Jump to content

Uzatılmış Dejavu Hissi

Kranlots

Önerilen Mesajlar

Özellikle son 1 haftadır başlıkta bahsettiğim şeyi yaşıyorum. Yaptığım her olaydan tutun izlediğim her şeye kadar bu hissi yaşıyorum. Kafayı yiyecek derecedeydim diyebilirim ama bunun psikolojik olduğunu düşünüyordum ta ki düne kadar. Arkadaşlarımla takıldıktan sonra metrobüse bindim ve bu "ben bu hayatı daha önce de yaşadım" fikrini düşünmeye başladım. Sonra sinirlenip sordum madem bu hayatı daha önce yaşadım neden hep olaylardan sonra bunu anlıyorum? Bu psikolojik derken o hissi hatırlayıp tekrar o hisse tutunmaya çalıştım. Etrafa baktım ve "şu kadın birazdan düşecek" dedim. Birden kadın, metrobüs durağa yaklaşırken yalpaladı ve düştü. Kadına bakarken elimi telefonuma attım ve beklemeye başladım birden telefon çaldı.

Şu bir haftada hayatımda çok büyük bir değişiklik olmadı. Olan tek değişiklik eve bir kedi aldım. Şu sıralar bu hisse tutunmaya ve daha da geliştirmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazen bana da oluyor. Ben reenkarnasyona da inanıyorum bu arada. Bana gayet doğal geliyo anlattıkların ki öyle zaten. Bazen rüyamda gördüğüm şeylerin gerçekleştiğine tanık oluyorum. İlk başlarda şaşırıyodum, artık alıştım. Uyurken görüyorum, bikaç gün sonra gördüğüm şeyi yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemel olarak uzun rüyalar, veya çok çok fazla derecede rüya görüyorsunuz ve bunları hatırlamaya çalıştıkça olacakları tahmin ediyorsunuz. Bence sizde durugorü olabilir, meditasyonlara devam edin. Bunu kontrol altına alabilirsiniz, tesadüf değillerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bunu iki defa yaşadım sımdıye kadar. Ilki olduğunda gidip mantıklı açıklaması var mı diye okudum ve ikna da oldum. Ama ikinci sefer olduğunda hiç bir açıklaması yoktu ve inatla izlediğim birşeyi tekrar izlemek zorunda kaldım. Ya ben dejavu yaşadım ya da arkadaş filmi beraber izlediğimizi unuttu:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafayı yemek üzere olduğumu fark ettim ve bir psikologtan yardım almaya gittim. Görünüşe göre hayal dünyası ile gerçeği tam olarak ayıramıyormuşum. Hafif anti-depresanlardan verdi kullanmaya başladım artık daha rahatım stressiz hissediyorum. Hissi de uzun süredir yaşamadım.

Dejavuception'a benziyo sayılır çünkü yaşadım bu anı diye hissediyorum ama yaşadığımı hatırladığımı da hatırlıyorum çok garip bir his. Sonra ki hamleyi kestirmeye çalışmak neredeyse imkansız.

Rüyalar konusuna giren arkadaşımıza da şunu söylemek istiyorum: Gerçekleşme olasılığı sıfır olan rüyalar görüyorum ve şuana kadar hiç bir rüyam tutmadı. Dediğim gibi psikolojik bir şey sanırsam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafayı yemek üzere olduğumu fark ettim ve bir psikologtan yardım almaya gittim. Görünüşe göre hayal dünyası ile gerçeği tam olarak ayıramıyormuşum. Hafif anti-depresanlardan verdi kullanmaya başladım artık daha rahatım stressiz hissediyorum. Hissi de uzun süredir yaşamadım.

Dejavuception'a benziyo sayılır çünkü yaşadım bu anı diye hissediyorum ama yaşadığımı hatırladığımı da hatırlıyorum çok garip bir his. Sonra ki hamleyi kestirmeye çalışmak neredeyse imkansız.

Rüyalar konusuna giren arkadaşımıza da şunu söylemek istiyorum: Gerçekleşme olasılığı sıfır olan rüyalar görüyorum ve şuana kadar hiç bir rüyam tutmadı. Dediğim gibi psikolojik bir şey sanırsam

Sorunlu olduğumu düşünmüyorum ( yani belki biraz :) ) paranormal olarak düşünelen çoğu olayda günümüz pskologları aynı tepkiyi verirdi adam aurayada inanmiyo sen goruyosun diyelim sende bir sikinti var zanneder de bisi dicem şimdi ben gidip anlatsam banada mı ayni seyi yapacak :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...