Jump to content

ölüyorum!!!

coldhellangel

Önerilen Mesajlar

kanım yeşil akıyor, koyu gözlerin gibi. kanım deli, kanım başıboş. ama damarlarımda. akıp giden bir hayat, sarı lambalardan sızıyor odama. lambalar yanıyor hafif ve sarı. gece, kar yağacak sabaha kadar. toprakta et kemik çıtırtıları. yarı ölüleri bir korku tutar ve çürümüş kafatasları.

ben de yarı bir ölüyüm. birgün gözlerimin taaaaaaaaaaaa içine bak, anlarsın ölüler niçin yaşar demek için kalıyorum hep hayatta. birgün, avuçlarını yüreğime bırak diyebilmek için.

yagmurlar sırtınla sırtım arasındadır. şarkılar dudaklarıyla dudaklarımın. bin parçaya böldü beni bi divane sır. sesi geliyor sesi günahkar çocukların. ben bir küçük kızım demiştin. ben bir deli kızım. siz beni ne anlarsanız siz. bir tüfeğin burnu havadadır, ateş almak üzeredir mermisiz.

ben bir şarkı ben bir tüyüm. ben meryemin yanaındaki tüyüm. beni bir azizin nefesi uçurur. kalbimde allahın elleri durur. cici ayaklarım iplikle bağlı. ben onun sılası kendimin gurbetiyim. benim gözlerim yeşildir, onun gözleri kara. ben günah kadar beyazım o tövbe kadar kara.

artık ben gideceğim. ata eyer vuruyolar. hatıralarımıda senle birlikte birer birer yakacağım. entarimi parça parça edip zehirli kirpilere bırakacaım. beyaz bir kayanın üstüne çıkıp gönlüme siah bir gül takacaım. batan güneşe doğru kurşunlar sıkıp kendimi boşluğa bırakacaım. ayaklarımın atından geçiyor bir deniz bir deniz... siz... siz beni ne anlarsınız siz...

kanım gül gül atıyor yüzündeki hal gibi. kanım, dudaklarına deyiyor ya benide al yanına ya gitme kal gibi. bütün denizler yeşil. tenim yeşil. yeşile boyattıında saçlarını, alnına düşen kakül yeşil. dikenleriyle elimi kana boyadığın gül yeşil. yeşil bağla ala karşı, yakışmazsa öldür beni demiştim. şimdi mezartaşında yazan yazılar yeşil. şimdi öptüğün kurbağalar, kuzular yeşil.

nasılda yeşil yeşil bakıyosun. resmin bir boşlukta, şimdi bana bakıyor gibi bakıyosun. resimlerinin öldüğünden haberi yok. ellerimin öldüğümden haberi yok. içlerimde yeşil, amansız bir hastalıksın. tanrıya çoook kızıyorum. ona çatmak, kızmak, yumruklamak istiyorum. onu içimden tamamen atmak istiyorum. kırık kanatlarımı yüreğime takıp bilinmeyen boşluklara uçmak istiyorum. son çırpınışta uyanacağım yeşil bir deniz olur mu? yoksa ölüm dediin şey, yine boşluk, hep yine boşluk mu!

(turuncurenkli yazılar, ölüm ve çerçevelerden alıntıdır.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...