Jump to content

Dövüş Kulubü Özeti Ve Replikleri|1999

Akineton

Önerilen Mesajlar

http://www.habirefilmizle.com/wp-content/uploads/2013/04/Dovus-Kulubu-Fight-Club-Afis.jpg

Konuya geçmişten anılarımla başlayacağım. Fıght Club filmini ilk izleyişim yaklaşık 5-6 yıl önceydi. İlk izleyişimde net anlayamamıştım. Bir kaç yıl sonra “subliminal mesaj, illuminati” gibi kavramları araştırmaya başladım. Bir sitede gördüklerim hakkında söylenenerler beni şok etti.. Fight Club filminde 25. karenin kralı varmış. Sapıkça şeyler gösterilmesi, arada beliren Brad pitt yanılsamaları falan beni bu filme karşı düşman edindirdi. Hatta çoğu yerde filmi deli gibi eleştirmiştim. Filmi sevenleri de anlamıyordum. Filmi beğenmiştim lakin böyle 25. kare gibi bir şeyi yaptığı için nefretim olmuştu. Geldik şu zamana… Son aylarda filmi düşünür oldum. Acaba dedim “gerçekten illuminati var mı?” Kafamda hep filmdeki replikler geldi. Böyle bir film nasıl böyle bir şey yapar dedim. Bu soruların cevabını filmi yeniden izleyerek çözdüm. Filme karşı olan nefretim bir anda büyük bir sevgiye dönüştü. Çünkü yönetmen Fincher’ ın amacını anlamış oldum. Zamanında filme ettiğim o kötü yorumlara ise şimdi gülüyorum ve ne kadar safmışım diyorum! Uzatmadan filme girmek istiyorum.

İnternette az çok yorumlara baktım da kimi yorumlarda cahilliği gördüm. “bu film nasıl 9.0 almış?” “Herkes tavsiye etmişti, hiç anlamadım” gibi yorumlar gördüm. Siz gidin twilight izleyin. Kafanız basmıyor işte. Film zaten sizi eleştiriyor. Ot gibi tv nin karşısına geçip zihninizde PARAZİTLERİ barındırıyorsunuz sonra anlamadım ben bunu diyorsunuz. Bu film kötü film diyen bile var. “Ayy braddd çok yakışıklısın” diyen de cabası. Lan olum/kızım başka şeye odaklanın!

EGO,KİBİR,BENCİLLİK,TASAVVUF

Fincher’ ın şu filmde verdiği en büyük mesajlardan birisi kibirdir. Kibir İslam dininde de üzerinde şiddetle durulan konudur. Kibirli insanlardan bazısı kendini tanrı (haşa) sanar. Bazıları da tanrıdan üstün sayar kendini. Bu islami yoldan sapmaktır. Kibrin en kötüsü de kendini ALLAH’ tan üstün görmektir. Zamanında nemrut ve firavun ilahlık iddiasında bulundular. Namaz kılmayı gericilik sananlar da kibirli insanlardır. Çünkü ibadet etmek itaattir. Bu insanlar da itaatsizdir.

Şeytan da itaat etmemişti. Kendini Hz. Adem’ den üstün görüyordu. “O topraktan ben ateşten yaratıldım itaat etmem” diyordu. Şimdi ibadet etmeyen, kendini tanrı gibi gören şeytandan ne farkı kaldı ki! Eşdeğer…

Allahü teâlâ buyuruyor ki: “Büyüklenerek bana ibadet etmeyenler alçalmış olarak Cehenneme girecektir.” [Mümin 60]

İkinci büyük kibir peygamberlere karşı olan kibirdir. Kendilerini aynı et parçasından gördükleri için peygamberlere itaat etmezler.

Üçüncü büyük kibir ise insana karşı olan kibirdir. Bu tip insanlar kendilerini diğer insanlardan üstün görürler. Sebebi ise servet, yakınlar, güç, mal, mülk, güzellik, yakışıklılık…

İşte filmde kibirden söz edilmiştir.

