

Come shine in her lost heart tonight

And blind

All fears that haunt her

With your smile

Dark Light

In oblivion's garden

Her body's on fire

Writhing towards the angel defiled

To learn how to die

In peace with her God

Dark light

Come shine over all stars tonight

And blind

All fears that haunted you

Your smile

Dark Light

Kara Işık

Ürpertileri sırtından tırmanıyor

Ümidin,o ağlarken

Reddedilmiş bir hayatın zehirli gözyaşlarıyla

Kuzgun karası bir gecede

Eller kenetlenmiş bir halde

Kara ışık

Gel ve onun kayıp kalbini aydınlat bu gece

Ve kör et

Onu avlayan bütün korkuları

Gülümsemenle

Kara ışık

Unutkanlığın bahçesinde

Bedeni yanıyor

Kirlenerek sürünüyor meleğe doğru

Ölmeyi öğreniyor

Tanrısıyla birlikte barış içinde

Kara ışık

Gel ve onun kayıp kalbini aydınlat bu gece

Ve kör et

Onu avlayan bütün korkuları

Gülümsemenle

Kara ışık

Killing Loneliness

Memories, sharp as daggers

Pierce into the flesh of today

Suicide of love took away all that matters

And buried the remains in an unmarked grave in your heart

With the venomous kiss you gave me

I'm killing loneliness (Killing loneliness)

With the warmth of your arms you saved me,

Oh, I'm killing loneliness with you

I'm killing loneliness that turned my heart into a tomb

I'm killing loneliness

Nailed to the cross, together

As solitude begs us to stay

Disappear in the night, forever

And denounce the power of death over our souls and secret words are sent to start a war

With the warmth of your arms you saved me,

I'm killing loneliness with you

I'm killing loneliness that turned my heart into a tomb

I'm killing loneliness

Killing loneliness

With the warmth of your arms you saved me

Yalnızlığı Dindiriş

Anılarımız, hançerler kadar keskin

Bugünün bedenini delip geçiyorlar

Aşkın intiharı tüm bu dertleri yok etti

Ve kalanlar kalbinde belirsiz bir mezara gömüldü

Bana verdiğin zehirli öpücükle

Yalnızlığı dindiriyorum (Yalnızlığı dindiriş)

Beni kurtaran kollarının sıcaklığıyla,

Yalnızlığı seninle dindiriyorum

Kalbimi bir mezara çeviren Yalnızlığı dindiriyorum

Yalnızlığı dindiriyorum

Kedere saplandık, birlikte

Yalnızlık kalmamız için yalvarırken

Yalanın içinde yok ol, sonsuza dek

Ve bir savaş başlatmak için söylenen gizli sözcükler ile ruhlarımızın etrafındaki ölüm gücünü ele ver

Yalnızlığı dindiriyorum (Yalnızlığı dindiriyorum)

Yalnızlığı dindiriyorum

Yalnızlığı dindiriyorum

Yalnızlığı dindiriş

Yalnızlığı dindiriş

Play Dead

A moth into a butterfly

And a lie

Into the sweetest truth

I'm so afraid of life

I try

To call your name but I'm

Silenced by the fear of dying in your heart once again

I see the seasons changing

And in the heart of this autumn I fall

With the leaves from the trees

I play dead

To hide my heart

Until the world gone dark fades away

I cry

Like God cries the rain

And I'm just one step away from the end of today

I see the reasons changing

And in the warmth of the past I crawl

Scorched by the shame

I play dead

To hide my heart

Until the world gone dark fades away

I stay dead

Until you veil my scars and say goodbye to fate

Before it's too late

Ölüyü Oynamak

Bir kurtçuktan bir kelebeğe

Ve bir yalandan

En tatlı gerçeğe

Hayattan çok korkuyorum,

Deniyorum

Adını seslenmeyi ama ben

Kalbindeki ölüm korkusu tarafından susturuldum yine

Mevsimlerin değiştiğini görüyorum

Ve son baharın tam ortasında düşüyorum

Ağaçların yapraklarıyla beraber

Ölüyü oynuyorum

Kalbimi saklamak için

Dünya yok olup karanlık eriyene dek

Ağlıyorum

Tıpkı tanrının yağmuru ağladığı gibi

Ve bugünün sonunda sadece bir adım gerideyim

Mevsimlerin değiştiğini görüyorum

Ve Geçmişin sıcaklığında sürünüyorum

Utanç tarafından kavrulurken

Ölüyü oynuyorum

Kalbimi saklamak için

Dünya yok olup karanlık eriyene dek

Ölü olarak kalacağım

Sen yaralarımı gizleyip kadere hoşça kal diyene dek

Çok geç olmadan önce.

umrm bnlr yeterlidir:D son albümünden bikach parcha dinleyin sewijeqsinish...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginç bir gruptur. Hüzünlü olmasına rağmen insanı dinlendirme özelliğine sahip olarak düşündüğüm bir grup. Enstrümanların kullanımı ve vokalin müzikle etkileşimi güzel ve tuhaf büyülü bir ortam yaratıyor. Mesaj biraz daha düzgün yapılıp biraz daha az göz yoracak şekilde yapılsaydı daha güzel olurdu^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

müzigi bana sevdiren grup.....4 sene dinlememe ragmen grubu hep takip etmeye calisiyorum...Gercekten son zamanlardaki ville aski beni bezdirdi Bu konuda haklisiniz ama HIM in emolarla hicbir alakasi yok emolar dinliyor pardon ville icin dinliyor ve Ville ye asik oluyor olabilir ama grubun yaptigi müzikle depresif yasam tarzininda alakasi yok cünkü grup Ask hikayeleri üzerinde yogunlasiyor hayata katmak istedigi birsey yok aslinda....

Eger ville bu kadar göz önüne cikmasaydi grubu Emolar yada tikkylerden farkli gercek müzik sevenler dinleyebilirlerdi (tabiki herkez müzik sever ama kasdettigim ville icin Him i seviyormus gibi yapanlar) ve elbette bütün herkez HIM i Hani o yakisikli Ville nin oldugu grup gibi konusuyor.Normal...Kimseye kizamazsin bu nedenle herkez istedigini dinler ve yasam tarzi olarak edinebilir ama bunun icin HIM e önyargili davranan insanlar beni üzüyor elbette sevmeyenleri olmasi normal ama Emo Tikky müzigi yada vb. anilmasi hosuma gitmiyor cünkü öyle degil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süredir dinlediğim bir grup..Fakat emoların istilasına uğramış ve amerikan rüyasında gibi tabirler kullanılmıştır..emo olayı çok doğru tabii..malesef onlarca istila etmiş ve beni gruptan soğutur gibi olmuşlardı ama dinlerim hala (: ve evet çok önyargı var işte dinleyenere bak peh, gibi..ama önyargı yerine grup dinlenip yorum yapılsa ne iyi olur..çünkü bilinmeli ki villee aşkımmm diye gezinen saçma hayranların (!) dışında onları gerçekten dinleyen ve HIM'i HIM olduğu için seven ne çok kişi var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...