Jump to content

Titanic

Geceyuruyen

Önerilen Mesajlar

http://img171.imageshack.us/img171/183/titanikafiresimikr3.jpg

Titanik 1997, ABD yapımı film. En İyi Film dahil olmak üzere 11 Akademi Ödülükazanmış olan filmi James Cameron yönetmiştir. Filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet sosyal sınıfların ayırdığı RMS Titanic`te aşk yaşayan Jack Dawson ve Rose DeWitt Bukater karakterlerini canlandırmışlardır. Film Dünya çapında 1,945,034,188 $ hasılata ulaşmış ve şu zamana kadar hasılatı en yüksek film olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır. 14 kategoride Oscar'a aday gösterilen film All About Eve (1950) ile birlikte en fazla Oscar'a aday gösterilen film rekorunu elinde bulundurmaktadır. 11 dalda Oscar kazanan film ayrıca en fazla Oscar alan film rekorunu Ben-Hur (1959), ve The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) ile paylaşmaktadır.

http://img253.imageshack.us/img253/8092/titanik2oaq3.jpg

1996 yılında Brock Lovett ve grubu RMS Titanic'in enkazında Heart of the Ocean adı verilen bir kolye ararlar.Kolye yerine buldukları bir resim ilgilerini çeker çünkü resimdeki kadın bu kolyeyi takmaktadır.Bunu haber yapan Brock amacına yaklaşmış ve o resimdeki kadın-Rose Calwert, Brock'un daveti üzerine araştırma gemisine getirilmiştir.Bu yaşlı kadın 17 yaşındayken çizdirdiği resmi görünce batmaz denilen RMS Titanic'te geçirdiği zamanını anlatmaya karar verir.Film de bu aşk, heyecan ve dehşet dolu zamana odaklanıyor.Rose DeWitt Bukater annesi ve nişanlısıyla 1. sınıf yolcu olarak Titanic e biner ama herkes için rüyalar gemisi olan Titanic onun için bir köle gemisidir.Çünkü istemediği halde annesinin baskısıyla nişanlısı Caledon(Cal) Nathan Hockley ile evlenmek üzere yolculuk eder.Jack Dawson ise Titanic için 3. sınıf biletini bir kumar masasında kazanmıştır.Cal, nişanlısı Rose için aldığı kolyeyi düğünden önce ona verir.Rose, bulunduğu durumdan kurtulmak isterken Jack ile tanışır ve artık birbirlerine bağlanmışlardır.Jack'in çizimlerini beğenen Rose kendisini de nişanlısının verdiği kolyeyle birlikte çizmesini ister.RMS Titanic'in kaptanı Ed. John Smith gelen buzdağı uyarılarını dikkate almaz ve geminin büyüklüğünün yanında hızını da kanıtlamak için hızını azaltmaz.Fakat, Titanic 14 Nisan 1912 gecesi sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpar.1500 kişinin ölümüne sebep olan bu felaket yaşanırken insanların yaşam savaşı sırasında Rose ile Jack in de birbirleri için yaptıkları fedakarlıkları,onların aşkları, dramı gösterilir.

VE O MEŞHUR PARÇA

http://img253.imageshack.us/img253/2171/ti38jq8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence yanlış bir zamanda çekilen filmlerden biri.konusu zaten yaşanmış dünya deniz kazalarının en büyüğü.nedense titanic filmi dendiğinde aklıma hep film hataları ile dolu bir film geliyor.(gemi battıktan sonra esas kızın suyun yüzeyine cıktıgında yok olmayan makyajı gibi) dedim ya yanlış zamanda... bence..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayağı bir çok izledim ama ilk izlemek istediğimde 3 kere izledim sayılır.

İlk ikisinde uyuya kaldım. Üçüncüsünde zar zor filmi izlemiştim ve etkilenmiştim.

Filmi altyazılı izlemek daha bir zevkli oluyor. Türkçe daha bir zevkli oluyor..

Altyazılı " Jack " diye bağırması müthiştir o sahne aklımdadır. Islak saçları kıpkırmızı bir saç , bembeyaz ten falan müthiştir.

Türkçe izlediğim de gülüşmeleri falan çok güzeldi yapanın ellerine sağlık..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu fılm ılk cıktıı gun sınemanın onunde 1 km fılan kuyruk vardı yanı hemen hemen

aynen öyle hatta izmirde bir kaç gün gecikme ile sunuldu. o zamanlar büyük bir skandal olmuştu. okuma yazmamın neredeyse olmadığından ve alt yazılı olmasından dolayı anneme sorup durduğumu ve ona filmi izlettirmediğimi hatırlarım, eksikleri fazla olan bir film olsa da o günün şartlarına göre olaydı. aynı düşüncelerle; bir yerlerde görünce hala bıkmadan izlerim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk izlediğimde - ki bayağı küçüktüm etkilenmiştim ama en son gçen sene izlediğimde "bööeeeehhhh hollywood ıyyk" diye düşündüm. birçok açıdan salak bi filmdi bence, nazarımda 7 yaşındaki çocuklar için çekilen "küçük çocuğun köpeğini kötü adamlar kaçırdı" temalı filmlerden farkı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...