adsc4b1z11111-07-15.png?w=300&h=225

25.KARE-İLLUMİNATİ-SUBLİMİNAL MESAJ

Fincher bu filmde meslektaşlarını eleştirmiştir. Eleştiri konusu ise başta bahsettiğim 25. kare, subliminal mesaj gibi kavramlardır. Çoğu sitede bu filmde 25. kare var izlemeyin gibi şeyler vardır. Gösteriyor zaten sana… Böyle yapılıyor diyor. Sence o yazılanlar mantıklı mı? “Yok işte şu sahnede şöyle şöyle şeyler var falan filan”…İyi de kardeşim o sahnedeki o bahsettiğin objeyi herkes gördü. Ki zaten Fincher bunu sana göstermek istedi. Bariz belli yani. Kapiş? Görsellerle devam edelim:

bscap0000_3.jpg?w=300&h=135

Bu işi yapanlardan birisi…Tyler Durden. Anlatıcı halihazırda bu işi yapan insanların nasıl yaptıklarını söylüyor.

bscap0001.jpg?w=300&h=135

Diyor ki burada. “siz uyuyorsunuz. Aslında o sizi uyutmuş, hipnoz etmiş…” Siz sadece uyuyun.

bscap0002_2.jpg?w=300&h=135

bscap0003.jpg?w=300&h=135

bscap0004.jpg?w=300&h=135

bscap0005.jpg?w=300&h=135

bscap0006.jpg?w=300&h=135

bscap0007.jpg?w=300&h=135

bscap0011.jpg?w=300&h=135

bscap0012.jpg?w=300&h=135

bscap0013.jpg?w=300&h=135

bscap0021.jpg?w=300&h=135

bscap0015.jpg?w=300&h=135

bscap0016.jpg?w=300&h=135

En büyük yaptıkları işi anlatıyor. Aile filmlerine gizli mesaj sokmak. Hatta çok sapıkça şeyler bile var.Şimdi ben onu buraya koymam. Yakışık kalmaz. Google dan araştırın. “subliminal mesaj” diye…Oradan bulun. Özellikle çizgi filmlerde yaparlar bunu çünkü çocuklar asıl hedeftir. Bir yandan da zihinleri hamdır. Sorgulamadan direkt kabul ederler. Yetişkinlere de yaparlar ama çocuklarda daha etkilidir.

bscap0022.jpg?w=300&h=135

Aynen öyle. Sen farkedemezsin. Gözün görür ve bilinçaltına kaydeder. Şöyle örnek vereyim. Şu an bu yazıyı okunuyorsunuz. Baktığınız yerin alanı ne kadar geniş farkettiniz mi? Sadece monitöre bakmıyor aynı zaman da duvara, hoparlöre de bakıyorsunuz. Baktığınız yer, gözün gördüğü alan kavramlarından söz ediyorum. Hem monitörü hem de kapıyı görmek gibi… Ama asıl odak nokta ekrandaki bu yazı(ya da her nereye bakıyorsanız) İşte Tyler ın parmağıyla işaret ettiği şeyle demek istediği buydu. Filmler normalde 24 kareden oluşur. 25. kare ise Tyler gibilerinin eklediği kötü mesajlı öğelerdir.

bscap0024.jpg?w=300&h=135

Fincher bu küçük kızı özellikle göstermiş. Kız ağlıyor. Korkmuş belli ki o mesajlardan… Çizgi filmlerde bunu sıkça yapıyorlar.

bscap0025.jpg?w=300&h=135

En önemli şeyi de en son söylüyor. O kadar profesyoneller ki kimse onları yakalayamaz. Cem Yılmaz’ ın dediği gibi “işin o*ospusu olmuşlar

Fincher ara sahneler de bu 25. kareyi örneklerle göstermiş. Hani başlarda dediğim filmi eleştirenler buları dayanak gösteriyor. Arada beliriyor bu öğeler. Tabi görebilene… Cinsel şeyler var lakin onları yayınlayamam. Caps lediklerim:

07-15.png?w=300&h=225

adsc4b1z11.png?w=300&h=225

adsc4b1z11111-06-03.png?w=300&h=225

bscap0000.jpg?w=300&h=135

ALLAH’A TESLİMİYET

Filmde bana göre verilen en önemli mesaj ise TESLİMİYET mesajıdır. ALLAH’ a teslim ol, rahatla diyor Tyler.

