Jump to content

Zal Batmanglij

sloan

Önerilen Mesajlar

sinewood.jpg

ZAL BATMANGLIJ

Zal Batmanglij'i Brit Marling ve Mike Cahill'e olan hayranligim sonucunda kesfettim, iyi ki de kesfetmisim. Henüz sadece iki uzun metrajli filmi olan Batmanglij, gelecegin basarili yonetmenleri arasinda gosterilmeye ve daha buyuk bir izleyici kitlesine sahip olmaya aday.

Esasen, Zal Batmanglij, Brit Marling ve Mike Cahill üniversitenin ardindan birlikte Los Angles'a tasinip sinema ile ugrasma karari alan uc arkadaslar. Ucunun de yildizi bir sure sonra parlamis olacak ki bugünlere gelebilmisler. Batmanglij ve Marling'in yolu cok kesisse de Cahill ve Batmanglij birlikteligi goremedik henuz.

[TABLE=class: tr-caption-container, align: center]

[TR]

[TD]sinewood.jpg[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: tr-caption]Sound of My Voice[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Batmanglij, 2011'de ilk uzun metraj filmi olan Sound of My Voice'yi cekti. Kimileri tarafindan anlamsiz bulunsa da film, 2013'te Bagimsiz Ruh En Iyi Ilk Film Odulu adayligina ve 2012'de de En Iyi Cikis Yapan Yonetmen Dalinda Gotham Bagimsiz odulu adayligina layik goruldu. Filmde yine Marling-Batmanglij is birligini goruyoruz. Sound of My Voice'yi her ne kadar senaryo acisindan eksik bir yapim olarak gorsem de insani icine ceken, tuhaf bir gizeme sahip olan bir film.

[TABLE=class: tr-caption-container, align: center]

[TR]

[TD]

sinewood.jpg[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: tr-caption]The East[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

2013'te ise Batmanglij, ikinci uzun metraj filmi olan The East'i cekti. Ancak The East düsük bütceli bir yapim olmasina ragmen elde edilen hasilat, butceyi karsilamadi. Bana gore The East, izleyicilerden daha olumlu yorumlar almasina ragmen yonetmenin asil izlerini tasiyan filmi kesinlikle Sound of My Voice.

(Filmlerin cok detaylarina burada girmek istemiyorum cunku ikisi de benim icin degerli filmler, onlari sizlere baska bir zaman uzun uzun aciklama planim var. Ayni sekilde Brit Marling ve Mike Cahill'i de oyle.)

Su an icin sadece iki filmi olmasindan dolayi henuz yonetmenin filmlerinde kullandigi karakteristik ozellikler konusunda yorum yapmak guc ama sunu soyleyebiliriz ki kesinlikle filmlerine kattigi gercekci hava en belirgin ozelligi. Senaryolari ise hep birbirine paralel konulardan olusmakta.

Umuyoruz ki Zal Batmanglij ilerde daha cok film ve basariyla karsimiza cikar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...