Jump to content

Musallat

MALCOLMX

Önerilen Mesajlar

http://www.sinemalar.com/images/afis_buyuk/Musallat.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=H51GTZPqp8c&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Ebigumigu%2Ecom%2Fhaber%2Easp%3Fhid%3D2165

Yapım : 2007, Türkiye

Tür : Korku

Yönetmen : Alper Mestçi

Senaryo : Alper Mestçi

Oyuncular : Burak Özçivit, Biğkem Karavus, Kurtuluş Şakirağaoğlu

Yapımcı : Banu Akdeniz

Görüntü Yönetmeni : Feza Çaldıran

Müzik : Reşit Özdamla

Gösterim Tarihi : 16 Kasım 2007

Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş ve birbirlerini çok sevmiş iki gençtir. Güzelliği ile hemen fark edilen Nurcan, yakışıklı Suat’la beraber herkesin her zaman gıpta ettiği bir çift olmuştur. Bulundukları köyde büyük bir mutluluk ve huzur içinde yaşayan Suat ve Nurcan evililik kararı aldığında ise bu aşka başka bir alemden bir varlık musallat olur. Kendilerini ve çevrelerini etkileyen olaylar hiçbir açıklaması olmayacak şekilde gelişir...

Bakalım bu defa nasıl bir korku filmi çevirdik merakla bekliyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla cogu turk korku fılmınıde guluyorum kı sınemada papaz oluyorum mıllet ne guluyosun ya komedı fılmı degıl korku fılmı dıye kızıyolar ya ınsan psıkolojısı bu kardesım amam bu fılm ıyıye benzıyo bıraz bakımdım ınternette cogun turk korkusunda ıyı olucakmıs hıssıne kapıldım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çoğu zaman isimlerini anmaya bile çekiniriz. Bazen 'üç harfliler' deriz tanımlamak için , bazen 'iyi saatte olsunlar'... Buna rağmen en çok merak ettiğimiz konuların başında gelir 'cinler'. Sinema da bu meraka kendini kaptırmış olacak ki ecinni taifesinin hikayeleri, geçtiğimiz yıllarda galasında çıkan yangınla gündeme gelen 'Büyü' filminin ardından şimdi de 'Musallat' ile beyazperdeye taşınıyor.

'Başka âlemlerden varlıklar insanlarla temasa geçerse ne olur?' Alper Mestçi'nin senaryosunu yazıp yönettiği 'Musallat', bu soruya sinema diliyle cevap arıyor. Burak Özçivit, Biğkem Karavus ve Kurtuluş Şakirağaoğlu'nun başrollerini paylaştığı filmde, Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş iki gençtir. Bulundukları köyde huzur içinde yaşayan gençler, evililik kararı aldıklarında, bu aşka başka âlemden bir varlık musallat olur. Musallat'ın bir diğer özelliği de yapımcı, yönetmen ve başrol oyuncularının 'ilk sinema filmi' olması. Büyü'nün galasındaki yangının ardından yönetmenin bürosunu da alevler sarmış, her iki olay da 'İşe iyi saatte olsunlar karıştı.' diye yorumlanmıştı. Dileriz bu kez 'Musallat'a musallat olmazlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün 14.00 seansına gideceğim. filmden çok umutluyum , izleyenlerin eleştirileri gerçekten olumlu yönde. bakalım nasıl olmuş , döndükten sonra yorumlarımı sizinle paylaşacağım.

--------------------

evet filmi izledim. kişisel yorumum başarılı olduğu yönünde. ama itiraf etmeliyim Dabbe' de çok daha fazla korkmuştum. zaten Musallat bir cin filmi olmasına karşın korkutucu sahneleri sadece fragmanlarda gördüğümüz kadar. daha çok başroldeki Suat' in kabusları ve Almanya' daki yaşadıkları üzerinde duruyor film. izlemeyenler için tadını kaçrımak istemediğimden daha fazla yazmayacağım. ama filmi beğendim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...