el-yakma-3.jpg?w=300&h=135

el-yakma-4.jpg?w=300&h=135

el-yakma-5.jpg?w=300&h=135

el-yakma-8.jpg?w=300&h=135

Burada demek istediği insanı acıları sayesinde bir şeyi kazanır. Tyler Edwardı’ ın elini bu yüzden yakıyor. Bir şeye ulaşmak istiyorsan önce bir şeyleri feda etmelisin. Zamanın alimleri, büyük müminleri teslim olma yolunda çoğu şeylerini feda etmişlerdir. Bu bir sınavdır. Teslim olmak kolay bir şey değildir. Önce acı çekersin sonra mükafatını alırsın. O alimlerden bazıları nefisleriyle sınav vermişlerdir. Sonunda da teslim olmuşlardır. Ödüllerini almışlardır. Bir söz vardı: “zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır” diye. Aynı hesap.

el-yakma-9.jpg?w=300&h=135

el-yakma-10.jpg?w=300&h=135

el-yakma-11.jpg?w=300&h=135

“Güç hayvanı tekniği: Buzlarla kaplı mağara onun hem kendini, hem de çevresindeki dünyayı algılama biçimini simgeler. Mutlu olmak istiyorsa güç hayvanı pengueni örnek alıp çevresindeki yaşama uyum sağlayabilecek biçimde evrimleşmiş, kendisiyle kavgasız, evrenle barışık bir varlık haline gelmesi, benzer dertlerden muzdarip bir kıza benzeyen Marla’yla işbirliği yaparak diğer insanları sevmeyi öğrenmesi gerekmektedir.”

el-yakma-12.jpg?w=300&h=135

Tyler ise bununla dalga geçiyor. Aslında Fincher burada bu tip meditasyon yapan organları eleştirir. Onların bir b*ka yaramadığını söyler. Kişisel gelişim kurslarındaki insanları ölü insanmış gibi bakıyor. Odaklanması gereken şeyin bu olmadığını söylüyor.

el-yakma-14.jpg?w=300&h=135

el-yakma-15.jpg?w=300&h=135

el-yakma-25.jpg?w=300&h=135

el-yakma-26.jpg?w=300&h=135

İşte ağzındaki baklayı çıkardı. Asıl konu bu. Teslim olmak. Kendini ALLAH’ a ver diyor. Size sormak isterim: “İslam ne demek?” Hiç düşündünüz mü? Ben söyleyeyim: “İSLAM” Arapça bir kelimedir. Boyun eğmek, teslim olmak ve itaat etmek anlamına gelir. Allah’a tam teslimiyet ve itaate dayandigi için de kendisine “İSLAM” denmiştir. Tyler önceki sahnede günahkarlığın canı cehenneme, kurtarılmanın canı cehenneme diyor. Doğru söylüyor. Teslim olma fikrini anlamadan nasıl kurtarılacağını düşünebilirsin ki… Önce teslim ol ki sonra onları düşün.

el-yakma-27.jpg?w=300&h=135

el-yakma-28.jpg?w=300&h=135

Teslim olmak her yerde geçer. Görsel yeterli olmadıysa eğer size şu video yu göstereym. Bakın bakalım ne diyor.

Gördünüz mü efenim? Teslim olmak dedi ;)MARKALAR-KAPİTALİZMFincher bu filmde markaları da eleştirmiştir. Mesela ilk sahnede starbucks ı göstermiştir.

marka1.png?w=300&h=225

Ara ara bazı repliklede ise microsoft galaksisi, ikea yataklarınınköleleri, IBM yıldız gemisi.. .

Sİnema sahnesinde kadının elindeki pepsiyi göstermiştir. Gerçi burada 25. kare tekniğini de göndermede bulunuyor. Zamanında sinemalarda film gösterimdeyken aralara reklam koyalardı. Mesela Coca Cola bunu yapardı. durumun farkında olmayan izleyici de molalarda dıştan gelen uyarıcı yüzünden kola ve cips alırdı.

marka.jpg?w=300&h=135

Sonra IKEA ‘ yı eleştirmiştir. IKEA ne satıyor? Sadece mobilya mı? Yanılıyorsunuz. Mobilya satar mobilyanın yanında komidin, müzik seti, halı…vs. Amaçları sizin satın almanızı istemek. Lakin bunun sınırı yoktur. Bu yıl satın alırsınız, yenisi çıkar yenisini satın alırsınız. Dipsiz bi kuyu gibi.. Bakın edward ne diyor?

mall.png?w=300&h=225

mallll.jpg?w=300&h=225

mallllll.jpg?w=300&h=225

Sen öyle san. Ardı ardına kesilmez o sorunlar. Müzikseti alırsın, gardrop alırsın sürekli devam eder.

