Jump to content

Hayalet Süvari/Sleepy Hollow

Geceyuruyen

Önerilen Mesajlar

P:S=Bu başlık bana kaldığı için mutluyum,,,İzlemeyenler sadece izleyin;)

Yönetmen Tim Burton

Senaryo Andrew Kevin Walker

Kevin Yagher

Görüntü Yönetmeni Emmanuel Lubezki

Müzik Danny Elfman

Yapım 1999 Amerikan Yapımı 100 dakika

Türü Gerilim

Oyuncular-Karakterler

Johnny Depp

Ichabod Crane

Christina Ricci

Katrina Van Tassel

Miranda Richardson

Lady Van Tassel

Michael Gambon

Baltus Van Tassel

Casper Van Dien

Brom Van Brunt

Christopher Walken

Headless Horseman

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/153/SleepyHollow~Sleepy-Hollow-Posters.jpg

Konu : Ichabod Crane 18. yüzyılda adli tıp ile ilgili suçlara zamanının ötesinde yöntemlerle yaklaşan polistir. Bu kez görevi New York yakınlarındaki Sleepy Hollow adlı köyde işlenen cinayetlerin sırrını çözmektir. Güneşin neredeyse yüzünü hiç göstermediği, insanların geceleri pencerelerini sıkı sıkı kapattıkları bu köyde, inanılan ve durmadan anlatılan bir efsane vardır ve bu efsane gerçeğe dönüşmüştür.

Vücudunda başı olmayan bir atlı geceleri gelerek kılıcıyla köydeki insanların başlarını kesmekte ve bu kesik başları yanında götürmektedir. Aynı zamanda bir bilimadamı olarak böyle hikayelere inanmayan Crane, olayı kendi gözüyle görünce fikri değişir. Köydekiler bunu uzun yıllar önce başı kesilerek ölen adamın yaptığını anlatırlar. Crane, olayın derinliklerine indikçe bu başsız adamın rastgele değil bir amaç çerçevesinde bu katliamları yaptığını keşfeder.

Alıntıdır...

Not : Açtığımız film başlıklarında gözü yormayacak yazı renkleri kullanırsak hem okuyan hem de estetik açısından daha hoş bir görüntü olur. editledim.

serenadaschizophrana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

harikanında ötesinde süper bir film izlemediyseniz izleyin o kasabada yaşamayı öyle çok isterdim ki.Daha bugün, internetten aldığım soundtrack albümü geldi gündüz 2'den beri dinliyorum muhteşem bir yerden hem filmi bulup izleyin hemde albümünü harikaaa.

--------------------

ayrıca başlık için teşekkürler geceyürüyen ben açıyordum konuyu baktım sen açmışsın zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...