Jump to content

(soru) karmik döngülerin açıklaması nedir?

777

Önerilen Mesajlar

selamlar, 

hayatın karşınıza çıkardığı, sonucunun ne olduğunu yaşayarak bildiğiniz durumlar karşısında dersinizi almış olduğunuzdan buna göre davranmaya başlarsınız. fakat akıllandığınız halde hayat neden yeniden karmik bir döngünün yaşanacağı durum ile karşınıza çıkıp göz kırpar? ne alaka? eksik bir şeyler olduğundan alıncak ders mi vardır yoksa hala aynımıyız diye nabız mı yokluyordur?

bi de ek olarak; istanbul ve yakın çevresi şehirlerinde aile dizilimi yapılan bir yer biliyor musunuz? artık ne kadar doğrudur ne kadar işe yarardır deneyerek öğrenmek isterim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek istediğinizi anladım ve şahsi cevap olarak fazlaca bilgelik ile öz sorgulama isteyen bir soru o yüzden kozmo -kültürel cevaplar vereceğim. Oradan sezgilerinize ve tecrübenize göre bir şeyler çıkarırsınız . Hint ve Çin kökenli evren modellerine göre ekseriyetle herhangi bir durum besinini tüketene kadar devam eder yani besin var oldukça  o durum devam edecektir .Bu da o disiplinlerde özel bir çalışma ister ( Eskiden yapardım ) aslında kişi kendine göre de o pratikleri uyarlayabilir . Ben bu aralar kabala çalışıyorum kabala da hayatta bahsettiğin döngüler sebep-sonuç yasası olarak geçer .İnsan da her seferinde sebep-sonuç yasasından aldığı yeni izlenimler ile kabını yani ışığı çekecek deneyim alanını büyütmeye başlar .Bazı arzularından arınır bazılarını ihsan etmeye başlar . Sistem olgunlaştırır sürekli bizleri . Bir kabalist tam olgunlaşmaya yani en tepeye çıkıp oradan varlığımızın en derinlerine inmeden kötülüğün sebebinin tam olarak anlaşılamayacağını söyler .Belki de en baştaki taocu yaklaşıma göre ki bu benim benzetmemdir . Tam olgunlaşmaya gelmeden besinler tükenmeyecektir belkide . ;))

Adam Kadmon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Adam Kadmon yazdı:

Ne demek istediğinizi anladım ve şahsi cevap olarak fazlaca bilgelik ile öz sorgulama isteyen bir soru o yüzden kozmo -kültürel cevaplar vereceğim. Oradan sezgilerinize ve tecrübenize göre bir şeyler çıkarırsınız . Hint ve Çin kökenli evren modellerine göre ekseriyetle herhangi bir durum besinini tüketene kadar devam eder yani besin var oldukça  o durum devam edecektir .Bu da o disiplinlerde özel bir çalışma ister ( Eskiden yapardım ) aslında kişi kendine göre de o pratikleri uyarlayabilir . Ben bu aralar kabala çalışıyorum kabala da hayatta bahsettiğin döngüler sebep-sonuç yasası olarak geçer .İnsan da her seferinde sebep-sonuç yasasından aldığı yeni izlenimler ile kabını yani ışığı çekecek deneyim alanını büyütmeye başlar .Bazı arzularından arınır bazılarını ihsan etmeye başlar . Sistem olgunlaştırır sürekli bizleri . Bir kabalist tam olgunlaşmaya yani en tepeye çıkıp oradan varlığımızın en derinlerine inmeden kötülüğün sebebinin tam olarak anlaşılamayacağını söyler .Belki de en baştaki taocu yaklaşıma göre ki bu benim benzetmemdir . Tam olgunlaşmaya gelmeden besinler tükenmeyecektir belkide . ;))

tam olarak neler yaptığını açıklayabilir misin? gerçi ben öyle bir zihniyetteyim ki her şey  zihnimde bittiği için dünya yansada yaşamaya devam ederek olan sadece olup aslında ucun bana dokunmadığı düşüncesindeyim. benimle bağlantılı bir durum olsada aslında pek bir önemi yok sonuçta her şey anlık yaşanıyor olup yarın günün sonunda ölüm var.

sadece azda olsun huzur olsun istiyorum, taş insan oldum. hayatın bu şekilde ta*ak vari ilerlemesi kafamı karıştırmaktan başka bir şey yapmıyor.

varsa özümle ilgili bi durum,sorun ortadan kaldırmak istiyorum. şu sıralar cidden ruhumda sıkıntıya düştü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, 777 yazdı:

tam olarak neler yaptığını açıklayabilir misin? gerçi ben öyle bir zihniyetteyim ki her şey  zihnimde bittiği için dünya yansada yaşamaya devam ederek olan sadece olup aslında ucun bana dokunmadığı düşüncesindeyim. benimle bağlantılı bir durum olsada aslında pek bir önemi yok sonuçta her şey anlık yaşanıyor olup yarın günün sonunda ölüm var.

sadece azda olsun huzur olsun istiyorum, taş insan oldum. hayatın bu şekilde ta*ak vari ilerlemesi kafamı karıştırmaktan başka bir şey yapmıyor.

varsa özümle ilgili bi durum,sorun ortadan kaldırmak istiyorum. şu sıralar cidden ruhumda sıkıntıya düştü

Özel şeyleri açıklayamam . Kabalist rehberim psikolojik sorunlar için  yaşadıklarımız , hissettiklerimiz ve izlenimlerimiz üzerinde akıl ve duygunun ortak payda da mutabakat sağlayamadığı durumlar olarak bahseder .Bu durumlarda pek şahsi tavsiye verecek durumda değilim . Ona uygun olan şu kişiye uygun olmaz , o kişiye olan başka kişiye uygun olmaz yada iyi gelmez . Arayış içerisindeyseniz karşınıza çıkar . ;))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...