mallllll1.jpg?w=300&h=225

mallllll11.jpg?w=300&h=225

Reklamlarda size neyi almanızı söylerler.

mallllll111.jpg?w=300&h=225

Mağazalara girince dikkat edin. Size söyleyecekler. “beyefendi gücünüz yetiyorsa!(bu cümle zaten pazarlamacıların kurnazca söyledikleri cümledir)eğer bu ürünün diğer takımlarını da göstereyim. Bunları da alırsanız eviniz mükemmel olacaktır. Siz de kandırılırsınız ve alırsınız. Ben şahsen aldım. Almak istediğim şey sadece klavye idi. Baktım ki bunu mouse u da var. İhtiyacım olmamasına rağmen o fareyi almıştım. Amacım neydi? TAM OLMAK… Yazık bize.

mallllll1112.jpg?w=300&h=225

İşte tüm emeklerin sonucu bu… Bir kaza olur ve hepsi gider. Akıllı iseniz artık uğraşmazsınız. Ama değilseniz şunları yaparsınız. Kendinize yeni bir daire bakıyor ve sigorta şirketi ile pazarlık etmiş olursunuz. En sonunda ne olur biliyor musunuz? Yine tek kare ile açıklayayım:

aydc4b1nlc4b1k-3.jpg?w=300&h=225

Öyleyse ne yapmak gerekir.?Boşverin kanepeyi, müzik setini mal mülkü… Bunlar geçici şeyler. Rahatlayın . Tylar’ ın dediği gibi:

aydc4b1nlc4b1k-1.jpg?w=300&h=225

En beğendiğim repliklerden bir tanesi:”Duvet’in ne olduğunu biliyor musun?

– Yorgan.

– Bir battaniye.

Sadece bir battaniye. Neden senin ve benim gibi

herifler, yorganın ne olduğunu bilirler?

Bu yaşamamızda hayati bir şey midir,” Annemin mesela temizlik takıntısı vardır. Az önce ben bu yazıyı yazarken bile odamı temizledi. Dedim ki ona yaa boşver salla gitsin. “pis pis mi duralım, öleli”m dedi. Ben de dedim ki en pis ortamda kalan neden ölmüyor? Bir nevi takıntı işte. kafasında sorun olmuş. İlla orayı temizleyecek. Odada halı kalkık olsun illa onu düzleyecek. Bunun gibi örnekler mevcuttur sizde de…İhtiyacımız olan bir arabadır ve ne gereklidir. Bizi istediğimiz yere götürmesi değil mi? Ama biz gider en pahalısını seçeriz. 80 bin veririz, 100 bin veririz, 50 bin veririz alırız. Çünkü reklamlarda biz onu öğütlemişlerdir. “şıklığın simgesi…” Bir de arabaya binen hatun gösterirler tam oldu. Biz de HAVA ATMAK , kibir için gösteriş için o arabaya sahip olmak isteriz. İşte tüm mesele bu. Ama ne olur sahip oldukların zamanla sana sahip olur. Araba kaza yapsa gider uğraşırsın. Al işte araba sana sahip oldu.GIDALAR

yemek-1.jpg?w=300&h=135

yemek-2.jpg?w=300&h=135

yemek-3.jpg?w=300&h=135

yemek-4.jpg?w=300&h=135

Fincher eleşştirdiği şeylerden birisi de Gıda teröristlerdir. Son yıllarda GDO lu ürünler meşhur oldu. Bu ürünlerin genetiğinin değiştirdiler. Yediğimiz şeye bile karışır oldular. Bunu neden yapıyorlar? Kendilerine kul köle yapmak için. Kendi ürettikleri ürünleri satın almanız için. Beyninizin içine parazit sokuyorlar yani. Bir örnek vereyim. Herkes x markalı gıdayı yer. farkında olmadan hasta olurlar. Çünkü daha önceden gıdaya eklemeler yapmışlardır. Siz yedikten sonra ise yeni bir hastalık ortaya çıkarıverirler. Hastalığın tedavisi ise yine kedi ürettikleri ilaçtadır.

