Jump to content

Dabbe 5 : Zehr-i cin 2014

Akineton

Önerilen Mesajlar

images.jpg

KONUSU

Dilek eşi Ömer ile mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürmektedir. Fakat bir gün dilek bir rüya görür ve aydınlık sakin günler geçmişte kalır. Her şey Dilek'in bir rüyasıyla başlar. Rüyasında ne olduğunu anlayamadığı belirsiz suretler, kulağına şeytana dair bir şeyler fısıldarlar ve uyandıktan sonra ona normal hayatında musallat olurlar. Ömer, bu hayırsız rüyayı geçen gün yaşanan hırsızlık olayına bağlasa da, Dilek kendisine daha derin bir girdaba çeken bu cinleri artık iyiden iyiye hissetmeye başlar. Daha kötüsü Dilek’in korkusu şiddete dönüşür ve genç kadının bedeninin kontrol altına almaya başlar. Çaresiz çifti bu konuda uzman olduğu kulaktan kulağa yayılan Belkıs Hoca adındaki bir kadından yardım almak için Bitlis'in yolunu tutar…

Vizyon Tarihi : 12 Eylül 2014

FRAGMAN

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarım bu güzel olur musallat 1 bizimkilerin yaptığı ve sevdiğim tek korku filmi.

Dabbe filmlerini pek sevmem normalde. İkinci film berbat ötesi, 3. film de paranormal activity filminin çakmasıydı. Ama ilk kez bir dabbe filminin fragmanı hoşuma gitti. Film çıkınca görücez artık bakalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merakla beklediğim ve 2012 yapımı 'Bir Cin Vakası' filmine benzememesini temenni ettiğim yeni Hasan Karacadağ filmi.

Her ne kadar eleştirilere tabi tutsak da Türkiye'deki sinema potansiyeli ve korku filmi çizgisi belli. Öyle çok üstün boyutta işler beklememek lazım. Hasan Karacadağ alanında en iyisi benim fikrime göre. Fragmanı çok etkileyici buldum. Afişten pek hoşlanmadığımı söylemeliyim ama.

Konu için teşekkürler Akineton.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan Karacadağ, bu hafta vizyona girecek “Dabbe: Zehr-i Cin”i korkmadan izlediğini ispatlayacak 10 kişiye 10 bin dolar verileceğini açıkladı.

Dabbe: Zehr-i Cin'den korkmad

komisyon alırım :D

Filmi izleyen kişilerin nörotransmitter aygıtına bağlanarak, kalp atışlarının ve amigdala üzerinden beyin dalgalarının değişimi takip edilecek. Filmin sonunda sonuçlar çıktılar ile karşılaştırılacak. Beynin korku bölgesi amigdala'da herhangi bir değişimin gözlenmemesi halinde, o kişiye 10 bin dolarlık bir ödül verilecek!

bu mümkün değil ki :)

aniden gerçekleşen bir çok şeyde yada tanımlamadığı her şeyde yaşatır bu korkuyu yani iyi reklam yapıyor adam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serinin bundan önce ki bölümlerinden birine gitme hatasını yapmıştım. Dabbe 2 ya da 3 tam hatırlamıyorum ama filme dayanamayıp çıkmıştım. Ömrü hayatımda izlediğim en çakma filmdi.

Zehr-i Cin e de dün gittim sonunda birileri yönetmeni ikna etmeyi başarmış. Bu sefer filmin gerçekten bir konusu var ve inanmazsınız ayakkabı boyası dışında görsel efekt bile kollanmaya başlamaları türk korku filmi sektörü açıcından sewindirici :).

filmi hemen anlatıyım :) Hasan acaip korkunç gerçek bir hikaye bulmalıyım diye google şeytan yazar ve aratır. Önüne çıkan milyon tane link den sadece wiki ve ekşi başlıklarının bir kısmını okuyur ve sıkılır. Sonra nazar boncuğunu, fatmanın eli, iliminati gibi başka şeylerde aratır bu yoğun araştırma aylarca sürer . bu yoğun araştırma boyunca izlediği 15 video ve okuduğu 10 sayfa bilgiden çok yorulan hasan en son eşe dosta ya bu memlekette hiç gerçek cin çarpması olayı yok mu diye araştırır ve (uzatmıyım daha :) ) bulduklarını bu filmde toplar.

Film izlenir hiç fena değil .Gerçekten bu adam bu işi öğreniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kadın korkusu konusunda cin çarpması filmini andıran ikizi gibi geldi fakat işleniş ve kullanılan cinlerin mevzusu farklı.. izledim pişman değilim. mutlu da ayrıldım. üzülmedim. 10 üzerinden 7. türk filmleri arasında hiç yoktan iyidir. türü konusunda hasan karacadağ iyice tekelleşti. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...