Jump to content

Cinlenen veya Büyülenen İnsanlar Hakkında

anonymous02741

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba. Buraya merak ettiğim bir konu hakkında bilgilerinizi veya fikirlerinizi almak için yazıyorum. Şimdi sorum şu: Herhangi bir zihinsel problemi olmayan gayet sağlıklı bir insan birden durduk yere deliriyor ve tuhaf hareketler yapmaya başlıyor, garip sesler çıkarıyor falan ama durduk yere.. Kısacası akli dengesini yitiriyor. Psikoglara, psikiyatristlere gidiliyor ama sebebi bulunamıyor. Şimdi çoğu insanın aklına bu kişiye cinlerin musallat olduğu geliyor. Bazı insanlar hocalara gidiyor, hocalar nuska- tılsım benzeri şeyler yaparak bu insanı eski haline geri döndürüyor bir sürede. Kişi iyileşiyor. Buraya kadar tamam. Şimdi bu durumlarda benim merak ettiğim şey ise bu olayların dinsel olmayan boyutu yani herhangi bir dine mensup olmayanlar bu olayları nasıl açıklıyor? Bir insanın durduk yere delirmesi, psikiyatristlerin bir çözüm bulamaması falan ve bu hocaların bu insanları nasıl iyileştirdilerini nasıl açıklıyorsunuz? benim aklıma bu insana büyü yapıldığı da geliyor aslında bunun olanağı da var değil mi?  Ama bu islam dinine ait bir konu oluyor; büyü yaparak insanlara bir şeyler musallat etmek. İslamda bu varlıklara cin deniliyorsa bir dine mensup olmayanlar buna ne diyor? İşte bunları merak ediyorum. Bu konu uzun zamandır aklımdaydı aslında ama bugün bir olayın olmasıyla daha fazla dayanamayarak buraya yazma kararı aldım çünkü sizlerin bilgilerine güveniyorum. Olay ise: Bir komşumuz geçenlerde durduk yere garip davranmaya başlamış. Bana videosu ulaştı ve kendisi evin içinde dolaşıyor her yeri dağıtıyor, eşyaları tekmeliyor, saçlarını çekiştiriyor, kafasını döndürüp duruyor sanki bir şeyi çıkartmak istermiş gibi, otururken süreli ensesini tırmalıyor, sallanıyor falan ve bunları yaparken asla konuşmuyor ve göz kırpmıyor. Kendisini uzun zamandır tanırım çok akıllı ve düzgün bir insandır. Onu psikiyatrise yatırmışlar geçen ve doktor herhangi bir sebep bulamamış. Videoyu izledikten sonra çok kötü oldum, garip hissettim. Ben büyü yapıldığını düşünüyorum ama bilemem.. Neyse daha fazla uzatmayayım.  Böyle çevremde bir çok olay gördüm. İslami tarafını biliyorum ama dediğim gibi işin dini sebepler olmayan tarafını da öğrenmek istiyorum. Beni bilgilendiriseniz ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Esenlikler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, tanıdığım kadarıyla inanmayanlar genelde henüz bilimsel olarak ispat edilmemiş hastalık diyor. Avrupa, Rusya, UK bu aşamayı 

çoktan geçti ve bu büyü işleri çok yaygın. Ateisti de olsa bir şey bilinmiyor diye olayı inkar etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha yeni aldığım habere göre bir hocaya gitmişler, hoca da ona cin sahiplenmiş demiş ve okumaya başlamış şimdi durumu daha iyiye gidiyormuş. Yorum için teşekkürler bu arada ama merak ettiğim ateistler bir şey bilinmiyor diye inkar etmiyorlarsa bu tip vakaları bir hocanın kişiyi okuyarak iyileştirmesini nasıl yorumluyorlar? Bu arada amacım tartışmak değil, yanlış anlaşılmasın sadece insanların yorumlarını merak ediyorum. Çünkü islamdan çıktıktan sonra insanın aklına takılan sorulardan birisi de bu oluyor ve insanlar bunu nasıl düşünüyorlar falan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...