yemek-5.jpg?w=300&h=135

Yani bu sahnelerdeki gibi masum kalsalar keşke… Sadece içine işeseler.. Edward fazla konuşmadan “sanırım anladınız” diyor. Anladık koçum :DRAHATLIKDövüş kulübüne gittikten sonra ise kahramanımız artık rahatlama evresine geçmiştir. Dökülen dişler, yüzündeki çürükler, çalışmayan buzdolabı, çalışmayan ışıklar, hatta evde televizyonun olmaması (hani çok ihtiyaçmış gibi görüyoruz ya) bile Edwardın umurunda olmaz. Çünkü o artık her şeyi kontrol etmekten vazgeçiyor. Çünkü o mükemmellik takıntısından sıyrılmaya çalışıyor. Çünkü o DİBE İNMEYE ÇALIŞIYOR. Başta dediğim gibi.” her şeyini kaybedersen mutlu olursun, özgür olursun” Birimizin bir dişi kopsa ne kadar ağlarız sızlarız değil mi? Ya da gözümüzün bir tanesi kör olduğunda isyan çıkarırız. Halbuki iki gözünü de kaybedip mutlu olan insanlar da var. E o zaman?

En son araba sahnesinde ise şunu demek istiyor. Kendinizi kaderin akışına bırakın, ama her şeyi de ALLAH’ a bırakmayın. Önleminizi alın. Orada Edward dikkat ederseniz direksiyonu bırakıyor ama emniyet kemeriyle önlemini alıyor. Fincher da bunu özellikle gösteriyor. Her şeyi bırak RAHAT ol, BIRAK ARTIK ! diye üstüne basa basa söylüyor.

bscap00011.jpg?w=300&h=135

BİZ KİMİZ?

nesil-2.jpg?w=300&h=135

nesil-3.jpg?w=300&h=135

nesil-4.jpg?w=300&h=135

nesil-5.jpg?w=300&h=135

nesil-6.jpg?w=300&h=135

nesil-7.jpg?w=300&h=135

nesil-8.jpg?w=300&h=135

nesil-9.jpg?w=300&h=135

nesil-10.jpg?w=300&h=135

nesil-11.jpg?w=300&h=135

Biz olmadığımız tipleriz. Ya da olmaktan çekindiğimizKORKTUĞUMUZ tipleriz. The narratorun tyler gibi olmak istemesi gibi… Ama yine de olamıyor. Çünkü korkuyor. İnsanlar her gün hayal eder. Her gün kendine model bir kişilik alır. Ama o kişiliğe asla sahip olamazlar. ÇünküCESUR değillerdir. Size bir örnek: küçük afacanlara sorun:”büyüyünce ne olmak istersin?” size başbakan olmak istiyorum der. Çünkü o çocuğun korkusu yoktur. Bizler doğar doğmaz cesur doğmuşuz. Her şeyi yapmak isteriz. Ama zamanla büyüdükçe çevremizden etkilenerek içimize büyük bir KORKU salarlar ve biz de güvenimizi cesaretimizi kaybederiz. Geçmiş olsun.

Beğendiğim sahnelerden bir tanesi ise Raymond’ a ne olmak istiyordun sorduğu sahnedir.

raymond-1.jpg?w=300&h=135

raymond-2.jpg?w=300&h=135

raymond-3.jpg?w=300&h=135

raymond-4.jpg?w=300&h=135

Yukarıda da yazmıştım ya. Olmak istediğimiz bir kişilik, hayal kurduğumuz bir meslek var ve biz onu elde edemiyoruz. Sonunda da MUTSUZ OLUYORUZ. Gerçekten ne istiyoruz biz?OSCAR ÖDÜLÜŞöyle mükemmel bir film oscar ödüllerini toplayamadı. Dikkat ettiniz mi yukarıda ne kadar çok gözlemlediğim olaylar var. Daha yazmadıklarım da var. Fincher o kadar çok yönden eleştirmiş ki bizi. Hepsinde de haklı… Bu film sadece “en iyi ses” dalında oscar ödülü almıştır. Şaka gibi değil mi? Bakın oscar ödüllü filmler vitrinli filmlerdir. Diyelim siz bu filmi izlemediniz. Bilmiyorsunuz. Markete gittiniz. Baktınız ki iki film var biri bu diğeri de oscar alan film. Filmin üst kısmında yazıyor “üç oscar ödüllü” diye.. Siz de “vayy bu neymiş izleyeyim bari diyorsunuz ve diğer filmi satın alıyorsunuz.” Bu filme neden oscar ödülü vermediğini şimdi anladınız mı? Adamlar bunu istemiyor. Kendilerini eleştiren şeyden belli ki rahatsızlık duymuşlar. Sus payı olarakta dikkat çekmemek için “en iyi ses ” dalında oscar ödülü vermişler :DToplumu uyandırmak istemiyorlar. Asıl amaçları daima hipnoz.AYDINLANMAKendi adıma söylüyorum. Filmin bu kadar etki edeceğini düşünmemiştim. Beni geliştirdi ve aydınlattı. Daha önceki film yorumlarıma bakabilirsiniz. Hangi film için bu kadar uzun yorum yazmışım. Hangi film için bu kadar resim toplamışım kanıt göstermişim. Benim gördüklerimi siz de görün istedim. Kendi kendime filmi izlerken şöyle bir cümle söylemiştim. “Sağol be fincher.Aydınlattın beni. Sonra ne göreyim. Edward ta ayn şeyi söyledi. Çok şaşırmıştım. Buyrun.

rahatlc4b1k-6.jpg?w=300&h=135

Umarım siz de aydınlanırsınız. Şiddetle tavsiye ediniz :) Uzun olduğu için de kusura bakmayın:)

--------------------------------------------------------------

REPLİKLERİ

” Herşey Suretin, Suretinin Sureti… ”

” Derin Uzay Araştırmaları Hızlanınca, Herşeyin İsmini Şirketler Koyucak..

(IBM Yıldızı, Microsoft Galaxisi, Sturbucks Gezegeni) ”

” Her Gece Ölüyor, Her Gece Yeniden Doğuyordum.. Yeniden.. ”

” Marla; Büyük Turist. Onun Yalanı, Benim Yalanımı Yansıtıyordu.. ”

” İnsan Uykusuzluk Çekerken; Aslında Hiç Uyumuyor Ve Hiçbir Zamanda Uyanık Duramıyor.. ”

” Hala Burdayım.. Ama Ne Kadar Sürer Bilmiyorum.. Bu Konuda Kimse Bişiy Söylemiyor Ama İyi Bi Haberim Var..

Artık Ölümden Korkmuyorum.. Şu Anda Bayaa Yalnız Bi Yerdeyim.. Kimse Benimle Sevişmiyor..

Sona Bu Kadar Yakınken Tek İstediğim Son Bi Kez Sevişmek..

Dairemde Ponro Filmler, Kayganlaştırıcılar Ve Emunitrit Var.. ”

” Eğer Bi Tümör’üm Olsaydı; Adını Marla Koyardım.. Marla!! Damağındaki O Küçük Çizik..

Dilinle Oynamasan Hemen Geçer.. Ama Duramıyosun.. Oynuyosun.. ”

” Marla’nın Felsefesi Her An Ölebileceğiydi.. Asıl Trajedi ÖLMEMEM !! Diyordu..”

” Gittiğim Her Yerde Tek Porsiyon Hayat Var.. Tek Porsiyon Şeker, Tek Porsiyon Krema, Tek Porsiyon Tereyağ.. ”

“-ne yapıyorsun?

-nasıl yani?

-yani… mesleğin ne?

-neden sordun? ilgiliymiş gibi davranmak için mi?

-ehi eho

-gülüşünde iğrenç bir çaresizlik var……… sabun

-ne?

-sabun yapıp satarım. medeniyetin tartışılmaz ölçüsü ”

” -sorundeğil

-ben de kalacak bi otel bulayım bari…

-ne?

-ne ne?

-otel mi?

-evet.

-sorman yeterdi..

-nasıl yani?

-kalacak bir yere ihtiyacın yoksa beni neden aradın?

-hayır hayır! o yüzden aramadım!

-evet o yüzden aradın

-ama…

-giriş faslını kes ve ne soracaksan sor

-bu sorun yaratır mı?

-sorman yaratıyor mu?

-evinde kalabilir miyim?

-evet. ”

” Eşit Miktarda Benzin Ve Portakal Suyunun Napalm Yaptığını Biliyor muydun ? ”

” Bir Görgü Kuralı Sorusu.. Gecerken Sana Popomu mu Göstericem, Önümü mü ?”

” Bir Dildo Asla Sizin Dildonuz Değildir.. ”

” Biz Tüketiciyiz.. Tutkulu Bi Yaşam Tarzının Yan Ürünleriyiz.. Cinayet, Suç, Fakirlik..

Bunlar Beni İlgilendirmiyor.. Benim İçin Önemli Olan Magazin Dergileri,

500 Kanallı Televizyonum, İç Çamaşırımda Kimin Adının Yazdığı.. ”

” Sahip Oldukların, Sonunda Sana Sahip Oluyor.. ”

” Yara İzim Olmadan Ölmek İstemiyorum.. ”

” Ben Jack’in Öd Kesesiyim.. Ben Olmadan Jack Yağlarını Sindiremez.

Tansiyonu Nabzı Ve Tüm Düzeni Alt Üst Olur.. Ben Jack’ in Meme Ucuyum.. ”

” Biz Kadınlar Tarafından Büyütülmüş Bi Nesiliz.. Aradığımız Şeyin Başka Bi Kadın Olduğunu Sanmıyorum.. ”

” Dövüş Kulübünün İlk Kuralı: Dövüş Kulübünden Söz Etmemektir..

Dövüş Kulübünün İkinci Kuralı: Kimseye Kulüpten Söz Etmemektir..

Dövüş Kulübünün Üçüncü Kuralı: Biri Pes Derse, Sakatlanırsa ya da Bayılırsa; Dövüş Sona Erer..

Ve Dördüncü Kural: Yalnızca İki Kişi Dövüşür..

Beşinci Kural: Dövüşler Teker Teker Yapılır..

Altıncı Kural: T_Shirt Ve Ayakkabı Yok..

Yedinci Kural: Dövüş Gerektiği Kadar Sürer..

Sekizinci Ve Son Kural: Eğer Bu Dövüş Kulübünde İlk Gecenizse; Dövüşmek Zorundasınız.. ”

” Beynime Bi Silah Daya Ve Duvarları Beynimle Boya.. ”

” Anaokulundan Beri Böyle Sevişmemiştim.. ”

” Mülkümü Yok Ederek Beni Özgür Bırakan Kişi, Kendimi Bulmamı Sağladı.. ”

” Medeniyetin Gittiği Bu Yönde, Maddi Eşyaların Önemini Reddediyorum.. ”

” Burda, Yaşıyan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor..

Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş..

Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz..

Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık…

Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız..

Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza İnandık.. Ama Olmıycazz..

Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız.. ”

” Ben Jack’in İntikamıyım.. ”

” Ben Jack’in Mahvedilmiş Hayatıyım.. ”

” Sizler İşiniz Değilsiniz.. Sizler Paranız Kadar Değilsiniz.. Bindiğiniz Araba Değilsiniz..

Kredi Kartlarınızın Limiti Değilsiniz.. Sizler İç Çamaşırı Değilsiniz..

Sizler Dünyanın Şarkı Söyleyip, Dans Eden Pisliklerisiniz.. ”

” Sana Hiç Ulaşamıyorum Dimi ? ”

” Uzaya Fırlatılacak Maymun Gibi Hazır.. ”

” Peşinde Olduğun İnsanlar Muhtaç Olduğun Kişiler.. Yemeklerinizi Pişiriyoruz, Çöpünüzü Topluyoruz,

Telefonlarınızı Bağlıyoruz, Ambulanslarınızı Sürüyoruz, Uykunuzda Sizi Ko-ru-yo-ruz.. O Yüzden Bizimle Oynama.. ”

” Ben Jack’in Dışlanmışlık Hissiyim.. ”

” Babalarımız Bizim İçin Bi Tanrı Modeliydi.. Babalarımız Bizi Terk Ettiyse Tanrı Neden Etmesin ?

Tanrının Senden Hoşlanmadığı Olasılığını Düşünmelisin..”

” Biz Tanrı’nın İstenmeyen Çocuklarıyız.. ”

” Elime Bi Tüfek Alıp, Türünü Korumak İçin Çiftleşmeyen Her Pandayı Vurmak İstiyorum.. ”

” Petrol Tankerlerini Açıp, Görmiyceem Fransız Sahillerini Kirletmek İstiyorum.. ”

” Güzel Bişiyleri Yok Etmek İstedim.. ”

” Yaşamı Sevmemize Ramak Kalmıştı.. ”

” Ben Jack’in Kırık Kalbiyim.. ”

” Tyler, Sen Başıma Gelen En Kötü Şey Oldun.. ”

” Benim Kafam Değil Tyler, Bizim Kafamız.. ”

” Beni Çok Garip Bir Dönemimde Tanıdın.. “

Alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...